> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Muži porazili Znojmo 5:1

vloženo: 07.04.2019           komentářů: 0

Dlouhá série konečně zažehnána! Díky dvěma brzkým gólům si početní diváci, kteří měli dnes na prostějovský stadion brány dokořán bez nutnosti kupovat vstupenku, přišli na pohledný fotbal plný krásných akcí a především důležitých gólů. Díky dvěma trefám Kroupy, Píchala, Slaninky a Ševčíka rozstřílelo eskáčko Znojmo 5:1 a získalo do tabulky důležité tři body.
1.SK Prostějov – 1.SC Znojmo FK 5:1 (3:0)

Branky: 1. Píchal, 5., 79. Kroupa, 41. Slaninka, 83. Ševčík – 75. Šmehyl

Rozhodčí: Adámková – Dresler, Dohnálek; ŽK: 63. Koudelka, 74. Sus – 35. Machalík, 54. Conner. Diváci: 720.
Sestavy

1.SK Prostějov: Lé Giang – Slaninka, Schuster, Sus, Machynek – Lutonský, Polák, Vošahlík, Píchal (55. Pančochář) – Koudelka (84. Žikol) – Kroupa (81. Ševčík). Trenér Oldřich Machala.

1.SC Znojmo FK: Buček – Cihlář (59. Kuffour), Avdić, Cuković, Helísek (46. Beganović) – Mudra, Conner, Kunca, Šmehyl – Machalík – Harmon (72. Teplý). Trenér: František Šturma.

Už po čtyřiceti sekundách poslal míč do vápna Lutonský, ve skrumáži se nejlépe orientoval Píchal a po třech utkáních opět rozvlnil síť soupeřovy branky (gól zchycuje úvodní foto). Tento pocit se našim natolik zalíbil, že si oslavy po čtyřech minutách zopakovali. Na Koudelkou rozehraný nepřímý kop rychle reagoval Kroupa, který míč před obráncem nasměroval do sítě. O chvíli později vypálil z větší dálky Polák, jenže těsně mimo.

Ještě neuběhla ani první dvacetiminutovka, když míč po levé straně potáhl Koudelka, nacentroval před branku, jenže Kroupovu hlavičku pokryl Buček. Píchal po přiťuknutí zprava pohotově pálil nad branku, lepší mušku měl Koudelka, jeho střelu musel Buček vytáhnout na roh. V poslední desetiminutovce se k vážnějšímu ohrožení domácí branky dostal Šmehyl, míč po jeho hlavičce našel v rukavicích domácí gólman.

To se však nedalo říci o Bučkovi na druhé straně po rohovém kopu Slaninky. Na dobře zatočený míč nedosáhl, ten skončil na tyči, od níž putoval za záda hostujícího brankáře. V nastaveném čase ještě Kuncovi z přímého kopu zmařil radost Le Giang.
Tříbrankový náskok byl velmi nadějný, ale bylo třeba pokračovat ve stejném tempu, což se našim po změně stran přece jen ideálně nedařilo. Kroupa sice z dorážky dopravil míč do branky, jenže byl pískán ofsajd, Lutonského střelu z úhlu Buček vyrazil a následná Vošahlíkova dělovka orazítkovala břevno. Koudelka zprava nacentroval Lutonskému, jeho zakončení ovšem minulo branku. To se nedá říci o střele Vošahlíka, kterou neméně efektně vyrazil Buček na roh.

Čtvrt hodiny před koncem zastavil před šestnáctkou Sus za cenu žluté karty protiháče a z následného přímého kopu trefil přímo roh domácí branky Šmehyl. Radost hostí ovšem netrvala dlouho. Po čtyřech minutách prosvištěl po levé straně Lutonský, našel před bránou Kroupu, který parádně zavěsil do pravého horního rohu.

Deset minut před koncem střídal Kroupu Ševčík a po dvou minutách se i on zapsal do střelecké listiny. Od Vošahlíka dostal ideální přihrávku a z hranice šestnáctky zakončoval do takřka prázdné branky. Ale to stále ještě nebylo všechno. V poslední minutě se dopustil faulu ve vlastní šestnáctce Schuster, míč si postavil na značku pokutového kopu Kunca, jenže Le Giang tentokrát vystihl stranu a rukou míči zabránil v cestě do sítě. Byť by si zasloužil čisté konto, i přes chycenou penaltu ho nedosáhl.
Hlasy po utkání

Našemu trenérovi Oldřichu Machalovi se zápas hodnotil dobře. „Bylo nám jasné, že nás čeká kvalitní soupeř, jeho výsledky hovoří za vše. Dnes jsme chtěli po hráčích, aby ukázali charakter, protože jsme měli už strašlivou sérii a výkony nebyly takové, jak by měly být. Jsem rád, že jsme dnes ukázali charakter mužstva a zápas zvládli. První poločas jsme byli jednoznačně lepším týmem. Samozřejmě nám velmi pomohla rychlá branka, pak se zápas vyvíjí úplně jinak. Vyhrávali jsme většinu osobních soubojů, měli jsme brejkové situace, které jsme nedohráli. Třetí gól podle mě rozhodl utkání. Už jsme byli hodně nakročeni ke třem bodům, ale upozorňoval jsem hráče v kabině, abychom nepřestávali hrát, což se také u nás stalo. Vypadli jsme z role, dostali jsme gól na tři jedna a některé šance Znojma jsme odvrátili. Čtvrtý gól byl pojistkou. Kluky musím pochválit za velmi dobrý kvalitní výkon. Body jsme potřebovali a věřím, že půjde o odrazový můstek k lepším výsledkům,“ zakončil pohledem do budoucnosti trenér Machala.

Trenér Znojma František Šturma může jen doufat, že se z tohoto zápasu jeho svěřenci trochu ponaučí. „Pro nás to byla po zápasech, které jsme teď odehráli, docela velká facka. Věděli jsme, že Prostějov má dobrý tým, zmiňoval jsem to i v médiích, že mají určitě tým na vyšší postavení v tabulce. Hráče jsme na to upozorňovali. Přijde první minuta, z naší strany nesoustředěnost a prohráváme 0:1. Ve čtvrté minutě prohráváte 0:2, samozřejmě hlava a psychika hráčů je okamžitě dole. I když jsme se snažili, bylo to v prvním poločase na kontaktní branku málo. Před přestávkou jsme dostali smolnou branku, kdy se míč odrazil od břevna brankáři do zad a do brány. Se stavem 0:3 se těžko něco dělá. Snažili jsme se o přestávce kluky podpořit, dali jsme na 3:1 a měli nějaké šance na kontaktní gól, jenže v momentě jsme dostali na 4:1 a bylo po zápase. Soupeř byl od prvních minut jednoznačně lepší, šel za vítězstvím víc než my a blahopřeji domácím k zaslouženému vítězství,“ hodnotil zápas znojemský kouč.

autor: 1. SK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

KDE TO NEJVÍCE VŘE !!!
Víte o něčem, o čem by se měli dozvědět i ostatní? Líbí se Vám něco nebo Vás naopak něco ve Vašem okolí štve? Podělte se o to s ostatními...

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.07.2019

Agresivní sourozenec skončil
Těsně po jedné hodině ranní vyjížděli strážníci k případu slovního napadení mezi sourozenci. Na místě je kontaktoval oznamovatel, který uvedl, že bydlí ve společné domácnosti se svým bratrem a ten je neustále pod vlivem alkoholu. Následkem toho je slovní urážení a opakované vyhrožování fyzickým napadením. I za přítomnosti hlídky se agresor choval vůči svému bratrovi velice hrubým způsobem, vyhrožoval mu fyzickým útokem a byl zjevně pod vlivem alkoholu. Jelikož nekontroloval své chování, byl vyzván k provedení orientační dechové zkoušky. Ta měla pozitivní výsledek 3,62 promile alkoholu.

17.07.2019

Před jízdou se vydatně posilnil.
Po sedmnácté hodině bylo přijato oznámení na linku 156 o opilém cyklistovi, který se pohybuje po ulici Krasická směrem k centru města. Vyslaná hlídka na místo našla muže, který ležel na trávě mimo pozemní komunikaci. Strážníci provedli u dotyčného dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Byla naměřena hodnota 1,94 promile alkoholu v dechu.

16.07.2019

Vychutnávali si pivko.
V odpoledních hodinách při vykonávání hlídkové služby zaměřené na veřejný pořádek si strážníci všimli dvou mladíků, jak popíjejí alkohol v parčíku na ulici Josefa Lady u dětského hřiště. Jednalo se o muže ve věku devatenáct a jednadvacet let. Dotyční konzumovali lahvové pivo v místě, kde je to zakázáno obecně závaznou vyhláškou města Prostějova. Nesmí se konzumovat alkoholické nápoje v okruhu 100m od dětských hřišť.

16.07.2019

Lapkové se tentokrát pěkně činili
Za uplynulý týden vyjížděli hlídky městské policie k jedenácti krádežím, které se udály v prostějovských supermarketech. Všechny případy byly spáchány dospělými osobami. U osmi krádeží nedošlo k poškození zboží, a proto bylo vráceno zpět do prodeje. Ve dvou případech si přestupci odcizené zboží odkoupili a jedenkrát nebylo vráceno zpět na prodejnu. Pachatelé odcizili zboží v celkové hodnotě 13 524,60 Kč. Přeborníkem v tomto počínání byl devětadvacetiletý muž, jenž byl dopaden třikrát během dvou dnů a sám dokázal odcizit zboží v hodnotě 7 858 Kč.

12.07.2019

Nechtělo se jim platit za psy
Před osmou hodinou ranní prováděli strážníci kontrolu, která byla zaměřená na dodržování právních předpisů města Prostějova. Konkrétně na obecně závazné vyhlášky o volném pohybu psů a také jestli majitelé mají svého miláčka očipovaného, přihlášeného a řádně platí poplatky. Bylo zjištěno dvakrát protiprávní jednání. V prvním případě je podezřelá z přestupku padesátiletá žena a to tím, že svého psa řádně nepřihlásila a neplatí za něj poplatek.