> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Hřiště na beach volejbal

vloženo: 07.05.2019           komentářů: 0

Letos poprvé si příznivci zejména míčových her budou moci zasportovat přímo v centru města.

Využijte možnost zahrát si bezplatně beach volejbal na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově!

V období od 15. května do 9. června bude u muzea k dispozici plážové hřiště s variabilním využitím. Zahrát si tak bude možné třeba beach volejbal, nohejbal, florbal a korfbal. Město v tomto pilotním ročníku otestuje zájem veřejnosti o takový typ aktivity.

„Hřiště zde bude v provozu více než tři týdny. Dopoledne bude sloužit školám, odpoledne a o víkendech veřejnosti. Konat se budou také různé turnaje nebo exhibiční utkání třeba volejbalistek či fotbalistů. Provoz hřiště bude denně od 9:00 do 13:00 hodin – ve všední dny pro školy a následně do 20:00 hodin pro veřejnost,“ uvedla náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Součástí bude i odpočinková zóna, veškerý komfort spojený s provozem hřiště jako šatna na převlékání nebo toalety a sprchy, občerstvení, chybět nebude ani zábava pro děti. Součástí bude tvoření pískových soch a workshop.

„Konkrétně vznikne socha hráček volejbalu od sochaře Mariána Maršálka, s výškou zhruba 180 až 190 centimetrů a chystáme také workshop pro děti, kde si budou moci tvoření z písku také vyzkoušet. Wokshop se bude konat po dobu tvoření soch, tedy konkrétně ve dnech 16. - 21. května s délkou trvání 8 - 9 hodin denně,“ doplnila Milada Sokolová.

Ve vybraných dnech si zde bude moci bezplatně sportovat každý, kdo si dopředu zarezervuje čas.

Rezervaci proveďte na tel čísle: 582 345 463, 607 798 018

autor: (red)

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.07.2019

Agresivní sourozenec skončil
Těsně po jedné hodině ranní vyjížděli strážníci k případu slovního napadení mezi sourozenci. Na místě je kontaktoval oznamovatel, který uvedl, že bydlí ve společné domácnosti se svým bratrem a ten je neustále pod vlivem alkoholu. Následkem toho je slovní urážení a opakované vyhrožování fyzickým napadením. I za přítomnosti hlídky se agresor choval vůči svému bratrovi velice hrubým způsobem, vyhrožoval mu fyzickým útokem a byl zjevně pod vlivem alkoholu. Jelikož nekontroloval své chování, byl vyzván k provedení orientační dechové zkoušky. Ta měla pozitivní výsledek 3,62 promile alkoholu.

17.07.2019

Před jízdou se vydatně posilnil.
Po sedmnácté hodině bylo přijato oznámení na linku 156 o opilém cyklistovi, který se pohybuje po ulici Krasická směrem k centru města. Vyslaná hlídka na místo našla muže, který ležel na trávě mimo pozemní komunikaci. Strážníci provedli u dotyčného dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Byla naměřena hodnota 1,94 promile alkoholu v dechu.

16.07.2019

Vychutnávali si pivko.
V odpoledních hodinách při vykonávání hlídkové služby zaměřené na veřejný pořádek si strážníci všimli dvou mladíků, jak popíjejí alkohol v parčíku na ulici Josefa Lady u dětského hřiště. Jednalo se o muže ve věku devatenáct a jednadvacet let. Dotyční konzumovali lahvové pivo v místě, kde je to zakázáno obecně závaznou vyhláškou města Prostějova. Nesmí se konzumovat alkoholické nápoje v okruhu 100m od dětských hřišť.

16.07.2019

Lapkové se tentokrát pěkně činili
Za uplynulý týden vyjížděli hlídky městské policie k jedenácti krádežím, které se udály v prostějovských supermarketech. Všechny případy byly spáchány dospělými osobami. U osmi krádeží nedošlo k poškození zboží, a proto bylo vráceno zpět do prodeje. Ve dvou případech si přestupci odcizené zboží odkoupili a jedenkrát nebylo vráceno zpět na prodejnu. Pachatelé odcizili zboží v celkové hodnotě 13 524,60 Kč. Přeborníkem v tomto počínání byl devětadvacetiletý muž, jenž byl dopaden třikrát během dvou dnů a sám dokázal odcizit zboží v hodnotě 7 858 Kč.

12.07.2019

Nechtělo se jim platit za psy
Před osmou hodinou ranní prováděli strážníci kontrolu, která byla zaměřená na dodržování právních předpisů města Prostějova. Konkrétně na obecně závazné vyhlášky o volném pohybu psů a také jestli majitelé mají svého miláčka očipovaného, přihlášeného a řádně platí poplatky. Bylo zjištěno dvakrát protiprávní jednání. V prvním případě je podezřelá z přestupku padesátiletá žena a to tím, že svého psa řádně nepřihlásila a neplatí za něj poplatek.