> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

VK Prostějov – UP Olomouc 1:3

vloženo: 24.02.2019           komentářů: 0

Statistické ohlédnutí za střetnutím VK Prostějov versus UP Olomouc: servis, přihrávka i útok jasně v režii hostů

Krajské derby v rámci extraligové nadstavby obsahovalo čtyři sety, z nichž dva byly naprosto vyrovnané, jeden téměř rovnocený a pouze jediný vyzněl jasně. Proto možná až překvapilo, o jaký parník se vítězný olomoucký tým ocitl nad prostějovským ve většině zápasových statistik.

Volejbalistky VK výrazně zaostávaly hned ve třech ze čtyř nejsledovanějších ukazatelů. V útoku byly horší o citelných jedenáct procent úspěšnosti (31:42), totéž platilo o příjmu (52:63). A vyprodukovaly jen dvě esa oproti šesti soupeřek. Účinně opřít se tudíž mohly pouze o obranu na síti (bloky 13:10). Zajímavé je, jak často oba rivalové chybovali při zakončení (13:13).
Značný kontrast mezi hanáckými protivníky ukázala rovněž individuální čísla. Domácí kolektiv bodově táhla osamocená Helena Horká (23), těsně na dvojcifernou hodnotu se dostaly ještě dvě její parťačky Marie Toufarová (12) s Evou Rutarovou (11). Naopak hostující družstvo těžilo z pravidelného skórování hned kvarteta úderných hráček Veronika Trnková (19), Andrea Kossányiová (17), Gabriela Orvošová a Martina Michalíková (obě 16). Pokud se k tomuhle přidaly další dílčí hodnoty – například úspěšnost 75 procent Julie Kovářové na přihrávce – nešlo se výhře UP vůbec divit.

VK Prostějov – UP Olomouc 1:3

STATISTIKY TÝMOVÉ
Úspěšnost útoku: Prostějov 31 % - Olomouc 42 %.
Úspěšnost přihrávky (positive + excelent): Prostějov 52 % + 21 % - Olomouc 63 % + 19 %.
Podání – esa/chyby: Prostějov 2/7 – Olomouc 6/7.
Bodové bloky: Prostějov 13 – Olomouc 10.
Celková užitečnost: Prostějov +27 – Olomouc +45.
STATISTIKY INDIVIDUÁLNÍ
Nejvíc bodů: Helena Horká 23, Marie Toufarová 12, Eva Rutarová 11 – Veronika Trnková 19, Andrea Kossányiová 17, Gabriela Orvošová a Martina Michalíková 16.
Nejvíc bodových útoků: Nejvíc bodů: Helena Horká 21, Marie Toufarová a Eva Rutarová 9 – Andrea Kossányiová 16, Gabriela Orvošová 15, Martina Michalíková 12.
Nejvyšší úspěšnost útoku: Veronika Bezhandolska 57 %, Eva Rutarová 50 %, Helena Horká 36 % - Nikol Sokolová 53 %, Veronika Trnková 52 %, Andrea Kossányiová 44 %.
Nejvíc bodových bloků: Marie Toufarová a Michaela Zatloukalová 3, Eva Rutarová a Veronika Bezhandolska 2 – Veronika Trnková 7, Andrea Kossányiová, Gabriela Orvošová a Šárka Kubínová 1.
Nejvíc es: Helena Horká a Petra Kojdová 1 – Martina Michalíková 4, Veronika Trnková a Nikol Sokolová 1.
Nejvyšší úspěšnost přihrávky (positive + excelent): Marie Toufarová 58 % + 28 %, Petra Kojdová 58 % + 12 %, Tereza Slavíková 42 % + 26 % - Julie Kovářová 75 % + 20 %, Andrea Kossányiová 59 % + 14 %, Martina Michalíková 58 % + 18 %.
Největší užitečnost: Helena Horká +12, Eva Rutarová +8, Veronika Bezhandolska +6, Marie Toufarová +2 – Veronika Trnková +14, Andrea Kossányiová +12, Gabriela Orvošová +9, Nikol Sokolová +8.

autor: VK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.07.2019

Agresivní sourozenec skončil
Těsně po jedné hodině ranní vyjížděli strážníci k případu slovního napadení mezi sourozenci. Na místě je kontaktoval oznamovatel, který uvedl, že bydlí ve společné domácnosti se svým bratrem a ten je neustále pod vlivem alkoholu. Následkem toho je slovní urážení a opakované vyhrožování fyzickým napadením. I za přítomnosti hlídky se agresor choval vůči svému bratrovi velice hrubým způsobem, vyhrožoval mu fyzickým útokem a byl zjevně pod vlivem alkoholu. Jelikož nekontroloval své chování, byl vyzván k provedení orientační dechové zkoušky. Ta měla pozitivní výsledek 3,62 promile alkoholu.

17.07.2019

Před jízdou se vydatně posilnil.
Po sedmnácté hodině bylo přijato oznámení na linku 156 o opilém cyklistovi, který se pohybuje po ulici Krasická směrem k centru města. Vyslaná hlídka na místo našla muže, který ležel na trávě mimo pozemní komunikaci. Strážníci provedli u dotyčného dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Byla naměřena hodnota 1,94 promile alkoholu v dechu.

16.07.2019

Vychutnávali si pivko.
V odpoledních hodinách při vykonávání hlídkové služby zaměřené na veřejný pořádek si strážníci všimli dvou mladíků, jak popíjejí alkohol v parčíku na ulici Josefa Lady u dětského hřiště. Jednalo se o muže ve věku devatenáct a jednadvacet let. Dotyční konzumovali lahvové pivo v místě, kde je to zakázáno obecně závaznou vyhláškou města Prostějova. Nesmí se konzumovat alkoholické nápoje v okruhu 100m od dětských hřišť.

16.07.2019

Lapkové se tentokrát pěkně činili
Za uplynulý týden vyjížděli hlídky městské policie k jedenácti krádežím, které se udály v prostějovských supermarketech. Všechny případy byly spáchány dospělými osobami. U osmi krádeží nedošlo k poškození zboží, a proto bylo vráceno zpět do prodeje. Ve dvou případech si přestupci odcizené zboží odkoupili a jedenkrát nebylo vráceno zpět na prodejnu. Pachatelé odcizili zboží v celkové hodnotě 13 524,60 Kč. Přeborníkem v tomto počínání byl devětadvacetiletý muž, jenž byl dopaden třikrát během dvou dnů a sám dokázal odcizit zboží v hodnotě 7 858 Kč.

12.07.2019

Nechtělo se jim platit za psy
Před osmou hodinou ranní prováděli strážníci kontrolu, která byla zaměřená na dodržování právních předpisů města Prostějova. Konkrétně na obecně závazné vyhlášky o volném pohybu psů a také jestli majitelé mají svého miláčka očipovaného, přihlášeného a řádně platí poplatky. Bylo zjištěno dvakrát protiprávní jednání. V prvním případě je podezřelá z přestupku padesátiletá žena a to tím, že svého psa řádně nepřihlásila a neplatí za něj poplatek.