> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Prostějov porazily 2:1

vloženo: 20.04.2019           komentářů: 0

Pardubice odčinily prohru s Brnem, Prostějov porazily 2:1

V rámci 24. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se v sobotu dopoledne na pardubickém Stadionu Pod Vinicí utkaly týmy Pardubic a Prostějova. Po klidném prvním poločasu v tom druhém padly tři branky a domácí zvítězili 2:1 díky dvěma gólům Adama Fouska. Za hosty korigoval skóre David Píchal.

FK Pardubice - 1.AK Prostějov 2:1(0:0)
Střelci
52. Adam Fousek (pen)
73. Adam Fousek
71. David Píchal
Karty
86. Pavel Černý
48. Aleš Schuster
Sestavy
Letáček – Prosek, Šejvl, Piroch, T. Čelůstka – Jeřábek – Mužík, Tischler, Toml (70. Petráň), A. Fousek (83. Lee) – P. Černý (90. Kovář).
Trenér: Jaroslav Novotný
P. Le Giang – Biolek (68. Pančochář), Schuster, Sus, Slaninka (60. Zapletal) – Machynek, Janíček, Polák (79. A. Ševčík), Koudelka – Lutonský, Píchal.
Trenér: Oldřich Machala
Rozhodčí: Petřík – Hock, Leška • Stadion: Stadion Pod Vinicí • Diváci: 496
Komentář

První poločas příliš mnoho gólových příležitostí nenabídl. Nejspíše největší šanci první půle měl hostující David Píchal, ten ale z malého vápna nedokázal využít zaváhání domácí obrany a míč poslal jen kousek vedle levé tyče branky Jiřího Letáčka. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Hned v 52. minutě se Pardubice dostaly do protiútoku. Centr Čelůstky z levé strany mířil na Mužíka, který byl obráncem poslán k zemi. Následoval pokutový kop, který s přehledem proměnil Adam Fousek.

Hned minutu poté po centru hlavičkoval Matěj Biolek pod břevno a Jiří Letáček se musel pořádně natáhnout, aby míč vytáhnul alespoň na rohový kop.

V 62. minutě utkání už se skóre měnilo. Po přímém kopu Pardubic vyhrál sprinterský souboj proti Martinu Šejvlovi David Píchal a šel úplně sám na brankáře. Naběhl si na pravou stranu a křížnou střelu překonal Letáčka, který si na míč trochu sáhl.

Nerozhodný stav ale nevydržel dlouho. Adam Fousek se totiž uvnitř pokutového území dostal ke střele a stejným způsobem, jako Píchal, prostřelil brankáře Le Gianga a vrátil tak vedení na stranu Pardubic.

Ve zbytku utkání se hosté dostali k několika střelám, ani jedna ale Jiřímu Letáčkovi nenadělala žádné větší problémy a tak Pardubice zvítězily nad Prostějovem 2:1.

Foto: fkpardubice.cz

autor: www.fnliga.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

18.04.2019

Povedený syn.
Po půlnoci přijato oznámení o ženě v noční košili a županu. Ta se dle oznamovatelky nemohla dostat domů. Na místo vyslána hlídka. Šestapadesátiletá žena strážníkovi uvedla, že její syn se vrátil opilý domu a při cestě povalil a vysypal popelnici. Ona šla odpadky posbírat a postavit shozenou popelnici. Mezitím syn vešel domů a zabouchl dveře. Na zvonění nereagoval

16.04.2019

Fekálie znečistili vozovku
Fekálie znečistili vozovku v délce několika desítek metrů. V dopoledních hodinách přijato prostřednictvím linky 156 anonymní oznámení o zemědělském stroji, ze kterého na komunikaci vytéká neznámá tekutina. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Komunikace byla znečištěna fekáliemi. Dle stop se strážníkům podařilo dohledat řidiče traktoru s cisternou. Nacházel se na poli u Brněnské ulice. Muž hlídkou zkontaktován. Uvedl, že při prudkém brždění, na červenou na semaforu, došlo k přetečení cisterny horním víkem, které bylo špatně zajištěné. Na místo přivoláni hasiči, kteří provedli očištění vozovky proudem vody. Strážníci, po dobu splachování komunikace usměrňovali provoz.

15.04.2019

Porušili vyhlášku města.
Při dohledu na veřejný pořádek v okolí ulice Olomoucké, si strážníci povšimli dvojice osob konzumujících pivo, v místě, kde to zakazuje vyhláška města. O tom byli pánové hlídkou poučeni. Oba vyzváni k prokázání totožnosti. S pětačtyřicetiletým mužem strážníci vyřešili přestupek příkazem na místě.

11.04.2019

Konflikt vznikl kvůli ubrousku.
V nočních hodinách nahlásila obsluha provozovny problémy s opilou ženou. Na místo vyslána hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dotyčná do podniku přišla se dvěma kamarády. Společně si objednali jídlo. Během objednávky se žena chovala hlučně a dělala nepořádek kolem stolu. Obsluhou upozorněna na nevhodnost svého chování. Po obdržení jídla požadovala přinesení dalších ubrousků. To bylo obsluhou odmítnuto. Neslušné jednání mladé žerny hlídce potvrdili i její dva kamarádi. Spor mezi ženou a personálem se vyhrotil natolik, že dotyčná po obsluze hodila objednané jídlo, a to i před strážníky. Tím došlo k ušpinění oblečení obsluhujícího muže a také koberce.

09.04.2019

Záchytka.
Ve večerních hodinách přijato telefonické oznámení od obsluhy v restauraci, že mají problém s podnapilým zákazníkem. Do uvedené provozovny vyslána hlídka. Servírka označila muže, který si objednal pivo a v průběhu konzumoval i tvrdý alkohol. Ten si s sebou do podniku sám přinesl. Po upozornění obsluhy, na nevhodné počínání, začal být vulgární až agresivní. Další host se servírky zastal a muže vyvedl ven. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a nekontroloval své chování. Hlídkou vyzván k prokázání totožnosti a provedení orientační dechové zkoušky. Naměřeno 2,22 promile alkoholu v dechu.