> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

VK Prostějov – UP Olomouc 1:3

vloženo: 24.02.2019           komentářů: 0

Statistické ohlédnutí za střetnutím VK Prostějov versus UP Olomouc: servis, přihrávka i útok jasně v režii hostů

Krajské derby v rámci extraligové nadstavby obsahovalo čtyři sety, z nichž dva byly naprosto vyrovnané, jeden téměř rovnocený a pouze jediný vyzněl jasně. Proto možná až překvapilo, o jaký parník se vítězný olomoucký tým ocitl nad prostějovským ve většině zápasových statistik.

Volejbalistky VK výrazně zaostávaly hned ve třech ze čtyř nejsledovanějších ukazatelů. V útoku byly horší o citelných jedenáct procent úspěšnosti (31:42), totéž platilo o příjmu (52:63). A vyprodukovaly jen dvě esa oproti šesti soupeřek. Účinně opřít se tudíž mohly pouze o obranu na síti (bloky 13:10). Zajímavé je, jak často oba rivalové chybovali při zakončení (13:13).
Značný kontrast mezi hanáckými protivníky ukázala rovněž individuální čísla. Domácí kolektiv bodově táhla osamocená Helena Horká (23), těsně na dvojcifernou hodnotu se dostaly ještě dvě její parťačky Marie Toufarová (12) s Evou Rutarovou (11). Naopak hostující družstvo těžilo z pravidelného skórování hned kvarteta úderných hráček Veronika Trnková (19), Andrea Kossányiová (17), Gabriela Orvošová a Martina Michalíková (obě 16). Pokud se k tomuhle přidaly další dílčí hodnoty – například úspěšnost 75 procent Julie Kovářové na přihrávce – nešlo se výhře UP vůbec divit.

VK Prostějov – UP Olomouc 1:3

STATISTIKY TÝMOVÉ
Úspěšnost útoku: Prostějov 31 % - Olomouc 42 %.
Úspěšnost přihrávky (positive + excelent): Prostějov 52 % + 21 % - Olomouc 63 % + 19 %.
Podání – esa/chyby: Prostějov 2/7 – Olomouc 6/7.
Bodové bloky: Prostějov 13 – Olomouc 10.
Celková užitečnost: Prostějov +27 – Olomouc +45.
STATISTIKY INDIVIDUÁLNÍ
Nejvíc bodů: Helena Horká 23, Marie Toufarová 12, Eva Rutarová 11 – Veronika Trnková 19, Andrea Kossányiová 17, Gabriela Orvošová a Martina Michalíková 16.
Nejvíc bodových útoků: Nejvíc bodů: Helena Horká 21, Marie Toufarová a Eva Rutarová 9 – Andrea Kossányiová 16, Gabriela Orvošová 15, Martina Michalíková 12.
Nejvyšší úspěšnost útoku: Veronika Bezhandolska 57 %, Eva Rutarová 50 %, Helena Horká 36 % - Nikol Sokolová 53 %, Veronika Trnková 52 %, Andrea Kossányiová 44 %.
Nejvíc bodových bloků: Marie Toufarová a Michaela Zatloukalová 3, Eva Rutarová a Veronika Bezhandolska 2 – Veronika Trnková 7, Andrea Kossányiová, Gabriela Orvošová a Šárka Kubínová 1.
Nejvíc es: Helena Horká a Petra Kojdová 1 – Martina Michalíková 4, Veronika Trnková a Nikol Sokolová 1.
Nejvyšší úspěšnost přihrávky (positive + excelent): Marie Toufarová 58 % + 28 %, Petra Kojdová 58 % + 12 %, Tereza Slavíková 42 % + 26 % - Julie Kovářová 75 % + 20 %, Andrea Kossányiová 59 % + 14 %, Martina Michalíková 58 % + 18 %.
Největší užitečnost: Helena Horká +12, Eva Rutarová +8, Veronika Bezhandolska +6, Marie Toufarová +2 – Veronika Trnková +14, Andrea Kossányiová +12, Gabriela Orvošová +9, Nikol Sokolová +8.

autor: VK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

18.04.2019

Povedený syn.
Po půlnoci přijato oznámení o ženě v noční košili a županu. Ta se dle oznamovatelky nemohla dostat domů. Na místo vyslána hlídka. Šestapadesátiletá žena strážníkovi uvedla, že její syn se vrátil opilý domu a při cestě povalil a vysypal popelnici. Ona šla odpadky posbírat a postavit shozenou popelnici. Mezitím syn vešel domů a zabouchl dveře. Na zvonění nereagoval

16.04.2019

Fekálie znečistili vozovku
Fekálie znečistili vozovku v délce několika desítek metrů. V dopoledních hodinách přijato prostřednictvím linky 156 anonymní oznámení o zemědělském stroji, ze kterého na komunikaci vytéká neznámá tekutina. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Komunikace byla znečištěna fekáliemi. Dle stop se strážníkům podařilo dohledat řidiče traktoru s cisternou. Nacházel se na poli u Brněnské ulice. Muž hlídkou zkontaktován. Uvedl, že při prudkém brždění, na červenou na semaforu, došlo k přetečení cisterny horním víkem, které bylo špatně zajištěné. Na místo přivoláni hasiči, kteří provedli očištění vozovky proudem vody. Strážníci, po dobu splachování komunikace usměrňovali provoz.

15.04.2019

Porušili vyhlášku města.
Při dohledu na veřejný pořádek v okolí ulice Olomoucké, si strážníci povšimli dvojice osob konzumujících pivo, v místě, kde to zakazuje vyhláška města. O tom byli pánové hlídkou poučeni. Oba vyzváni k prokázání totožnosti. S pětačtyřicetiletým mužem strážníci vyřešili přestupek příkazem na místě.

11.04.2019

Konflikt vznikl kvůli ubrousku.
V nočních hodinách nahlásila obsluha provozovny problémy s opilou ženou. Na místo vyslána hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dotyčná do podniku přišla se dvěma kamarády. Společně si objednali jídlo. Během objednávky se žena chovala hlučně a dělala nepořádek kolem stolu. Obsluhou upozorněna na nevhodnost svého chování. Po obdržení jídla požadovala přinesení dalších ubrousků. To bylo obsluhou odmítnuto. Neslušné jednání mladé žerny hlídce potvrdili i její dva kamarádi. Spor mezi ženou a personálem se vyhrotil natolik, že dotyčná po obsluze hodila objednané jídlo, a to i před strážníky. Tím došlo k ušpinění oblečení obsluhujícího muže a také koberce.

09.04.2019

Záchytka.
Ve večerních hodinách přijato telefonické oznámení od obsluhy v restauraci, že mají problém s podnapilým zákazníkem. Do uvedené provozovny vyslána hlídka. Servírka označila muže, který si objednal pivo a v průběhu konzumoval i tvrdý alkohol. Ten si s sebou do podniku sám přinesl. Po upozornění obsluhy, na nevhodné počínání, začal být vulgární až agresivní. Další host se servírky zastal a muže vyvedl ven. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a nekontroloval své chování. Hlídkou vyzván k prokázání totožnosti a provedení orientační dechové zkoušky. Naměřeno 2,22 promile alkoholu v dechu.