> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.

Logistický přesun roku

vloženo: 21.02.2019           komentářů: 0

Edwards přestěhovalo distribuční centrum z Prostějova do Olomouce.

Společnost Edwards, světový lídr ve výrobě a vývoji vakuových vývěv, přesunula koncem ledna své Evropské distribuční centrum (EDC) z Prostějova do Olomouce. Důvodem stěhování byla potřeba rozšířit skladovací prostory a modernizovat technické vybavení. Centrum o rozloze 5021 m2 bude ročně expedovat kolem 40 000 zásilek, pracuje v něm 45 zaměstnanců.

Evropské distribuční centrum, které se nově nachází ve VGP Parku Olomouc, se kompletně přestěhovalo v rekordním čase během jediného týdne. „Důvodem pro přesun centra z Prostějova byla potřeba rozšířit skladové prostory pro nové výrobky značek z portfolia Atlas Copco. Dalším důvodem ke stěhování byla také potřeba modernizace skladových prostorů s využitím moderní techniky. Samotné stěhování proběhlo od 19. do 25. ledna, a od 28. ledna je centrum plně v provozu,“ uvedl Jiří Polášek, manažer EDC s tím, že centrum se přesunulo i s většinou zaměstnanců. Původní pronajaté prostory v Prostějově nebude společnost Edwards nadále využívat.

Evropské distribuční centrum, které využívá leteckou, lodní i kamionovou dopravu, obsluhuje zejména zákazníky z Evropy. Dodávky do něj pak přicházejí z celého světa. Ročně je z centra vyexpedováno přibližně 40 000 zásilek a jejich počet má rostoucí tendenci. Zatímco v roce 2011 EDC expedovalo přes 27 tisíc zásilek o hmotnosti téměř 1700 tun, v roce 2017 to již bylo přes 42 tisíc zásilek o hmotnosti téměř 4400 tun.

„Centrum má na starosti příjem výrobků a zboží z jednotlivých výrobních závodů Edwards, případně jiných značek patřících pod Atlas Copco, jejich kompletaci do dodávek pro jednotlivé zákazníky a následnou expedici do cílové destinace. Dalším úkolem EDC je udržení pojistné zásoby některých rychloobrátkových výrobků tak, abychom byli schopni velmi pružně, v řádu několika dnů, reagovat na objednávku zákazníka. EDC slouží také k distribuce náhradních dílů pro opravy našich vývěv,“ vysvětlil Polášek.

Centrum funguje ve dvousměnném provozu, zaměstnanci používají k práci vysokozdvižné vozíky, pracují se čtečkami při příjmu i výdeji materiálů a zakládají nejvýše do 8,67 metrů. „Zajímavostí je, že všichni zaměstnanci našeho distribučního centra musí projít ověřením spolehlivosti Úřadem pro civilní letectví, jelikož pracuji v takzvaném vyhrazeném bezpečnostním prostoru,“ doplnil Polášek.

Evropské distribuční centrum sídlilo původně v anglickém Shorehamu, ze kterého se do Prostějova přestěhovalo v roce 2010. První zakázka byla odbavena v září 2010. Nyní se přesunulo z prostějovské průmyslové zóny v Kralickém Háji do olomoucké průmyslové zóny v části Slavonín. Přesná adresa je VGP Park Olomouc, Na Statkách – hala C, 783 01 Olomouc – Slavonín.

autor: (red)

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.07.2019

Agresivní sourozenec skončil
Těsně po jedné hodině ranní vyjížděli strážníci k případu slovního napadení mezi sourozenci. Na místě je kontaktoval oznamovatel, který uvedl, že bydlí ve společné domácnosti se svým bratrem a ten je neustále pod vlivem alkoholu. Následkem toho je slovní urážení a opakované vyhrožování fyzickým napadením. I za přítomnosti hlídky se agresor choval vůči svému bratrovi velice hrubým způsobem, vyhrožoval mu fyzickým útokem a byl zjevně pod vlivem alkoholu. Jelikož nekontroloval své chování, byl vyzván k provedení orientační dechové zkoušky. Ta měla pozitivní výsledek 3,62 promile alkoholu.

17.07.2019

Před jízdou se vydatně posilnil.
Po sedmnácté hodině bylo přijato oznámení na linku 156 o opilém cyklistovi, který se pohybuje po ulici Krasická směrem k centru města. Vyslaná hlídka na místo našla muže, který ležel na trávě mimo pozemní komunikaci. Strážníci provedli u dotyčného dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Byla naměřena hodnota 1,94 promile alkoholu v dechu.

16.07.2019

Vychutnávali si pivko.
V odpoledních hodinách při vykonávání hlídkové služby zaměřené na veřejný pořádek si strážníci všimli dvou mladíků, jak popíjejí alkohol v parčíku na ulici Josefa Lady u dětského hřiště. Jednalo se o muže ve věku devatenáct a jednadvacet let. Dotyční konzumovali lahvové pivo v místě, kde je to zakázáno obecně závaznou vyhláškou města Prostějova. Nesmí se konzumovat alkoholické nápoje v okruhu 100m od dětských hřišť.

16.07.2019

Lapkové se tentokrát pěkně činili
Za uplynulý týden vyjížděli hlídky městské policie k jedenácti krádežím, které se udály v prostějovských supermarketech. Všechny případy byly spáchány dospělými osobami. U osmi krádeží nedošlo k poškození zboží, a proto bylo vráceno zpět do prodeje. Ve dvou případech si přestupci odcizené zboží odkoupili a jedenkrát nebylo vráceno zpět na prodejnu. Pachatelé odcizili zboží v celkové hodnotě 13 524,60 Kč. Přeborníkem v tomto počínání byl devětadvacetiletý muž, jenž byl dopaden třikrát během dvou dnů a sám dokázal odcizit zboží v hodnotě 7 858 Kč.

12.07.2019

Nechtělo se jim platit za psy
Před osmou hodinou ranní prováděli strážníci kontrolu, která byla zaměřená na dodržování právních předpisů města Prostějova. Konkrétně na obecně závazné vyhlášky o volném pohybu psů a také jestli majitelé mají svého miláčka očipovaného, přihlášeného a řádně platí poplatky. Bylo zjištěno dvakrát protiprávní jednání. V prvním případě je podezřelá z přestupku padesátiletá žena a to tím, že svého psa řádně nepřihlásila a neplatí za něj poplatek.