> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Nová obecně závazná vyhláška

vloženo: 04.06.2019           komentářů: 0

Nová obecně závazná vyhláška o regulaci hazardu

Zastupitelé budou rozhodovat o znění návrhu nové obecně závazné vyhlášky o regulaci provozování hazardních her na území statutárního města Prostějova s navrženou účinností vyhlášky od 1. 1. 2020.

V současné době město reguluje provozování vybraných hazardních her stanovením padesáti míst, na nichž je možno hazardní hry provozovat.

„Počet provozoven hazardních her na území města klesá. V době přijetí první obecně závazné vyhlášky č. 2/2012, která regulovala počet heren v souladu s dříve platným zákonem o loteriích, bylo na území města 76 heren. V době změny právní úpravy, tedy v lednu 2017, bylo na území města 44 heren,“ vyjmenoval primátor František Jura s tím, že snižování počtů heren nadále pokračovalo.

„Vzhledem k přísnějším podmínkám kladených na umístění a vybavení provozovny stanoveným zákonem o hazardu, došlo v letech 2017 a 2018 k podstatnému snížení počtu provozoven hazardních her, kdy se na území města Prostějova v současnosti nachází 15 provozoven hazardních her (herny nebo kasina), ve kterých je provozovna hazardních her dle zákona o hazardu. Počet povolených míst dle OZV č. 6/2017 (obecně závazná vyhláška) je však stále 50. Tedy vyhláška obsahuje 35 míst, na kterých je možné hazardní hry provozovat, ale žádná provozovna na nich v současnosti není.“

Dochází k další regulaci míst, na nichž lze provozovat hazardní hry tak, aby byl snížen počet míst, na nichž se v současnosti nenachází herní prostor. Kritéria pro výběr adresních míst provozoven hazardních her na území města Prostějova jsou následující:

a) provozovny hazardních her se nesmí nacházet v okruhu 50 metrů od budovy základní a střední školy. Výchozím bodem pro vymezení daného okruhu se rozumějí vnější hrany objektu školy,

b) provozovny hazardních her nesmí být umístěny ve vzájemné těsné blízkosti, aby se případné negativní dopady spojené s provozováním těchto provozem nekumulovaly v jednom místě,

c) provozovny hazardních her se nesmí nacházet v částech města s vysokou mírou kriminality, sociálně vyloučených oblastech a v oblastech, v nichž byly v minulosti časté stížnosti na problémy způsobené provozováním hazardních her,

d) provozovny hazardních her se nesmí nacházet ani v těch částech města, v nichž to bude v rozporu s jejich charakterem, tzn.: - nám. T.G. Masaryka

Dle posouzení Ministerstva vnitra ČR lze tato kritéria považovat za racionální a nediskriminační vůči konkrétním provozovatelům.

autor: (red)

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

18.04.2019

Povedený syn.
Po půlnoci přijato oznámení o ženě v noční košili a županu. Ta se dle oznamovatelky nemohla dostat domů. Na místo vyslána hlídka. Šestapadesátiletá žena strážníkovi uvedla, že její syn se vrátil opilý domu a při cestě povalil a vysypal popelnici. Ona šla odpadky posbírat a postavit shozenou popelnici. Mezitím syn vešel domů a zabouchl dveře. Na zvonění nereagoval

16.04.2019

Fekálie znečistili vozovku
Fekálie znečistili vozovku v délce několika desítek metrů. V dopoledních hodinách přijato prostřednictvím linky 156 anonymní oznámení o zemědělském stroji, ze kterého na komunikaci vytéká neznámá tekutina. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Komunikace byla znečištěna fekáliemi. Dle stop se strážníkům podařilo dohledat řidiče traktoru s cisternou. Nacházel se na poli u Brněnské ulice. Muž hlídkou zkontaktován. Uvedl, že při prudkém brždění, na červenou na semaforu, došlo k přetečení cisterny horním víkem, které bylo špatně zajištěné. Na místo přivoláni hasiči, kteří provedli očištění vozovky proudem vody. Strážníci, po dobu splachování komunikace usměrňovali provoz.

15.04.2019

Porušili vyhlášku města.
Při dohledu na veřejný pořádek v okolí ulice Olomoucké, si strážníci povšimli dvojice osob konzumujících pivo, v místě, kde to zakazuje vyhláška města. O tom byli pánové hlídkou poučeni. Oba vyzváni k prokázání totožnosti. S pětačtyřicetiletým mužem strážníci vyřešili přestupek příkazem na místě.

11.04.2019

Konflikt vznikl kvůli ubrousku.
V nočních hodinách nahlásila obsluha provozovny problémy s opilou ženou. Na místo vyslána hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dotyčná do podniku přišla se dvěma kamarády. Společně si objednali jídlo. Během objednávky se žena chovala hlučně a dělala nepořádek kolem stolu. Obsluhou upozorněna na nevhodnost svého chování. Po obdržení jídla požadovala přinesení dalších ubrousků. To bylo obsluhou odmítnuto. Neslušné jednání mladé žerny hlídce potvrdili i její dva kamarádi. Spor mezi ženou a personálem se vyhrotil natolik, že dotyčná po obsluze hodila objednané jídlo, a to i před strážníky. Tím došlo k ušpinění oblečení obsluhujícího muže a také koberce.

09.04.2019

Záchytka.
Ve večerních hodinách přijato telefonické oznámení od obsluhy v restauraci, že mají problém s podnapilým zákazníkem. Do uvedené provozovny vyslána hlídka. Servírka označila muže, který si objednal pivo a v průběhu konzumoval i tvrdý alkohol. Ten si s sebou do podniku sám přinesl. Po upozornění obsluhy, na nevhodné počínání, začal být vulgární až agresivní. Další host se servírky zastal a muže vyvedl ven. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a nekontroloval své chování. Hlídkou vyzván k prokázání totožnosti a provedení orientační dechové zkoušky. Naměřeno 2,22 promile alkoholu v dechu.