> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Policistům v Prostějově ujížděl

vloženo: 22.02.2019           komentářů: 0


Policistům v Prostějově ujížděl muž ve Fabii, po zastavení se pokusil o útěk

Ve středu 20. února 2019 po čtrnácté hodině byli policisté dopravního inspektorátu svědky dopravního přestupku řidiče Škody Fabie. Při výjezdu z Komenského do Palackého ulice v Prostějově nedal řidič přednost po hlavní komunikaci jedoucímu automobilu.

Policisté vozidlo ihned začali pronásledovat. V Blahoslavově ulici si řidič policistů všiml a pokusil se jim ujet. Nejprve dvakrát objel okruh ulicemi Hliníky, Plumlovská a Blahoslavova a poté jel Plumlovskou ulicí směrem z centra. Z Plumlovské ulice odbočil do Šlikovy a pokračoval dále Mánesovou, Riegrovou, Jungmanovou, Bohumíra Šmerala, Mlýnskou, Palackého a Komenského do ulice Sádky. Tam před okružní křižovatkou na Petrském náměstí musel zastavit, protože vjezd do křižovatky blokovala jiná vozidla.

Z automobilu tedy řidič vyběhl a pokusil se policistům utéct pěšky. Ve vozidle zůstala pouze řidičova jednašedesátiletá spolujezdkyně. Utéct se muži však nepodařilo a ve Wolkerově ulici byl policisty dostižen a za použití donucovacích prostředků zajištěn. Při své bezohledné jízdě jednačtyřicetiletý muž z Prostějovska opakovaně nerespektoval dopravní značení a dopustil se řady přestupků.

Dalším problémem je výsledek jeho orientačního testu na přítomnost jiných návykových látek. Ten ukázal přítomnost látek amphetamin/metamphetamin a extáze. Přestože muž vykazoval známky ovlivnění drogou, její užití před jízdou popřel a dobrovolně se podrobil odbornému lékařskému vyšetření ke zjištění ovlivnění.

Dalším šetřením policisté zjistili, že muž nikdy nebyl držitelem řidičského oprávnění a naopak již jednou vykonal dvouletý trest zákazu řízení. Muž je pro své současné jednání podezřelý z několika dopravních přestupků. Z nich nejpřísněji postižitelným je řízení vozidla bez řidičského oprávnění. Za ten mu hrozí pokuta v rozmezí od 25 do 50 tisíc korun a zákaz řízení od jednoho roku do dvou let. Další jízdu policisté muži pochopitelně zakázali.

autor: por. Mgr. František Kořínek

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

18.04.2019

Povedený syn.
Po půlnoci přijato oznámení o ženě v noční košili a županu. Ta se dle oznamovatelky nemohla dostat domů. Na místo vyslána hlídka. Šestapadesátiletá žena strážníkovi uvedla, že její syn se vrátil opilý domu a při cestě povalil a vysypal popelnici. Ona šla odpadky posbírat a postavit shozenou popelnici. Mezitím syn vešel domů a zabouchl dveře. Na zvonění nereagoval

16.04.2019

Fekálie znečistili vozovku
Fekálie znečistili vozovku v délce několika desítek metrů. V dopoledních hodinách přijato prostřednictvím linky 156 anonymní oznámení o zemědělském stroji, ze kterého na komunikaci vytéká neznámá tekutina. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Komunikace byla znečištěna fekáliemi. Dle stop se strážníkům podařilo dohledat řidiče traktoru s cisternou. Nacházel se na poli u Brněnské ulice. Muž hlídkou zkontaktován. Uvedl, že při prudkém brždění, na červenou na semaforu, došlo k přetečení cisterny horním víkem, které bylo špatně zajištěné. Na místo přivoláni hasiči, kteří provedli očištění vozovky proudem vody. Strážníci, po dobu splachování komunikace usměrňovali provoz.

15.04.2019

Porušili vyhlášku města.
Při dohledu na veřejný pořádek v okolí ulice Olomoucké, si strážníci povšimli dvojice osob konzumujících pivo, v místě, kde to zakazuje vyhláška města. O tom byli pánové hlídkou poučeni. Oba vyzváni k prokázání totožnosti. S pětačtyřicetiletým mužem strážníci vyřešili přestupek příkazem na místě.

11.04.2019

Konflikt vznikl kvůli ubrousku.
V nočních hodinách nahlásila obsluha provozovny problémy s opilou ženou. Na místo vyslána hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dotyčná do podniku přišla se dvěma kamarády. Společně si objednali jídlo. Během objednávky se žena chovala hlučně a dělala nepořádek kolem stolu. Obsluhou upozorněna na nevhodnost svého chování. Po obdržení jídla požadovala přinesení dalších ubrousků. To bylo obsluhou odmítnuto. Neslušné jednání mladé žerny hlídce potvrdili i její dva kamarádi. Spor mezi ženou a personálem se vyhrotil natolik, že dotyčná po obsluze hodila objednané jídlo, a to i před strážníky. Tím došlo k ušpinění oblečení obsluhujícího muže a také koberce.

09.04.2019

Záchytka.
Ve večerních hodinách přijato telefonické oznámení od obsluhy v restauraci, že mají problém s podnapilým zákazníkem. Do uvedené provozovny vyslána hlídka. Servírka označila muže, který si objednal pivo a v průběhu konzumoval i tvrdý alkohol. Ten si s sebou do podniku sám přinesl. Po upozornění obsluhy, na nevhodné počínání, začal být vulgární až agresivní. Další host se servírky zastal a muže vyvedl ven. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a nekontroloval své chování. Hlídkou vyzván k prokázání totožnosti a provedení orientační dechové zkoušky. Naměřeno 2,22 promile alkoholu v dechu.