> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Stavební úpravy budou obsahovat

vloženo: 07.07.2019           komentářů: 0

Oznamujeme, že 8. července 2019 budou zahájeny práce na akci: „Dopravní terminál na Floriánském náměstí v Prostějově“.


Stavební úpravy budou obsahovat práce na komunikacích, chodnících, veřejném osvětlení, parkovacích stáních, cyklostezce a přeložkách inženýrských sítí (telefon, elektřina) v okolí Vašich nemovitostí. Stavební práce budou realizovány na základě povolení tak, aby byla omezení co nejmenší.

Rekonstrukci bude provádět firma Skanska a.s.

Stavební dozor bude provádět pracovník Odboru rozvoje a investic Magistrátu města Prostějova Ing. Petr Brückner.

Lze očekávat, že v průběhu prací bude muset být omezen jak příjezd, tak i přístup

k jednotlivým nemovitostem na ulici Blahoslavova, Hliníky a Floriánském náměstí.

Stavba bude realizována od 8.července do 15.listopadu 2019.

Předpokládaný postup prací je:

Úsek 1 v termínu 8.7.2019 do 11.8.2019

Rekonstrukce ulice Blahoslavova – historiská část. Provoz po ulicích Blahoslavova, Hliníky umožněn.Úsek 2 v termínu 12.8.2019 do 31.8.2019

Rekonstrukce ulice Blahoslavova za úplné uzavírky. Provoz ulice Hliníky omezen.Úsek 3 v termínu 1.9.2019 do 15.11.2019

Rekonstrukce ulice Hliníky, park na Floriánském náměstí, realizace zastřešení a úprava zpevněných ploch. Ulice Blahoslavova průjezdná, ulice Hliníky bude uzavřená.Žádáme Vás tímto o vstřícnost při řešení problémů s přístupem k Vašim nemovitostem.V případě bližších informací kontaktujte Ing. Petra Brücknera, telefon 582 329 361 (volat nejlépe mezi 8,00 až 9,00 hod. ráno).

Práce na stavbě za zhotovitele stavby firma Skanska a.s. bude řídit stavbyvedoucí Petr Švarc, telefon 737 257 065.

Dovolte, abych závěrem tohoto oznámení vyslovil přesvědčení, že při vzájemné

vstřícnosti proběhnou práce bez větších komplikací.

Ing. Antonín Zajíček, vedoucí Odboru rozvoje a investic

autor: Ing. Antonín Zajíček

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

18.04.2019

Povedený syn.
Po půlnoci přijato oznámení o ženě v noční košili a županu. Ta se dle oznamovatelky nemohla dostat domů. Na místo vyslána hlídka. Šestapadesátiletá žena strážníkovi uvedla, že její syn se vrátil opilý domu a při cestě povalil a vysypal popelnici. Ona šla odpadky posbírat a postavit shozenou popelnici. Mezitím syn vešel domů a zabouchl dveře. Na zvonění nereagoval

16.04.2019

Fekálie znečistili vozovku
Fekálie znečistili vozovku v délce několika desítek metrů. V dopoledních hodinách přijato prostřednictvím linky 156 anonymní oznámení o zemědělském stroji, ze kterého na komunikaci vytéká neznámá tekutina. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Komunikace byla znečištěna fekáliemi. Dle stop se strážníkům podařilo dohledat řidiče traktoru s cisternou. Nacházel se na poli u Brněnské ulice. Muž hlídkou zkontaktován. Uvedl, že při prudkém brždění, na červenou na semaforu, došlo k přetečení cisterny horním víkem, které bylo špatně zajištěné. Na místo přivoláni hasiči, kteří provedli očištění vozovky proudem vody. Strážníci, po dobu splachování komunikace usměrňovali provoz.

15.04.2019

Porušili vyhlášku města.
Při dohledu na veřejný pořádek v okolí ulice Olomoucké, si strážníci povšimli dvojice osob konzumujících pivo, v místě, kde to zakazuje vyhláška města. O tom byli pánové hlídkou poučeni. Oba vyzváni k prokázání totožnosti. S pětačtyřicetiletým mužem strážníci vyřešili přestupek příkazem na místě.

11.04.2019

Konflikt vznikl kvůli ubrousku.
V nočních hodinách nahlásila obsluha provozovny problémy s opilou ženou. Na místo vyslána hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dotyčná do podniku přišla se dvěma kamarády. Společně si objednali jídlo. Během objednávky se žena chovala hlučně a dělala nepořádek kolem stolu. Obsluhou upozorněna na nevhodnost svého chování. Po obdržení jídla požadovala přinesení dalších ubrousků. To bylo obsluhou odmítnuto. Neslušné jednání mladé žerny hlídce potvrdili i její dva kamarádi. Spor mezi ženou a personálem se vyhrotil natolik, že dotyčná po obsluze hodila objednané jídlo, a to i před strážníky. Tím došlo k ušpinění oblečení obsluhujícího muže a také koberce.

09.04.2019

Záchytka.
Ve večerních hodinách přijato telefonické oznámení od obsluhy v restauraci, že mají problém s podnapilým zákazníkem. Do uvedené provozovny vyslána hlídka. Servírka označila muže, který si objednal pivo a v průběhu konzumoval i tvrdý alkohol. Ten si s sebou do podniku sám přinesl. Po upozornění obsluhy, na nevhodné počínání, začal být vulgární až agresivní. Další host se servírky zastal a muže vyvedl ven. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a nekontroloval své chování. Hlídkou vyzván k prokázání totožnosti a provedení orientační dechové zkoušky. Naměřeno 2,22 promile alkoholu v dechu.