> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Střídající žolík?

vloženo: 22.03.2019           komentářů: 0

Tak bych skončit nechtěl, přeje si hradecký Zorvan.Fotbalisté Hradce Králové zatím na jaře bodovali ve všech třech zápasech. Zatímco před týdnem na hřišti Vítkovic pouze remízovali, poslední neděli už znovu odcházeli z utkání proti Prostějovu v pozici vítěze. Přispěl k tomu i Filip Zorvan, jenž se z role střídajícího hráče prosadil hodně povedenou střelou. Zároveň ale prokázal, že se z něho stává tak trochu střídající žolík. Z této pozice by se však hradecký mladík chtěl velice rychle dostat, jeho pozice do podzimního zranění totiž byla v základu, kam by se chtěl už brzy vrátit i na jaře.

Prostějov přicestoval do Hradce s plnou sestavou, i když zápas nakonec skončil 3:0, na pohled diváka to paradoxně vůbec nebylo jednoznačné utkání, jelikož hosté vás před branku moc nepouštěli a kombinačně to pro vás taktéž bylo složité…
Souhlasím a musím říct, že jsem koukal, co tam třeba Honza Polák naběhal. Mají postavené mužstvo na velkých zkušenostech a nejsou vůbec špatní. Rozhodně to nebylo lehké utkání.

K výhře o tři branky jste jako střídající hráč přispěl i vy, raději byste ale byl na hřišti od první minuty, že? Jak vaši pozici berete?
Přesně tak, beru to těžce, to nebudu lhát. V kabině ale neříkám ani půl slova, chci tam jako všichni působit pozitivně. Ale osobně se mi to lehce nebere, že nehraji od začátku.

Kdy jste se to dozvěděl tentokrát, že budete začínat znovu na lavičce?
Asi hodinu a půl před zápasem, takže to příjemné moc nebylo. Ale když to snáší třeba Milan Černý, který také nehraje od začátku, a v minulosti byl třeba i v reprezentaci, tak to budeme snášet i my ostatní.

Jaké byly vaše úkoly na hřišti? Zatímco se Sokolovem a Vítkovicemi jste šel na plac při nerozhodnutém zápase, teď s Prostějovem už tomu bylo naopak.
Měl jsem hlavně podržet balon, co nejméně ho pouštět hostům. Hlavně abychom kombinovali my a Prostějov se nedostával třeba do nějakých rychlých protiútoků.

A nakonec jste, jak už jsme zmínili, Hradec ještě více uklidnil, protože jste výstavní trefou z pětadvaceti metrů uzavíral na konečných 3:0. Jak se to seběhlo?
Dostal jsem přihrávku od Míni Černého (Milana Černého – pozn. aut.), tak jsem s balonem běžel od lajny do středu a všichni na mě křičeli, abych vystřelil. Nechtěl jsem, ale tak jsem do toho už teda prásknul, hlavně aby zavřel pusu ten Míňa, který běžel pořád za mnou. (rozesměje se)

V prvních třech jarních zápasech se vám osobně především se Sokolovem a teď s Prostějovem podařilo hru výrazně okysličit a rozhýbat. Nebojíte se, že byste se mohl dostat do pozice toho pověstného střídajícího žolíka?
Tak toho bych se tedy dožil nerad, byla by to taková nevděčná role… Doufám, že začnu co nejdříve už nastupovat od začátku, protože nikomu není příjemné sedět na lavičce.
FC Hradec Králové - 1.SK Prostějov
3:0(1:0)

Střelci
12. Adam Vlkanova
55. Fahrudin Durděvič
82. Filip Zorvan
bez branek
Karty
bez karet
38. Michal Zapletal
67. Josef Pančochář
71. Josef Pančochář
81. Jan Vošahlík
86. Jan Polák
Sestavy
Ottmar – Urma, Kateřiňák (66. Černý), Vlkanova, Kvída – Durdevič (75. Zorvan), Leibl, Kopečný (84. Finěk), Plašil – Jukl, Da Silva.
Trenér: Zdenko Frťala
Le Giang – Polák, Pančochář, Janíček, Biolek – Fládr (63. Kroupa), Vošahlík, Lutonský (70. Slaninka), Schuster – Zapletal, Žikol (78. Machynek).
Trenér: Oldřich Machala
Rozhodčí: Klíma – Pochylý, Mojžíš • Stadion: Všesportovní stadion • Diváci: 1190

Foto: fchk.cz

autor: www.fnliga.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

18.04.2019

Povedený syn.
Po půlnoci přijato oznámení o ženě v noční košili a županu. Ta se dle oznamovatelky nemohla dostat domů. Na místo vyslána hlídka. Šestapadesátiletá žena strážníkovi uvedla, že její syn se vrátil opilý domu a při cestě povalil a vysypal popelnici. Ona šla odpadky posbírat a postavit shozenou popelnici. Mezitím syn vešel domů a zabouchl dveře. Na zvonění nereagoval

16.04.2019

Fekálie znečistili vozovku
Fekálie znečistili vozovku v délce několika desítek metrů. V dopoledních hodinách přijato prostřednictvím linky 156 anonymní oznámení o zemědělském stroji, ze kterého na komunikaci vytéká neznámá tekutina. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Komunikace byla znečištěna fekáliemi. Dle stop se strážníkům podařilo dohledat řidiče traktoru s cisternou. Nacházel se na poli u Brněnské ulice. Muž hlídkou zkontaktován. Uvedl, že při prudkém brždění, na červenou na semaforu, došlo k přetečení cisterny horním víkem, které bylo špatně zajištěné. Na místo přivoláni hasiči, kteří provedli očištění vozovky proudem vody. Strážníci, po dobu splachování komunikace usměrňovali provoz.

15.04.2019

Porušili vyhlášku města.
Při dohledu na veřejný pořádek v okolí ulice Olomoucké, si strážníci povšimli dvojice osob konzumujících pivo, v místě, kde to zakazuje vyhláška města. O tom byli pánové hlídkou poučeni. Oba vyzváni k prokázání totožnosti. S pětačtyřicetiletým mužem strážníci vyřešili přestupek příkazem na místě.

11.04.2019

Konflikt vznikl kvůli ubrousku.
V nočních hodinách nahlásila obsluha provozovny problémy s opilou ženou. Na místo vyslána hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dotyčná do podniku přišla se dvěma kamarády. Společně si objednali jídlo. Během objednávky se žena chovala hlučně a dělala nepořádek kolem stolu. Obsluhou upozorněna na nevhodnost svého chování. Po obdržení jídla požadovala přinesení dalších ubrousků. To bylo obsluhou odmítnuto. Neslušné jednání mladé žerny hlídce potvrdili i její dva kamarádi. Spor mezi ženou a personálem se vyhrotil natolik, že dotyčná po obsluze hodila objednané jídlo, a to i před strážníky. Tím došlo k ušpinění oblečení obsluhujícího muže a také koberce.

09.04.2019

Záchytka.
Ve večerních hodinách přijato telefonické oznámení od obsluhy v restauraci, že mají problém s podnapilým zákazníkem. Do uvedené provozovny vyslána hlídka. Servírka označila muže, který si objednal pivo a v průběhu konzumoval i tvrdý alkohol. Ten si s sebou do podniku sám přinesl. Po upozornění obsluhy, na nevhodné počínání, začal být vulgární až agresivní. Další host se servírky zastal a muže vyvedl ven. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a nekontroloval své chování. Hlídkou vyzván k prokázání totožnosti a provedení orientační dechové zkoušky. Naměřeno 2,22 promile alkoholu v dechu.