> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jeden gól v Ústí na body nestačil

vloženo: 15.04.2019           komentářů: 0

Naši fotbalisté nedokázali výsledkově navázat na vysoké domácí vítězství nad Znojmem a ze severních Čech si odvážejí porážku 1:2. První poločas ovlivnil brzký gól domácích, kteří následně sršeli aktivitou a vytvořili si několik dobrých šancí. Díky Vošahlíkově trefě jsme ovšem pět minut před přestávkou vyrovnali. Druhý poločas už nepřinesl tak kvalitní fotbal, domácí v něm ale strhli vítězství na svoji stranu. Kaňkou zápasu bylo vyloučení Janíčka za dvě žluté karty.
FK Ústí nad Labem – 1.SK Prostějov 2:1 (1:1)

Branky: 7. a 69. Brak – 40. Vošahlík

Rozhodčí: Rejžek – Kubr, Melichar
ŽK: 36. Jan Peterka – 5. Martin Sus, 51. Tomáš Janíček, 60. Jan Polák, ČK: 84. Tomáš Janíček

Diváci: 528
Sestavy

FK Ústí nad Labem: Lindr – Strada, Brak, Pimpara, Šimeček – D. Richter (90. Valenta), J. Peterka, Miskovič – Krátký, Šup (62. Matějka), D. Procházka (81. Prošek). Trenér: Aleš Křeček

1.SK Prostějov: Le Giang – Machynek (75. Biolek), Janíček, Schuster, Slaninka – Sus (47. Koudelka) – Píchal, Vošahlík, Polák, Lutonský – A. Ševčík (72. Kroupa). Trenér: Oldřich Machala

Domácí Arma začala aktivně a vytvořila si sérii rohových kopů. Už po šesti minutách hry předvedla pohlednou kombinační akci, kdy Krátký poslal míč za obranu Richterovi, ten našel na opačné straně Braka, který povedenou střelou otevřel skóre – 1:0.

Domácí rychlý gól pochopitelně uklidnil a pokračovali v ofenzivním snažení. Procházka ani Pimpara nebyli dostatečně přesní, byť chyběly jen centimetry. Velké chvíle ovšem zažíval náš gólman Le Giang. Nejprve pokryl Miskovičův přímý kop, Šupovu střelu z ostrého úhlu vyrazil na roh a v polovici prvního dějství na něj šel dokonce Procházka sám! Náš gólman zkušeně zmenšil střelecký úhel, takže se míč vůbec nevešel mezi tři tyče.

Po půlhodině hry mířil z dalšího přímého kopu pod břevno Strada, ale Le Giang bravurně vyrazil míč na roh. Po nevýrazných možnostech Píchala či Slaninky najednou udeřilo na druhé straně. Po Slaninkově rohu nezaváhal Vošahlík a míč uklidil k bližší tyči Lindrovy branky – vyrovnáno 1:1!

V druhém poločase nastoupil místo defenzivního Suse ofenzivní Koudelka, jenže otáčet se opět musel Le Giang. Slaninka z přímého kopu vystřelil do ragbyové části branky. Hra neměla takový spád jako v první půli, až před vypršením sedmdesáté minuty se začaly dít věci. Nejprve Matějka nastřelil břevno a vzápětí se z nenápadné akce střelecky prosadil opět Brak – 2:1.

Na ploše začaly plát emoce, které vyvrcholily po vyloučení stopera Janíčka za dvě žluté karty. První si vysloužil za předloktí v soupeřově obličeji, druhou za zastavení slibně se rozvíjející akce Matějky, který by jinak pílil sám na Le Gianga.

Tři minuty před koncem mohl vítězství pojistit Matějka, jenže ten v brejku minul branku. V nastavení upadl v domácí šestnáctce Vošahlík, naše lavička se dožadovala penalty, ale nebyla vyslyšena. Tlak v posledních minutách zápasu už vyrovnání nepřinesl.

autor: 1. SK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

18.04.2019

Povedený syn.
Po půlnoci přijato oznámení o ženě v noční košili a županu. Ta se dle oznamovatelky nemohla dostat domů. Na místo vyslána hlídka. Šestapadesátiletá žena strážníkovi uvedla, že její syn se vrátil opilý domu a při cestě povalil a vysypal popelnici. Ona šla odpadky posbírat a postavit shozenou popelnici. Mezitím syn vešel domů a zabouchl dveře. Na zvonění nereagoval

16.04.2019

Fekálie znečistili vozovku
Fekálie znečistili vozovku v délce několika desítek metrů. V dopoledních hodinách přijato prostřednictvím linky 156 anonymní oznámení o zemědělském stroji, ze kterého na komunikaci vytéká neznámá tekutina. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Komunikace byla znečištěna fekáliemi. Dle stop se strážníkům podařilo dohledat řidiče traktoru s cisternou. Nacházel se na poli u Brněnské ulice. Muž hlídkou zkontaktován. Uvedl, že při prudkém brždění, na červenou na semaforu, došlo k přetečení cisterny horním víkem, které bylo špatně zajištěné. Na místo přivoláni hasiči, kteří provedli očištění vozovky proudem vody. Strážníci, po dobu splachování komunikace usměrňovali provoz.

15.04.2019

Porušili vyhlášku města.
Při dohledu na veřejný pořádek v okolí ulice Olomoucké, si strážníci povšimli dvojice osob konzumujících pivo, v místě, kde to zakazuje vyhláška města. O tom byli pánové hlídkou poučeni. Oba vyzváni k prokázání totožnosti. S pětačtyřicetiletým mužem strážníci vyřešili přestupek příkazem na místě.

11.04.2019

Konflikt vznikl kvůli ubrousku.
V nočních hodinách nahlásila obsluha provozovny problémy s opilou ženou. Na místo vyslána hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dotyčná do podniku přišla se dvěma kamarády. Společně si objednali jídlo. Během objednávky se žena chovala hlučně a dělala nepořádek kolem stolu. Obsluhou upozorněna na nevhodnost svého chování. Po obdržení jídla požadovala přinesení dalších ubrousků. To bylo obsluhou odmítnuto. Neslušné jednání mladé žerny hlídce potvrdili i její dva kamarádi. Spor mezi ženou a personálem se vyhrotil natolik, že dotyčná po obsluze hodila objednané jídlo, a to i před strážníky. Tím došlo k ušpinění oblečení obsluhujícího muže a také koberce.

09.04.2019

Záchytka.
Ve večerních hodinách přijato telefonické oznámení od obsluhy v restauraci, že mají problém s podnapilým zákazníkem. Do uvedené provozovny vyslána hlídka. Servírka označila muže, který si objednal pivo a v průběhu konzumoval i tvrdý alkohol. Ten si s sebou do podniku sám přinesl. Po upozornění obsluhy, na nevhodné počínání, začal být vulgární až agresivní. Další host se servírky zastal a muže vyvedl ven. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a nekontroloval své chování. Hlídkou vyzván k prokázání totožnosti a provedení orientační dechové zkoušky. Naměřeno 2,22 promile alkoholu v dechu.