> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Velikonoční jarmark vědy a techniky

vloženo: 28.03.2019           komentářů: 0

Velikonoční jarmark vědy a techniky je akce pro školy i celé rodiny. Věříme, že z nabídky našich aktivit si vyberou všichni napříč generacemi.

A co vás letos na jarmarku čeká?

Můžete se přijít podívat, jak pracuje 3D tiskárna a odnést si hlavolam, který pro vás na místě vytiskne.

Vyzkoušíte si fyzikální a chemické pokusy s vajíčky.

Namalujete si kraslici pomocí LEGOrobota.

V hlavomorně se potrápíte s hlavolamy, šiframi a logickými úlohami.

Svůj um v sestavování elektrických obvodů vyzkoušíte na elektronické stavebnici Boffin.

Zahrát si můžete řadu deskových her. Například oblíbené Lazer maze nebo Gravity maze.

Jistě vás zaujmou hrátky s roztomilými roboty. Čeká na vás Evobot, Sphere a neodolatelný Beebot, kterého zvládnou naprogramovat, tak aby prošel bludištěm, i ti nejmladší vědci.

Na nejmenší myslíme v dětském koutku, kde si mohou hrát s nejrůznějšími Montessori aktivitami, rozvíjejícími dětskou kreativitu.

Nebude chybět ani výtvarná dílnička, kde si vyrobíte krásná velikonoční přáníčka.

S šikovným a přátelským restaurátorem objevíte, jak krásný materiál je dřevo, a pod jeho vedením si z něj něco vyrobíte.

V rámci jarmarku se můžete těšit také na promítání Ozvěn Ekofilmu - českých i zahraničních soutěžních filmů z filmového festivalu Ekofilm 2018.

Ale to zdaleka není vše! Program stále upravujeme a přidáváme nové aktivity. O všech novinkách vás budeme informovat na našem Facebooku.

Těšíme se na vás

autor: www.geniator.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.07.2019

Agresivní sourozenec skončil
Těsně po jedné hodině ranní vyjížděli strážníci k případu slovního napadení mezi sourozenci. Na místě je kontaktoval oznamovatel, který uvedl, že bydlí ve společné domácnosti se svým bratrem a ten je neustále pod vlivem alkoholu. Následkem toho je slovní urážení a opakované vyhrožování fyzickým napadením. I za přítomnosti hlídky se agresor choval vůči svému bratrovi velice hrubým způsobem, vyhrožoval mu fyzickým útokem a byl zjevně pod vlivem alkoholu. Jelikož nekontroloval své chování, byl vyzván k provedení orientační dechové zkoušky. Ta měla pozitivní výsledek 3,62 promile alkoholu.

17.07.2019

Před jízdou se vydatně posilnil.
Po sedmnácté hodině bylo přijato oznámení na linku 156 o opilém cyklistovi, který se pohybuje po ulici Krasická směrem k centru města. Vyslaná hlídka na místo našla muže, který ležel na trávě mimo pozemní komunikaci. Strážníci provedli u dotyčného dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Byla naměřena hodnota 1,94 promile alkoholu v dechu.

16.07.2019

Vychutnávali si pivko.
V odpoledních hodinách při vykonávání hlídkové služby zaměřené na veřejný pořádek si strážníci všimli dvou mladíků, jak popíjejí alkohol v parčíku na ulici Josefa Lady u dětského hřiště. Jednalo se o muže ve věku devatenáct a jednadvacet let. Dotyční konzumovali lahvové pivo v místě, kde je to zakázáno obecně závaznou vyhláškou města Prostějova. Nesmí se konzumovat alkoholické nápoje v okruhu 100m od dětských hřišť.

16.07.2019

Lapkové se tentokrát pěkně činili
Za uplynulý týden vyjížděli hlídky městské policie k jedenácti krádežím, které se udály v prostějovských supermarketech. Všechny případy byly spáchány dospělými osobami. U osmi krádeží nedošlo k poškození zboží, a proto bylo vráceno zpět do prodeje. Ve dvou případech si přestupci odcizené zboží odkoupili a jedenkrát nebylo vráceno zpět na prodejnu. Pachatelé odcizili zboží v celkové hodnotě 13 524,60 Kč. Přeborníkem v tomto počínání byl devětadvacetiletý muž, jenž byl dopaden třikrát během dvou dnů a sám dokázal odcizit zboží v hodnotě 7 858 Kč.

12.07.2019

Nechtělo se jim platit za psy
Před osmou hodinou ranní prováděli strážníci kontrolu, která byla zaměřená na dodržování právních předpisů města Prostějova. Konkrétně na obecně závazné vyhlášky o volném pohybu psů a také jestli majitelé mají svého miláčka očipovaného, přihlášeného a řádně platí poplatky. Bylo zjištěno dvakrát protiprávní jednání. V prvním případě je podezřelá z přestupku padesátiletá žena a to tím, že svého psa řádně nepřihlásila a neplatí za něj poplatek.