> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Velikonoční jarmark vědy a techniky

vloženo: 28.03.2019           komentářů: 0

Velikonoční jarmark vědy a techniky je akce pro školy i celé rodiny. Věříme, že z nabídky našich aktivit si vyberou všichni napříč generacemi.

A co vás letos na jarmarku čeká?

Můžete se přijít podívat, jak pracuje 3D tiskárna a odnést si hlavolam, který pro vás na místě vytiskne.

Vyzkoušíte si fyzikální a chemické pokusy s vajíčky.

Namalujete si kraslici pomocí LEGOrobota.

V hlavomorně se potrápíte s hlavolamy, šiframi a logickými úlohami.

Svůj um v sestavování elektrických obvodů vyzkoušíte na elektronické stavebnici Boffin.

Zahrát si můžete řadu deskových her. Například oblíbené Lazer maze nebo Gravity maze.

Jistě vás zaujmou hrátky s roztomilými roboty. Čeká na vás Evobot, Sphere a neodolatelný Beebot, kterého zvládnou naprogramovat, tak aby prošel bludištěm, i ti nejmladší vědci.

Na nejmenší myslíme v dětském koutku, kde si mohou hrát s nejrůznějšími Montessori aktivitami, rozvíjejícími dětskou kreativitu.

Nebude chybět ani výtvarná dílnička, kde si vyrobíte krásná velikonoční přáníčka.

S šikovným a přátelským restaurátorem objevíte, jak krásný materiál je dřevo, a pod jeho vedením si z něj něco vyrobíte.

V rámci jarmarku se můžete těšit také na promítání Ozvěn Ekofilmu - českých i zahraničních soutěžních filmů z filmového festivalu Ekofilm 2018.

Ale to zdaleka není vše! Program stále upravujeme a přidáváme nové aktivity. O všech novinkách vás budeme informovat na našem Facebooku.

Těšíme se na vás

autor: www.geniator.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

18.04.2019

Povedený syn.
Po půlnoci přijato oznámení o ženě v noční košili a županu. Ta se dle oznamovatelky nemohla dostat domů. Na místo vyslána hlídka. Šestapadesátiletá žena strážníkovi uvedla, že její syn se vrátil opilý domu a při cestě povalil a vysypal popelnici. Ona šla odpadky posbírat a postavit shozenou popelnici. Mezitím syn vešel domů a zabouchl dveře. Na zvonění nereagoval

16.04.2019

Fekálie znečistili vozovku
Fekálie znečistili vozovku v délce několika desítek metrů. V dopoledních hodinách přijato prostřednictvím linky 156 anonymní oznámení o zemědělském stroji, ze kterého na komunikaci vytéká neznámá tekutina. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Komunikace byla znečištěna fekáliemi. Dle stop se strážníkům podařilo dohledat řidiče traktoru s cisternou. Nacházel se na poli u Brněnské ulice. Muž hlídkou zkontaktován. Uvedl, že při prudkém brždění, na červenou na semaforu, došlo k přetečení cisterny horním víkem, které bylo špatně zajištěné. Na místo přivoláni hasiči, kteří provedli očištění vozovky proudem vody. Strážníci, po dobu splachování komunikace usměrňovali provoz.

15.04.2019

Porušili vyhlášku města.
Při dohledu na veřejný pořádek v okolí ulice Olomoucké, si strážníci povšimli dvojice osob konzumujících pivo, v místě, kde to zakazuje vyhláška města. O tom byli pánové hlídkou poučeni. Oba vyzváni k prokázání totožnosti. S pětačtyřicetiletým mužem strážníci vyřešili přestupek příkazem na místě.

11.04.2019

Konflikt vznikl kvůli ubrousku.
V nočních hodinách nahlásila obsluha provozovny problémy s opilou ženou. Na místo vyslána hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dotyčná do podniku přišla se dvěma kamarády. Společně si objednali jídlo. Během objednávky se žena chovala hlučně a dělala nepořádek kolem stolu. Obsluhou upozorněna na nevhodnost svého chování. Po obdržení jídla požadovala přinesení dalších ubrousků. To bylo obsluhou odmítnuto. Neslušné jednání mladé žerny hlídce potvrdili i její dva kamarádi. Spor mezi ženou a personálem se vyhrotil natolik, že dotyčná po obsluze hodila objednané jídlo, a to i před strážníky. Tím došlo k ušpinění oblečení obsluhujícího muže a také koberce.

09.04.2019

Záchytka.
Ve večerních hodinách přijato telefonické oznámení od obsluhy v restauraci, že mají problém s podnapilým zákazníkem. Do uvedené provozovny vyslána hlídka. Servírka označila muže, který si objednal pivo a v průběhu konzumoval i tvrdý alkohol. Ten si s sebou do podniku sám přinesl. Po upozornění obsluhy, na nevhodné počínání, začal být vulgární až agresivní. Další host se servírky zastal a muže vyvedl ven. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a nekontroloval své chování. Hlídkou vyzván k prokázání totožnosti a provedení orientační dechové zkoušky. Naměřeno 2,22 promile alkoholu v dechu.