> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Hřiště na beach volejbal

vloženo: 07.05.2019           komentářů: 0

Letos poprvé si příznivci zejména míčových her budou moci zasportovat přímo v centru města.

Využijte možnost zahrát si bezplatně beach volejbal na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově!

V období od 15. května do 9. června bude u muzea k dispozici plážové hřiště s variabilním využitím. Zahrát si tak bude možné třeba beach volejbal, nohejbal, florbal a korfbal. Město v tomto pilotním ročníku otestuje zájem veřejnosti o takový typ aktivity.

„Hřiště zde bude v provozu více než tři týdny. Dopoledne bude sloužit školám, odpoledne a o víkendech veřejnosti. Konat se budou také různé turnaje nebo exhibiční utkání třeba volejbalistek či fotbalistů. Provoz hřiště bude denně od 9:00 do 13:00 hodin – ve všední dny pro školy a následně do 20:00 hodin pro veřejnost,“ uvedla náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Součástí bude i odpočinková zóna, veškerý komfort spojený s provozem hřiště jako šatna na převlékání nebo toalety a sprchy, občerstvení, chybět nebude ani zábava pro děti. Součástí bude tvoření pískových soch a workshop.

„Konkrétně vznikne socha hráček volejbalu od sochaře Mariána Maršálka, s výškou zhruba 180 až 190 centimetrů a chystáme také workshop pro děti, kde si budou moci tvoření z písku také vyzkoušet. Wokshop se bude konat po dobu tvoření soch, tedy konkrétně ve dnech 16. - 21. května s délkou trvání 8 - 9 hodin denně,“ doplnila Milada Sokolová.

Ve vybraných dnech si zde bude moci bezplatně sportovat každý, kdo si dopředu zarezervuje čas.

Rezervaci proveďte na tel čísle: 582 345 463, 607 798 018

autor: (red)

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

18.04.2019

Povedený syn.
Po půlnoci přijato oznámení o ženě v noční košili a županu. Ta se dle oznamovatelky nemohla dostat domů. Na místo vyslána hlídka. Šestapadesátiletá žena strážníkovi uvedla, že její syn se vrátil opilý domu a při cestě povalil a vysypal popelnici. Ona šla odpadky posbírat a postavit shozenou popelnici. Mezitím syn vešel domů a zabouchl dveře. Na zvonění nereagoval

16.04.2019

Fekálie znečistili vozovku
Fekálie znečistili vozovku v délce několika desítek metrů. V dopoledních hodinách přijato prostřednictvím linky 156 anonymní oznámení o zemědělském stroji, ze kterého na komunikaci vytéká neznámá tekutina. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Komunikace byla znečištěna fekáliemi. Dle stop se strážníkům podařilo dohledat řidiče traktoru s cisternou. Nacházel se na poli u Brněnské ulice. Muž hlídkou zkontaktován. Uvedl, že při prudkém brždění, na červenou na semaforu, došlo k přetečení cisterny horním víkem, které bylo špatně zajištěné. Na místo přivoláni hasiči, kteří provedli očištění vozovky proudem vody. Strážníci, po dobu splachování komunikace usměrňovali provoz.

15.04.2019

Porušili vyhlášku města.
Při dohledu na veřejný pořádek v okolí ulice Olomoucké, si strážníci povšimli dvojice osob konzumujících pivo, v místě, kde to zakazuje vyhláška města. O tom byli pánové hlídkou poučeni. Oba vyzváni k prokázání totožnosti. S pětačtyřicetiletým mužem strážníci vyřešili přestupek příkazem na místě.

11.04.2019

Konflikt vznikl kvůli ubrousku.
V nočních hodinách nahlásila obsluha provozovny problémy s opilou ženou. Na místo vyslána hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dotyčná do podniku přišla se dvěma kamarády. Společně si objednali jídlo. Během objednávky se žena chovala hlučně a dělala nepořádek kolem stolu. Obsluhou upozorněna na nevhodnost svého chování. Po obdržení jídla požadovala přinesení dalších ubrousků. To bylo obsluhou odmítnuto. Neslušné jednání mladé žerny hlídce potvrdili i její dva kamarádi. Spor mezi ženou a personálem se vyhrotil natolik, že dotyčná po obsluze hodila objednané jídlo, a to i před strážníky. Tím došlo k ušpinění oblečení obsluhujícího muže a také koberce.

09.04.2019

Záchytka.
Ve večerních hodinách přijato telefonické oznámení od obsluhy v restauraci, že mají problém s podnapilým zákazníkem. Do uvedené provozovny vyslána hlídka. Servírka označila muže, který si objednal pivo a v průběhu konzumoval i tvrdý alkohol. Ten si s sebou do podniku sám přinesl. Po upozornění obsluhy, na nevhodné počínání, začal být vulgární až agresivní. Další host se servírky zastal a muže vyvedl ven. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a nekontroloval své chování. Hlídkou vyzván k prokázání totožnosti a provedení orientační dechové zkoušky. Naměřeno 2,22 promile alkoholu v dechu.