> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Marný boj na půdě Válečníků

vloženo: 04.04.2019           komentářů: 0

Se třetí porážkou v řadě se museli smířit basketbalisté BK Olomoucko. V Děčíně se radovali Válečníci z těsné výhry 79:76, kterou neodvrátil ani Javonte Douglas, autor sedmatřiceti bodů.

Válečníkům se v předchozím utkání dařila střelba z dálky a také proti Hanákům se tlačili do trojkových pokusů. V první desetiminutovce čtyři proměnili a také díky tomu drželi až do 7. minuty mírný náskok. Poprvé skóre na hostující stranu překlopil trojkou Douglas, který při svém prvním pobytu na palubovce zaznamenal jedenáct bodů. Především jeho zásluhou vyhráli hosté úvodní část duelu 18:17.
První koš další periody sice dal Douglas, pak ovšem hosté začali v útoku zmatkovat. Mikulič neproměnil snadnou středu z pod koše, další dva výpady na domácí palubovku skončily ztrátou. Děčín toho dokázal využít a ve 16. minutě vedl už o osm bodů 32:24. Olomoucko dokázalo včas odpovědět. Důležité koše dával především Dedek, po chvilkové odmlce se prosadil Douglas a v poločase hosté prohrávali pouze 39:41.
Na pokračování zápasu se v kabině lépe připravili basketbalisté ze severu Čech a po čtyřech minutách měli na své straně náskok šesti bodů (48:42). Zlepšená obrana Hanáků však pomohla k obratu. Na konci 28. minuty zaznamenal své první body Váňa, jeho koš byl ovšem důležitý, protože přinesl vedení 54:53. Tento okamžik pomohl Olomoucku k vedení 59:57 po třiceti minutách.
V poslední čtvrtině se hosté drželi ve vedení do 36. minutě, než rozhodčí odpískali nesportovní faul Norwovi. Ten domácí potrestali pěti body a rázem vedli 71:68. Od této chvilky se Olomoucko čtyřikrát dostalo na rozdíl jediného bodu, vyrovnání se však nedočkalo.

autor: BK Olomoucko

přidat komentář            zobrazit komentáře

KDE TO NEJVÍCE VŘE !!!
Víte o něčem, o čem by se měli dozvědět i ostatní? Líbí se Vám něco nebo Vás naopak něco ve Vašem okolí štve? Podělte se o to s ostatními...

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.07.2019

Agresivní sourozenec skončil
Těsně po jedné hodině ranní vyjížděli strážníci k případu slovního napadení mezi sourozenci. Na místě je kontaktoval oznamovatel, který uvedl, že bydlí ve společné domácnosti se svým bratrem a ten je neustále pod vlivem alkoholu. Následkem toho je slovní urážení a opakované vyhrožování fyzickým napadením. I za přítomnosti hlídky se agresor choval vůči svému bratrovi velice hrubým způsobem, vyhrožoval mu fyzickým útokem a byl zjevně pod vlivem alkoholu. Jelikož nekontroloval své chování, byl vyzván k provedení orientační dechové zkoušky. Ta měla pozitivní výsledek 3,62 promile alkoholu.

17.07.2019

Před jízdou se vydatně posilnil.
Po sedmnácté hodině bylo přijato oznámení na linku 156 o opilém cyklistovi, který se pohybuje po ulici Krasická směrem k centru města. Vyslaná hlídka na místo našla muže, který ležel na trávě mimo pozemní komunikaci. Strážníci provedli u dotyčného dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Byla naměřena hodnota 1,94 promile alkoholu v dechu.

16.07.2019

Vychutnávali si pivko.
V odpoledních hodinách při vykonávání hlídkové služby zaměřené na veřejný pořádek si strážníci všimli dvou mladíků, jak popíjejí alkohol v parčíku na ulici Josefa Lady u dětského hřiště. Jednalo se o muže ve věku devatenáct a jednadvacet let. Dotyční konzumovali lahvové pivo v místě, kde je to zakázáno obecně závaznou vyhláškou města Prostějova. Nesmí se konzumovat alkoholické nápoje v okruhu 100m od dětských hřišť.

16.07.2019

Lapkové se tentokrát pěkně činili
Za uplynulý týden vyjížděli hlídky městské policie k jedenácti krádežím, které se udály v prostějovských supermarketech. Všechny případy byly spáchány dospělými osobami. U osmi krádeží nedošlo k poškození zboží, a proto bylo vráceno zpět do prodeje. Ve dvou případech si přestupci odcizené zboží odkoupili a jedenkrát nebylo vráceno zpět na prodejnu. Pachatelé odcizili zboží v celkové hodnotě 13 524,60 Kč. Přeborníkem v tomto počínání byl devětadvacetiletý muž, jenž byl dopaden třikrát během dvou dnů a sám dokázal odcizit zboží v hodnotě 7 858 Kč.

12.07.2019

Nechtělo se jim platit za psy
Před osmou hodinou ranní prováděli strážníci kontrolu, která byla zaměřená na dodržování právních předpisů města Prostějova. Konkrétně na obecně závazné vyhlášky o volném pohybu psů a také jestli majitelé mají svého miláčka očipovaného, přihlášeného a řádně platí poplatky. Bylo zjištěno dvakrát protiprávní jednání. V prvním případě je podezřelá z přestupku padesátiletá žena a to tím, že svého psa řádně nepřihlásila a neplatí za něj poplatek.