> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi zakončí základní část

vloženo: 26.02.2019           komentářů: 0

Poslední utkání základní části odehraje Prostějov doma s Porubou
Jestřábi zakončí základní část utkáním s Porubou. Pro domácí hokejisty bude velice důležité zvládnout úterní zápas a dobře se připravit na play-off. Soupeře zatím naše letka nezná, ale bude to někdo ze čtveřice Jihlava, Vsetín, Č. Budějovice nebo Kladno. utkání si můžete zakoupit na HokejkaTV a textový přenos si pustíte na Onlajny.com.

HC RT TORRAX PORUBA

Nováček soutěže si zřejmě představoval svůj návrat do první ligy o něco jinak. O možnost postupu do play off přišli Ostravané už před několika koly. Aktuálně jim patří až dvanáctá příčka, což způsobily hlavně nevyrovnané výkony v celé základní části. Pro představu: Poruba zažila v sezoně hned pět sérií, kdy prohrála tři a více zápasů za sebou. Ani v posledních zápasech Slezané nevykazují dobrou formu. Z posledních deseti utkání prohráli hned osmkrát, když našli recept pouze na pražskou Slavii a Přerov. Poslední utkání sehrál tým z Ostravy s Č. Budějovicemi. Poruba sice prohrála 3:4, ale v průběhu utkání dokázala smazat náskok 3:0 a pořádně zatopila aspirantovi na baráž.

Ohlas Miloše Holaně po utkání s Motorem:

"Čekal nás jeden z nejtěžších soupeřů z horní čtyřky. Náš plán byl pokračovat ve výkonech z posledních utkání, ale bohužel jsme nastoupili jakoby ospalí, nepřipravení a nedůrazní, což nás stálo prakticky celý zápas. Dostali jsme v první třetině góly jako přes kopírák ze situací, které jsme si ráno rozebírali na videu. Za stavu 0:2 byl zase problém s ledem. To je tragédie, co se tady děje. Nejsme schopni připravit led na tuto soutěž, je to už poněkolikáté a vždycky nás to vyvede z tempa. Soupeř toho využil a dal třetí branku. Museli jsme pak zvýšit hlas a zkorigovat sestavu. Mělo to efekt, za stavu 0:3 už by si na nás asi nikdo nevsadil. Musím klukům poděkovat, že s tak silným soupeřem nesložili zbraně a vývoj zkorigovali. Dotáhli jsme se na gól a byla škoda, že hned z první další šance Motor zvýšil na 4:2. Ale kluci znovu zvedli prapor, podařilo se jim snížit. V závěru jsme po bodu hodně sahali, při hře bez gólmana Jožko Baláž netrefil bránu. Myslím, že by zápasu slušela remíza. V první části jsem nebyl spokojený s přístupem, ale v dalších dvou třetinách nemůžu klukům nic vytknout. Přestože nám tři kluci nedohráli pro zranění a látali jsme to, byly z naší strany kvalitní a dobře odehrané."

Solidně si Poruba počíná v přesilových hrách, ikdyž její hráči si vynutili nejméně přesilovek - 189. Pro zajímavost čtrnáctý Havířov získal 226 přesilových výhod. Úspěšnost ostravské přesilovky je solidních 16,4%. Jinak v ostatních statistikách Poruba patří do středu prvoligové tabulky.

autor: www.lhkjestrabi.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.07.2019

Agresivní sourozenec skončil
Těsně po jedné hodině ranní vyjížděli strážníci k případu slovního napadení mezi sourozenci. Na místě je kontaktoval oznamovatel, který uvedl, že bydlí ve společné domácnosti se svým bratrem a ten je neustále pod vlivem alkoholu. Následkem toho je slovní urážení a opakované vyhrožování fyzickým napadením. I za přítomnosti hlídky se agresor choval vůči svému bratrovi velice hrubým způsobem, vyhrožoval mu fyzickým útokem a byl zjevně pod vlivem alkoholu. Jelikož nekontroloval své chování, byl vyzván k provedení orientační dechové zkoušky. Ta měla pozitivní výsledek 3,62 promile alkoholu.

17.07.2019

Před jízdou se vydatně posilnil.
Po sedmnácté hodině bylo přijato oznámení na linku 156 o opilém cyklistovi, který se pohybuje po ulici Krasická směrem k centru města. Vyslaná hlídka na místo našla muže, který ležel na trávě mimo pozemní komunikaci. Strážníci provedli u dotyčného dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Byla naměřena hodnota 1,94 promile alkoholu v dechu.

16.07.2019

Vychutnávali si pivko.
V odpoledních hodinách při vykonávání hlídkové služby zaměřené na veřejný pořádek si strážníci všimli dvou mladíků, jak popíjejí alkohol v parčíku na ulici Josefa Lady u dětského hřiště. Jednalo se o muže ve věku devatenáct a jednadvacet let. Dotyční konzumovali lahvové pivo v místě, kde je to zakázáno obecně závaznou vyhláškou města Prostějova. Nesmí se konzumovat alkoholické nápoje v okruhu 100m od dětských hřišť.

16.07.2019

Lapkové se tentokrát pěkně činili
Za uplynulý týden vyjížděli hlídky městské policie k jedenácti krádežím, které se udály v prostějovských supermarketech. Všechny případy byly spáchány dospělými osobami. U osmi krádeží nedošlo k poškození zboží, a proto bylo vráceno zpět do prodeje. Ve dvou případech si přestupci odcizené zboží odkoupili a jedenkrát nebylo vráceno zpět na prodejnu. Pachatelé odcizili zboží v celkové hodnotě 13 524,60 Kč. Přeborníkem v tomto počínání byl devětadvacetiletý muž, jenž byl dopaden třikrát během dvou dnů a sám dokázal odcizit zboží v hodnotě 7 858 Kč.

12.07.2019

Nechtělo se jim platit za psy
Před osmou hodinou ranní prováděli strážníci kontrolu, která byla zaměřená na dodržování právních předpisů města Prostějova. Konkrétně na obecně závazné vyhlášky o volném pohybu psů a také jestli majitelé mají svého miláčka očipovaného, přihlášeného a řádně platí poplatky. Bylo zjištěno dvakrát protiprávní jednání. V prvním případě je podezřelá z přestupku padesátiletá žena a to tím, že svého psa řádně nepřihlásila a neplatí za něj poplatek.