> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Logistický přesun roku

vloženo: 21.02.2019           komentářů: 0

Edwards přestěhovalo distribuční centrum z Prostějova do Olomouce.

Společnost Edwards, světový lídr ve výrobě a vývoji vakuových vývěv, přesunula koncem ledna své Evropské distribuční centrum (EDC) z Prostějova do Olomouce. Důvodem stěhování byla potřeba rozšířit skladovací prostory a modernizovat technické vybavení. Centrum o rozloze 5021 m2 bude ročně expedovat kolem 40 000 zásilek, pracuje v něm 45 zaměstnanců.

Evropské distribuční centrum, které se nově nachází ve VGP Parku Olomouc, se kompletně přestěhovalo v rekordním čase během jediného týdne. „Důvodem pro přesun centra z Prostějova byla potřeba rozšířit skladové prostory pro nové výrobky značek z portfolia Atlas Copco. Dalším důvodem ke stěhování byla také potřeba modernizace skladových prostorů s využitím moderní techniky. Samotné stěhování proběhlo od 19. do 25. ledna, a od 28. ledna je centrum plně v provozu,“ uvedl Jiří Polášek, manažer EDC s tím, že centrum se přesunulo i s většinou zaměstnanců. Původní pronajaté prostory v Prostějově nebude společnost Edwards nadále využívat.

Evropské distribuční centrum, které využívá leteckou, lodní i kamionovou dopravu, obsluhuje zejména zákazníky z Evropy. Dodávky do něj pak přicházejí z celého světa. Ročně je z centra vyexpedováno přibližně 40 000 zásilek a jejich počet má rostoucí tendenci. Zatímco v roce 2011 EDC expedovalo přes 27 tisíc zásilek o hmotnosti téměř 1700 tun, v roce 2017 to již bylo přes 42 tisíc zásilek o hmotnosti téměř 4400 tun.

„Centrum má na starosti příjem výrobků a zboží z jednotlivých výrobních závodů Edwards, případně jiných značek patřících pod Atlas Copco, jejich kompletaci do dodávek pro jednotlivé zákazníky a následnou expedici do cílové destinace. Dalším úkolem EDC je udržení pojistné zásoby některých rychloobrátkových výrobků tak, abychom byli schopni velmi pružně, v řádu několika dnů, reagovat na objednávku zákazníka. EDC slouží také k distribuce náhradních dílů pro opravy našich vývěv,“ vysvětlil Polášek.

Centrum funguje ve dvousměnném provozu, zaměstnanci používají k práci vysokozdvižné vozíky, pracují se čtečkami při příjmu i výdeji materiálů a zakládají nejvýše do 8,67 metrů. „Zajímavostí je, že všichni zaměstnanci našeho distribučního centra musí projít ověřením spolehlivosti Úřadem pro civilní letectví, jelikož pracuji v takzvaném vyhrazeném bezpečnostním prostoru,“ doplnil Polášek.

Evropské distribuční centrum sídlilo původně v anglickém Shorehamu, ze kterého se do Prostějova přestěhovalo v roce 2010. První zakázka byla odbavena v září 2010. Nyní se přesunulo z prostějovské průmyslové zóny v Kralickém Háji do olomoucké průmyslové zóny v části Slavonín. Přesná adresa je VGP Park Olomouc, Na Statkách – hala C, 783 01 Olomouc – Slavonín.

autor: (red)

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

18.04.2019

Povedený syn.
Po půlnoci přijato oznámení o ženě v noční košili a županu. Ta se dle oznamovatelky nemohla dostat domů. Na místo vyslána hlídka. Šestapadesátiletá žena strážníkovi uvedla, že její syn se vrátil opilý domu a při cestě povalil a vysypal popelnici. Ona šla odpadky posbírat a postavit shozenou popelnici. Mezitím syn vešel domů a zabouchl dveře. Na zvonění nereagoval

16.04.2019

Fekálie znečistili vozovku
Fekálie znečistili vozovku v délce několika desítek metrů. V dopoledních hodinách přijato prostřednictvím linky 156 anonymní oznámení o zemědělském stroji, ze kterého na komunikaci vytéká neznámá tekutina. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Komunikace byla znečištěna fekáliemi. Dle stop se strážníkům podařilo dohledat řidiče traktoru s cisternou. Nacházel se na poli u Brněnské ulice. Muž hlídkou zkontaktován. Uvedl, že při prudkém brždění, na červenou na semaforu, došlo k přetečení cisterny horním víkem, které bylo špatně zajištěné. Na místo přivoláni hasiči, kteří provedli očištění vozovky proudem vody. Strážníci, po dobu splachování komunikace usměrňovali provoz.

15.04.2019

Porušili vyhlášku města.
Při dohledu na veřejný pořádek v okolí ulice Olomoucké, si strážníci povšimli dvojice osob konzumujících pivo, v místě, kde to zakazuje vyhláška města. O tom byli pánové hlídkou poučeni. Oba vyzváni k prokázání totožnosti. S pětačtyřicetiletým mužem strážníci vyřešili přestupek příkazem na místě.

11.04.2019

Konflikt vznikl kvůli ubrousku.
V nočních hodinách nahlásila obsluha provozovny problémy s opilou ženou. Na místo vyslána hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dotyčná do podniku přišla se dvěma kamarády. Společně si objednali jídlo. Během objednávky se žena chovala hlučně a dělala nepořádek kolem stolu. Obsluhou upozorněna na nevhodnost svého chování. Po obdržení jídla požadovala přinesení dalších ubrousků. To bylo obsluhou odmítnuto. Neslušné jednání mladé žerny hlídce potvrdili i její dva kamarádi. Spor mezi ženou a personálem se vyhrotil natolik, že dotyčná po obsluze hodila objednané jídlo, a to i před strážníky. Tím došlo k ušpinění oblečení obsluhujícího muže a také koberce.

09.04.2019

Záchytka.
Ve večerních hodinách přijato telefonické oznámení od obsluhy v restauraci, že mají problém s podnapilým zákazníkem. Do uvedené provozovny vyslána hlídka. Servírka označila muže, který si objednal pivo a v průběhu konzumoval i tvrdý alkohol. Ten si s sebou do podniku sám přinesl. Po upozornění obsluhy, na nevhodné počínání, začal být vulgární až agresivní. Další host se servírky zastal a muže vyvedl ven. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a nekontroloval své chování. Hlídkou vyzván k prokázání totožnosti a provedení orientační dechové zkoušky. Naměřeno 2,22 promile alkoholu v dechu.