> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Hned dvě známé fotbalové fráze

vloženo: 26.08.2019           komentářů: 0

Hned dvě známé fotbalové fráze jsou aplikovatelné na náš zápas s Třincem. Jednak ten o dvou naprosto rozdílných poločasech, pravdou je i hláška „nedáš – dostaneš“. V prvním poločase jsme totiž neproměnili penaltu a vzápětí dostali první gól, po změně stran nedal ze solidního brejku Třinec a Koudelka po chvíli vyrovnal. I proti nám se kopala penalta, kterou ovšem hosté proměnili, navíc jsme šli do deseti. V této chvíli jsme se ale vzepjali k výbornému výkonu, po rohu Biolek vyrovnal a v posledních minutách se Třinec doslova třásl aspoň o bod.

1.SK Prostějov – FK Fotbal Třinec 2:2 (0:1)
Branky: 53. Koudelka, 81. Biolek – 21. Valenta, 59. Bedecs (p)
Rozhodčí: Dubravský – Batík, Dohnálek; ČK: 58. Janíček; ŽK: 29., 58. Janíček, 58. Biolek, 71. Kroupa – 16. Bedecs, 40. Valenta, 56. Kušnír, 73. Vaněk. Diváci: 633.

Sestavy:

1.SK Prostějov: Bréda – Lutonský, Schuster, Janíček, Biolek – Pašek (35. Rolinc), Sus, Kotouč (74. Střeštík), Píchal (64. Šteigl) – Koudelka – Kroupa. Trenér: Oldřich Machala

FK Fotbal Třinec: Adamuška – Kušnír, Bedecs, Gáč, Omasta – Machalík (84. Wojnar), Vaněk (87. Samiec) – Arroyo, Valenta, Hlúpik – Kubala (69. Cienciala). Trenér: Svatopluk Habanec.

Hosté se poprvé osmělili po pěti minutách, kdy Arroyo potáhl míč po levé straně a Hlúpik na zadní tyči poslal míč mimo branku. Po čtvrthodině si dvakrát po sobě vyzkoušel centr z volného přímého kopu Koudelka, v druhém případě situace skončila hraním rukou jednoho z třineckých hráčů a sudí poprvé odpískal penaltu. Míč si vzal Koudelka, mířil dobře k tyči, jenže Adamuška vystihl směr a míč vyškrábl na roh.

Po pěti minutách se už měnilo skóre, a podle zmíněného pravidla na druhé straně. S míčem zasprintoval Machalík, na hranici šestnáctky našel přesně Valentu a ten do protipohybu Brédy vstřelil úvodní branku zápasu.

Za dalších pět minut se hnal dopředu Hlúpik, jeho výlet obrana vyřešila, jenže po rohu se musel proti Valentově hlavičce vytáhnout Bréda. Po půlhodině mohlo být téměř po zápase, když Valenta vysunul do brejku Hlúpika, proti němu však včas vyběhl Bréda a střelu zneškodnil. Následně se mohl po rohu a hlavičce radovat Omasta, jenže míč jen líznul břevno naší branky. Píchalův pokus by oproti tomu propagační a šel vysoko nad branku.

Dvě minuty před přestávkou stáli opět u naší branky všichni svatí. Hlúpikova dělovka se odrazila od obránce, následně však Valenta orazítkoval břevno! Ještě v nastavení se mezi dvěma obránci snažil prosadit Kroupa, střelu vzal z voleje v pádu, takže si s ní Adamuška hravě poradil.

Kriticky pro nás vypadala i situace chvíli po změně stran, kdy Hlúpik vyslal do brejku Kubalu, ten se ale Brédou nechal vytěsnit více doleva a trefil pouze boční síť. Svůj neúspěch při pokutovém kopu ale nakonec Koudelka odčinil naprosto fantastickou střelou, která prošla bránícími hráči přesně k tyči, navíc s potřebnou rotací, takže třinecký brankář neměl naprosto šanci.

Ještě neuplynula hodina hry, když se zleva vydal do domácí šestnáctky Arroyo, ochotně spadl při kontaktu s Biolkem a rozhodčí foukl penaltu i na druhé straně. Bedecs se ovšem nemýlil a Třinec šel opět do vedení. Navíc byl po druhé žluté kartě za nevhodný komentář vyloučen Janíček.

Druhý Koudelkův střelecký pokus už nebyl tak přesný. Stejně tak neuspěli se svou snahou Kubala ani Lutonský, gólmani se vyznamenali. Po svém příchodu na hřiště rozehrál přímý kop Střeštík, jenže pouze překopl zeď, střelu doprostřed branky považoval Adamuška za lahůdku.

Deset minut před koncem ale bylo opět srovnáno! Po rohu vyskočil nejvýš Kroupa, už jeho hlavička mohla být gólová, jenže Adamuška ji reflexivně rukou na brankové čáře zachytil. Na dorážku Biolka na zadní tyči už ale neměl kapacitu. Vzápětí přišla pěkná kombinace, Šteigl potáhl míč vpravo, jeho centr Kroupa pustil až na Rolince, který ovšem pálil nad branku. V samotném závěru neuspěl ani Šteigl, takže se soupeři rozešli smírně zaslouženou remízou.

Hlasy po utkání

Náš trenér Oldřich Machala si cenil druhé půle. „Kdybychom v prvním poločase proměnili penaltu, viděli bychom asi trochu jiný fotbal. Třinec byl jednoznačně lepší, přehrával nás rychlostí, v agresivitě, v napadání, my jsme si s tím nedokázali poradit. Nedokážu si vysvětlit, proč se tak stalo, Třinec má samozřejmě svou kvalitu, ale takhle se doma nemůžeme prezentovat a první poločas jsme přežili jen s jednobrankovým mankem. V druhé půli nastal výrazný obrat. Zápas jsme i po vyloučení zvládli velmi dobře, byli jsme lepším mužstvem a možná jsme v závěru mohli i vyhrát. Za druhou půli musím našemu mužstvu složit poklonu, protože jsme se nevzdali ani v deseti hráčích, měli jsme krásné fotbalové akce. Dělba bodů byla dle mého názoru zasloužená,“ připustil náš kouč.

Třinecký trenér Svatopluk Habanec viděl rovněž zápas dvou poločasů. „Začátek utkání byla hra v naší režii, pomohla nám chycená penalta, do poločasu jsme mohli vést i více než o jednu branku, šance jsme na to měli. Od stavu 1:1 v druhém poločase jsme byli horším týmem. Ještě navíc po proměněné penaltě proti deseti hráčům soupeře jsem byl hodně překvapený, že se hráči soupeře takhle nadechli. Místo abychom zklidnili hru, více drželi míč, tak jsme se snažili hrát nějakou překopávanou, když jsme v první půli předváděli slušné akce. Domácí díky svému nadšení zaslouženě vyrovnali, takže jsme tady spíše ztratili dva body. Nejsme tak mladý tým, abychom nedisponovali potřebnými zkušenostmi,“ připomněl závěrem.

autor: 1. SK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

KDE TO NEJVÍCE VŘE !!!
Víte o něčem, o čem by se měli dozvědět i ostatní? Líbí se Vám něco nebo Vás naopak něco ve Vašem okolí štve? Podělte se o to s ostatními...

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.07.2019

Agresivní sourozenec skončil
Těsně po jedné hodině ranní vyjížděli strážníci k případu slovního napadení mezi sourozenci. Na místě je kontaktoval oznamovatel, který uvedl, že bydlí ve společné domácnosti se svým bratrem a ten je neustále pod vlivem alkoholu. Následkem toho je slovní urážení a opakované vyhrožování fyzickým napadením. I za přítomnosti hlídky se agresor choval vůči svému bratrovi velice hrubým způsobem, vyhrožoval mu fyzickým útokem a byl zjevně pod vlivem alkoholu. Jelikož nekontroloval své chování, byl vyzván k provedení orientační dechové zkoušky. Ta měla pozitivní výsledek 3,62 promile alkoholu.

17.07.2019

Před jízdou se vydatně posilnil.
Po sedmnácté hodině bylo přijato oznámení na linku 156 o opilém cyklistovi, který se pohybuje po ulici Krasická směrem k centru města. Vyslaná hlídka na místo našla muže, který ležel na trávě mimo pozemní komunikaci. Strážníci provedli u dotyčného dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Byla naměřena hodnota 1,94 promile alkoholu v dechu.

16.07.2019

Vychutnávali si pivko.
V odpoledních hodinách při vykonávání hlídkové služby zaměřené na veřejný pořádek si strážníci všimli dvou mladíků, jak popíjejí alkohol v parčíku na ulici Josefa Lady u dětského hřiště. Jednalo se o muže ve věku devatenáct a jednadvacet let. Dotyční konzumovali lahvové pivo v místě, kde je to zakázáno obecně závaznou vyhláškou města Prostějova. Nesmí se konzumovat alkoholické nápoje v okruhu 100m od dětských hřišť.

16.07.2019

Lapkové se tentokrát pěkně činili
Za uplynulý týden vyjížděli hlídky městské policie k jedenácti krádežím, které se udály v prostějovských supermarketech. Všechny případy byly spáchány dospělými osobami. U osmi krádeží nedošlo k poškození zboží, a proto bylo vráceno zpět do prodeje. Ve dvou případech si přestupci odcizené zboží odkoupili a jedenkrát nebylo vráceno zpět na prodejnu. Pachatelé odcizili zboží v celkové hodnotě 13 524,60 Kč. Přeborníkem v tomto počínání byl devětadvacetiletý muž, jenž byl dopaden třikrát během dvou dnů a sám dokázal odcizit zboží v hodnotě 7 858 Kč.

12.07.2019

Nechtělo se jim platit za psy
Před osmou hodinou ranní prováděli strážníci kontrolu, která byla zaměřená na dodržování právních předpisů města Prostějova. Konkrétně na obecně závazné vyhlášky o volném pohybu psů a také jestli majitelé mají svého miláčka očipovaného, přihlášeného a řádně platí poplatky. Bylo zjištěno dvakrát protiprávní jednání. V prvním případě je podezřelá z přestupku padesátiletá žena a to tím, že svého psa řádně nepřihlásila a neplatí za něj poplatek.