> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Velikonoce na zámku

vloženo: 10.04.2019           komentářů: 0

Také na letošní Velikonoce máme nachystaný nový velikonočně laděný detektivní příběh. Pro připomenutí, co se na našem zámku událo minulé Velikonoce za podivuhodné události, přikládám stručné shrnutí:

O minulých Velikonocích jsme byli svědky toho, jak ze zámecké kuchyně záhadně zmizelo deset kop vajec připravených pro koledníky. Naštěstí se v tu dobu na zámku objevil nezvaný host, ze kterého se vyklubal soukromý detektiv. Ten ztrápené hraběnce a panu hraběti okamžitě nabídl svou pomoc, jelikož Velikonoce bez vajec přece nejsou Velikonoce! Podezření nejprve padlo na kuchaře, který ztracená vejce viděl naposledy. Zjistilo se však, že je pouze líný a nepozorný, a místo práce si vyspává na seně. Díky získaným důkazům a svědectví detektiv jako možné pachatele vyloučil i podivínského sluhu Josefa a krásnou služku Anastázii. Musel to být tedy někdo cizí, kdo nepozorovaně vklouzl do zámku…Ale kdo?

Detektivovi se podařilo vypátrat, že zlodějem byl zajíček pocházející z Německa. Chtěl tak pomstít svou rodinu, o kterou ho pan hrabě připravil během své oblíbené ranní rozcvičky – střelby z okna. Zajíček plánoval ukradená vejce rozmístit po parku, kde by se časem zkazila, a začala nevábně páchnout. Nakonec se s hrabětem dohodli na tom, že zajíček o každých Velikonocích rozmístí po parku obarvená vařená vejce, která pak budou děti hledat. K tomu jako odměnu dostane tolik mrkve, kolik unese. Tak tedy vznikl zvyk, který se u nás dodržuje dodnes.

Jste zvědaví, jakou záhadu bude muset detektiv vyřešit letos? A co jeho láska k sličné služce? Je opětovaná či nikoliv? Odpovědi na tyhle i další otázky získáte během kostýmovaných prohlídek na Bílou sobotu a Velikonoční neděli.

Prohlídky pouze volně navazují na ty z minulého roku, přijďte proto všichni – vy, co jste loni byli, i vy, co jste nebyli. Svá místa si raději předem rezervujte na 773784110 nebo rezervacecpk@seznam.cz.

autor: Zámek Čechy pod Kosířem

přidat komentář            zobrazit komentáře

KDE TO NEJVÍCE VŘE !!!
Víte o něčem, o čem by se měli dozvědět i ostatní? Líbí se Vám něco nebo Vás naopak něco ve Vašem okolí štve? Podělte se o to s ostatními...

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.07.2019

Agresivní sourozenec skončil
Těsně po jedné hodině ranní vyjížděli strážníci k případu slovního napadení mezi sourozenci. Na místě je kontaktoval oznamovatel, který uvedl, že bydlí ve společné domácnosti se svým bratrem a ten je neustále pod vlivem alkoholu. Následkem toho je slovní urážení a opakované vyhrožování fyzickým napadením. I za přítomnosti hlídky se agresor choval vůči svému bratrovi velice hrubým způsobem, vyhrožoval mu fyzickým útokem a byl zjevně pod vlivem alkoholu. Jelikož nekontroloval své chování, byl vyzván k provedení orientační dechové zkoušky. Ta měla pozitivní výsledek 3,62 promile alkoholu.

17.07.2019

Před jízdou se vydatně posilnil.
Po sedmnácté hodině bylo přijato oznámení na linku 156 o opilém cyklistovi, který se pohybuje po ulici Krasická směrem k centru města. Vyslaná hlídka na místo našla muže, který ležel na trávě mimo pozemní komunikaci. Strážníci provedli u dotyčného dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Byla naměřena hodnota 1,94 promile alkoholu v dechu.

16.07.2019

Vychutnávali si pivko.
V odpoledních hodinách při vykonávání hlídkové služby zaměřené na veřejný pořádek si strážníci všimli dvou mladíků, jak popíjejí alkohol v parčíku na ulici Josefa Lady u dětského hřiště. Jednalo se o muže ve věku devatenáct a jednadvacet let. Dotyční konzumovali lahvové pivo v místě, kde je to zakázáno obecně závaznou vyhláškou města Prostějova. Nesmí se konzumovat alkoholické nápoje v okruhu 100m od dětských hřišť.

16.07.2019

Lapkové se tentokrát pěkně činili
Za uplynulý týden vyjížděli hlídky městské policie k jedenácti krádežím, které se udály v prostějovských supermarketech. Všechny případy byly spáchány dospělými osobami. U osmi krádeží nedošlo k poškození zboží, a proto bylo vráceno zpět do prodeje. Ve dvou případech si přestupci odcizené zboží odkoupili a jedenkrát nebylo vráceno zpět na prodejnu. Pachatelé odcizili zboží v celkové hodnotě 13 524,60 Kč. Přeborníkem v tomto počínání byl devětadvacetiletý muž, jenž byl dopaden třikrát během dvou dnů a sám dokázal odcizit zboží v hodnotě 7 858 Kč.

12.07.2019

Nechtělo se jim platit za psy
Před osmou hodinou ranní prováděli strážníci kontrolu, která byla zaměřená na dodržování právních předpisů města Prostějova. Konkrétně na obecně závazné vyhlášky o volném pohybu psů a také jestli majitelé mají svého miláčka očipovaného, přihlášeného a řádně platí poplatky. Bylo zjištěno dvakrát protiprávní jednání. V prvním případě je podezřelá z přestupku padesátiletá žena a to tím, že svého psa řádně nepřihlásila a neplatí za něj poplatek.