> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

A tým prohrál se Zbrojovkou 1:0

vloženo: 01.04.2019           komentářů: 0

Mužům se v neděli večer nepodařilo obrat v Brně o body domácí Zbrojovku. Z moravského derby si náš A tým odváží nejtěsnější porážku.

Naši obranu zaměstnával zejména v prvním poločase agilní Eismann. Po prvním rohovém kopu domácích hlavičkoval těsně vedle tyče Krejčí. Hned druhý roh ovšem zaváněl brankou, Bariš tentokrát hlavičkou orazítkoval břevno! Na druhé straně vyzkoušeli střelbu Slaninka a Píchal, jejich pokusy byly ale hodně nepřesné.

Po půlhodině hry vytáhl perfektní zákrok Le Giang, když likvidoval šanci Přichystala. O tři minuty později napálil Šumbera tyč, Le Giang vytáhl další dva parádní zákroky proti Štepanovskému.

V druhém poločase přišly osudové momenty kolem hodiny hry. Dopředu se do volného prostoru vydal Slaninka, přesprintoval téměř půl hřiště až k šestnáctce, jenže jeho střelu nakonec zblokoval domácí obránce. Ten také rychle rozehrál kontr, výborný Eismann našel centrem na zadní tyči Mageru a jeho hlavička doputovala do sítě – 1:0.
Až v čtyřiašedesáté minutě prověřil pozornost svého bývalého spoluhráče Halousky Fládr, totéž později zopakoval ještě Koudelka. Dvacet minut před koncem našel Šumbera před bránou Škodu, jeho prudkou hlavičku ale Le Giang opět bravurně vyrazil na roh.

To bylo z nebezpečných akcí vše, protože domácí se stále zřetelněji začali obávat o výsledek. Naši si v závěrečných minutách vytvořili jakýsi náznak tlaku, ovšem nikoli gólových šancí. Z toho pramenil brejk Sedláka v nastaveném čase, který Janíček zastavil klasicky zezadu ještě před vápnem, jenže nemilosrdná červená karta jej stejně dostihla. Pro stoperskou dvojici jediné štěstí, že proti Znojmu bude už k dispozici Sus.

Více fotografií si můžete prohlédnout zde.
FC Zbrojovka Brno – 1.SK Prostějov 1:0 (0:0)

Branka: 59. Magera

Rozhodčí: Ginzel – Paták, Fišer; ČK: 90.+2 Janíček; ŽK: 66. Bartolomeu, 79. Škoda – 17. Vošahlík, 36. Kroupa, 48. Slaninka, 65. Biolek, 77. Fládr, 81. Janíček. Diváků: 3126.
Sestavy

FC Zbrojovka Brno: Halouska – Eismann, Kryštůfek, Vraštil, Sukup – Šumbera, Krejčí, Bariš (85. Sedlák), Štepanovský (46. Magera) – Škoda, Přichystal (54. Bartolomeu). Trenér: Pavel Šustr

1.SK Prostějov: Lé Giang – Zapletal (48. Ševčík), Schuster, Janíček, Biolek – Slaninka, Vošahlík, Fládr, Píchal (65. Machynek) – Koudelka – Kroupa. Trenér: Oldřich Machala.
Hlasy po utkání

Oldřich Machala poratuloval domácím k vítězství. „Věděli jsme, že to tady bude hodně těžké, taky bylo. Zkusili jsme hrát z obranného bloku a chtěli jsme domácí potrápit po brejkových situacích. Měli jsme nějaké náznaky, ale ty jsme bohužel nedohráli, báli jsme se obejít hráče, důrazu bylo málo. V prvním poločase nás podržel Le Giang. První poločas jsme uhráli na 0:0, ale věděli jsme, že domácí mají ještě na lavičce Mageru. Ten ještě zvedl kvalitu a vstřelil rozhodující gól. Druhou půli jsme hráli odvážněji, měli jsme gólovou příležitost, ale zakončili jsme ji tak, jako zakončujeme ostatní. Domácí vyhráli zaslouženě,“ konstatoval náš kouč.

Trenér Zbrojovky Pavel Šustr zase poděkoval svým hráčům za to, že zápas odpracovali. „V první půlce nám chyběl větší klid ve finální fázi, v druhém poločase jsme se po vstřelení branky začali obávat o výsledek. Náš výkon už neměl takovou kvalitu, měli jsme hodně ztrát míčů, nedokázali jsme najít recept na soupeřovu kvalitní obranu a vytvořit si trvalejší tlak. Gól jsme dali, úkol jsme splnili, takže hodnocení je stran výsledku pozitivní, co se výkonu týče, jsou tam určité rezervy,“ zakončil hodnocení úspěšného utkání Šustr.

autor: 1.SK PROSTĚJOV

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

18.04.2019

Povedený syn.
Po půlnoci přijato oznámení o ženě v noční košili a županu. Ta se dle oznamovatelky nemohla dostat domů. Na místo vyslána hlídka. Šestapadesátiletá žena strážníkovi uvedla, že její syn se vrátil opilý domu a při cestě povalil a vysypal popelnici. Ona šla odpadky posbírat a postavit shozenou popelnici. Mezitím syn vešel domů a zabouchl dveře. Na zvonění nereagoval

16.04.2019

Fekálie znečistili vozovku
Fekálie znečistili vozovku v délce několika desítek metrů. V dopoledních hodinách přijato prostřednictvím linky 156 anonymní oznámení o zemědělském stroji, ze kterého na komunikaci vytéká neznámá tekutina. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Komunikace byla znečištěna fekáliemi. Dle stop se strážníkům podařilo dohledat řidiče traktoru s cisternou. Nacházel se na poli u Brněnské ulice. Muž hlídkou zkontaktován. Uvedl, že při prudkém brždění, na červenou na semaforu, došlo k přetečení cisterny horním víkem, které bylo špatně zajištěné. Na místo přivoláni hasiči, kteří provedli očištění vozovky proudem vody. Strážníci, po dobu splachování komunikace usměrňovali provoz.

15.04.2019

Porušili vyhlášku města.
Při dohledu na veřejný pořádek v okolí ulice Olomoucké, si strážníci povšimli dvojice osob konzumujících pivo, v místě, kde to zakazuje vyhláška města. O tom byli pánové hlídkou poučeni. Oba vyzváni k prokázání totožnosti. S pětačtyřicetiletým mužem strážníci vyřešili přestupek příkazem na místě.

11.04.2019

Konflikt vznikl kvůli ubrousku.
V nočních hodinách nahlásila obsluha provozovny problémy s opilou ženou. Na místo vyslána hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dotyčná do podniku přišla se dvěma kamarády. Společně si objednali jídlo. Během objednávky se žena chovala hlučně a dělala nepořádek kolem stolu. Obsluhou upozorněna na nevhodnost svého chování. Po obdržení jídla požadovala přinesení dalších ubrousků. To bylo obsluhou odmítnuto. Neslušné jednání mladé žerny hlídce potvrdili i její dva kamarádi. Spor mezi ženou a personálem se vyhrotil natolik, že dotyčná po obsluze hodila objednané jídlo, a to i před strážníky. Tím došlo k ušpinění oblečení obsluhujícího muže a také koberce.

09.04.2019

Záchytka.
Ve večerních hodinách přijato telefonické oznámení od obsluhy v restauraci, že mají problém s podnapilým zákazníkem. Do uvedené provozovny vyslána hlídka. Servírka označila muže, který si objednal pivo a v průběhu konzumoval i tvrdý alkohol. Ten si s sebou do podniku sám přinesl. Po upozornění obsluhy, na nevhodné počínání, začal být vulgární až agresivní. Další host se servírky zastal a muže vyvedl ven. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a nekontroloval své chování. Hlídkou vyzván k prokázání totožnosti a provedení orientační dechové zkoušky. Naměřeno 2,22 promile alkoholu v dechu.