> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

TJ Ostrava – VK Prostějov

vloženo: 26.10.2019           komentářů: 0

TJ Ostrava – VK Prostějov 3:1 (25:21, 25:19, 17:25, 25:13)

Rozhodčí: Nedbálek A., Hladišová M.
Počet diváků: 250
č.: 37 dne: 26. 10. 2019 v hod.: 17:00

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Kojdová, Nečasová, Wanczyk, Faltínová, Zemanová, Pospíšilová, libero: Chevalierová. Střídaly: Žolnerčíková, Kašparová, Adamčíková, Kalusková, Žarnovická.
Hosté: Fričová, Boudová, Kopáčová, Nová, Stümpelová, Zatloukalová, libero Slavíková. Střídaly: Knorová, Dvořáčková.

Vyjádření:
Helena Kojdová (kapitánka TJ Ostrava): „Škoda třetího setu, který jsme si zkomplikovaly vlastními chybami. Ve čtvrtém setu jsme splnily, co jsme si řekly, navíc nám hodně pomohla série servisů Zemanové a pak už jsme zápas v klidu dohrály.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „My jsme věděli, že Prostějov je nepříjemný soupeř, ale vstoupili jsme dobře do zápasu. V prvním setu jsme dobře bránili. Ve třetím setu jsme vlastními chybami, nedůsledností na příjmu a slabým útokem jsme set darovali soupeři. Ve čtvrtém setu to už byla zase naše hra. Zatlačili jsme soupeře servisem, byli jsme důslednější a agresivnější a pomohla nám spousta nevynucených chyb soupeře.
Michaela Zatloukalová (kapitánka VK Prostějov): „Je to pořád dokola, zasekneme se v jednom postavení, pak soupeř odskočí a my už těžko dotahujeme. Dnes byli i rozhodčí proti nám. Škoda, že po vyhraném třetím setu jsme zápas nedotáhly tie-breaku.“
Lubomír Petráš (trenér VK Prostějov): „V dnešním utkání jsme na víc neměli. Po vyhraném třetím setu jsme věřili v tie-break, ale s minimálně osmi chybami na útoku se další set vyhrát nedá. V tom případě nemůžeme vzít dobře hrající Ostravě body. V celém zápase jsme hodně chybovali na útoku a servisu a to rozhodlo.“

Popis utkání:
Hráčky Ostravy na vlně pohody z úspěšného počátku sezóny ovládly průběh prvního setu. Od stavu 7:6 si vytvořily postupně až osmibodový náskok, který se sice hostům podařilo dotáhnout na rozdíl tří bodů (15:12), ale pak domácí získali sérií vyhraných míčů výraznější vedení (18:13, 22:16). Hráčky Prostějova zdramatizovaly koncovku, když dotáhly až na 22:20, ale pak jim Ostrava dovolila již jen jeden bod a v setu zvítězila.
Podobně jako v prvním setu, kdy se na začátku oba týmy přetahovaly o každý bod, i ve druhém setu byl stav vyrovnaný (7:7). V prostřední části setu se domácím hráčkám podařilo odskočit až o čtyři body (15:11), i když se opět Prostějov přiblížil na rozdíl jednoho bodu (15:14), domácí se nenechali znervóznit a šli si důsledně za vítězstvím ve druhém setu (18:14, 21:18, 23:19).
Do třetího setu vstoupili lépe hosté a nepustili hráčky TJ Ostrava v průběhu celého setu do vedení (4:7, 13:13,13:16). Díky nekoncentrovanosti domácích si hráčky Prostějova vytvořily náskok a v koncovce pak domácí jasně přehrály (15:18, 16:21, 17:24).
Do čtvrtého setu se hráčky Ostravy dokázaly zkoncentrovat a cílevědomě si šly za vítězstvím stylem start-cíl (6:2, 10:5). Postupně zvyšovaly svůj náskok až na rozdíl jedenácti bodů, a protože hosté už nekladli výrazný odpor, domácí s přehledem poslední set vyhráli (12:6, 22:11).

autor: Miloš Matula

přidat komentář            zobrazit komentáře

KDE TO NEJVÍCE VŘE !!!
Víte o něčem, o čem by se měli dozvědět i ostatní? Líbí se Vám něco nebo Vás naopak něco ve Vašem okolí štve? Podělte se o to s ostatními...

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.07.2019

Agresivní sourozenec skončil
Těsně po jedné hodině ranní vyjížděli strážníci k případu slovního napadení mezi sourozenci. Na místě je kontaktoval oznamovatel, který uvedl, že bydlí ve společné domácnosti se svým bratrem a ten je neustále pod vlivem alkoholu. Následkem toho je slovní urážení a opakované vyhrožování fyzickým napadením. I za přítomnosti hlídky se agresor choval vůči svému bratrovi velice hrubým způsobem, vyhrožoval mu fyzickým útokem a byl zjevně pod vlivem alkoholu. Jelikož nekontroloval své chování, byl vyzván k provedení orientační dechové zkoušky. Ta měla pozitivní výsledek 3,62 promile alkoholu.

17.07.2019

Před jízdou se vydatně posilnil.
Po sedmnácté hodině bylo přijato oznámení na linku 156 o opilém cyklistovi, který se pohybuje po ulici Krasická směrem k centru města. Vyslaná hlídka na místo našla muže, který ležel na trávě mimo pozemní komunikaci. Strážníci provedli u dotyčného dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Byla naměřena hodnota 1,94 promile alkoholu v dechu.

16.07.2019

Vychutnávali si pivko.
V odpoledních hodinách při vykonávání hlídkové služby zaměřené na veřejný pořádek si strážníci všimli dvou mladíků, jak popíjejí alkohol v parčíku na ulici Josefa Lady u dětského hřiště. Jednalo se o muže ve věku devatenáct a jednadvacet let. Dotyční konzumovali lahvové pivo v místě, kde je to zakázáno obecně závaznou vyhláškou města Prostějova. Nesmí se konzumovat alkoholické nápoje v okruhu 100m od dětských hřišť.

16.07.2019

Lapkové se tentokrát pěkně činili
Za uplynulý týden vyjížděli hlídky městské policie k jedenácti krádežím, které se udály v prostějovských supermarketech. Všechny případy byly spáchány dospělými osobami. U osmi krádeží nedošlo k poškození zboží, a proto bylo vráceno zpět do prodeje. Ve dvou případech si přestupci odcizené zboží odkoupili a jedenkrát nebylo vráceno zpět na prodejnu. Pachatelé odcizili zboží v celkové hodnotě 13 524,60 Kč. Přeborníkem v tomto počínání byl devětadvacetiletý muž, jenž byl dopaden třikrát během dvou dnů a sám dokázal odcizit zboží v hodnotě 7 858 Kč.

12.07.2019

Nechtělo se jim platit za psy
Před osmou hodinou ranní prováděli strážníci kontrolu, která byla zaměřená na dodržování právních předpisů města Prostějova. Konkrétně na obecně závazné vyhlášky o volném pohybu psů a také jestli majitelé mají svého miláčka očipovaného, přihlášeného a řádně platí poplatky. Bylo zjištěno dvakrát protiprávní jednání. V prvním případě je podezřelá z přestupku padesátiletá žena a to tím, že svého psa řádně nepřihlásila a neplatí za něj poplatek.