> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

SFC Opava - 1.SK Prostějov 3:1

vloženo: 18.01.2019           komentářů: 0

V dalším přátelksém utkání během zimní přípravy jsme změřili síly se soupeřem vysoce kvalitním, prvoligovou Opavou. Je to zároveň poslední soupeř takto vysoké úrovně, další zápasy už budou spíše s papírově slabšími týmy. Jako už tradičně jsme mohli jít do vedení, jenže svou šanci naopak proměnili domácí. Ještě do poločasu se díky Kroupovi podařilo srovnat, po změně stran a střídání domácí strhli vítězství na svou stranu. Další přípravný zápas odehrajeme v pátek 25. ledna v Dubnici nad Váhem.

SFC Opava - 1.SK Prostějov 3:1 (1:1)
Branky: 22. Opoku, 48. Radić, 73. Zapalač - 35. Kroupa
Rozhodčí: Proske - Kotík, Mojžíš

Sestavy:

SFC Opava: I. poločas: Šrom – M. Helebrand, Simerský, Žídek, Janso – Rychlý, Zavadil, Stáňa – Bernadina – Jurečka, Juřena. II. poločas: Fendrich – Hrabina, Radić, Svozil, Janso – Zapalač, Rychlý (70. Darmovzal), Řezníček, Stáňa (82. Ščudla) – Bernadina (70. Souček), Smola. Trenér: Ivan Kopecký.

1.SK Prostějov: Bréda (46. Mucha) - Machynek (46. Koudelka), Schuster, Janíček, Biolek (60. Pernackij) - Lutonský (60. Šteigl), Zapletal (46. Fládr), Sus (46. Pančochář), Nikolić, Baďura (60. Machynek) - Kroupa (60. Kovařík). Trenér: Oldřich Machala

Zápas mohl opět vypadat úplně jinak, kdyby ovšem Baďura hned v úvodu proměnil sólový nájezd na gólmana. Už po necelých pěti minutách hry totiž udělal strašidelnou chybu Opavou testovaný Janso a Baďura si mohl vyšlápnout téměř od poloviny hřiště sám na brankáře Šroma. Jeho zakončení ovšem jen těsně minulo levou tyčku jeho branky.

Náš tým po celý poločas pokračoval v ukázkovém presinku, jenže domácí si přece jen dokázali poradit. Helebrand našel Opoka, s jeho přízemní střelou neměl Bréda problém. Do branky se nevešel ani Machynkův pokus, zato Zavadilův přímý kop musel Bréda vytahovat mimo prostor ohraničený třemi tyčemi.

Po následném rohu vyrazil Bréda Jurečkovu střelu na tyč, Opoku však míč dorazil do sítě. Vyrovnání měl už po třech minutách taktéž po rohu a následném centru Kroupa, Šrom se však překonat nenechal. Až deset minut před přestávkou se po levé straně protáhl Zapletal, poslal přízemní centr před bránu, kde jej nadvakrát dotlačil přes Šroma za jeho záda Kroupa.

Do přestávky ještě skalní fanoušci domácích mohli vidět Stáňovu střelu pokrytou Brédou a Schusterovu hlavičku mimo branku.

Domácí si vzali vedení znovu brzy po změně stran, kdy rohový kop ukázkovou hlavičkou zužitkoval Radič. Po stejné herní situaci mohli jít Slezané už do dvoubrankového trháku, jenže Řezníčkovu střelu tečoval v ofsajdu stojící Smola.

K tomu však stejně došlo čtvrt hodiny před koncem, když Machynek nedosáhl na Smolovu nabídku Zapalačovi, který křížnou střelou překonal Muchu. Ten ještě zasahoval proti střele Stáni zblízka. Šteigl svou příležitost nevyužil, další situace dva na jednoho skončila Kovaříkovým faulem. Opava si tak po zajímavém zápase odnesla zasloužené vítězství.

Hlasy po utkání

Oldřich Machala přes vstřelenou branku opět nemohl být spokojen s koncovkou. „S hrou jsem byl v prvním poločase spokojen, samozřejmě zase platí, že nás trápí koncovka. Měli jsme první šanci, jdeme sami na branku a nedáme gól. Asi zbytečně zdůrazňovat, že zápas se pak mohl vyvíjet jinak. Opava měla dvě standardní situace a hned nás potrestala. První půli jsme ale zvládli velmi dobře. Jakmile jsme prostřídali, už byla výšková převaha domácích jasná, zápas pak ztratí na kvalitě. Naši gólovou situaci jsme zahráli velmi dobře, Zapletal poslal krásný balón Kroupovi, který skóroval. Zase jsme měli šance, které jsme měli dohrát, jenže my netrefíme bránu. Zápas ale splnil očekávání, doufám, že se nikdo nezranil,“ shrnul dojmy z utkání.

autor: 1. SK Prostějov / Tomáš Kaláb

přidat komentář            zobrazit komentáře

KDE TO NEJVÍCE VŘE !!!
Víte o něčem, o čem by se měli dozvědět i ostatní? Líbí se Vám něco nebo Vás naopak něco ve Vašem okolí štve? Podělte se o to s ostatními...

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.07.2019

Agresivní sourozenec skončil
Těsně po jedné hodině ranní vyjížděli strážníci k případu slovního napadení mezi sourozenci. Na místě je kontaktoval oznamovatel, který uvedl, že bydlí ve společné domácnosti se svým bratrem a ten je neustále pod vlivem alkoholu. Následkem toho je slovní urážení a opakované vyhrožování fyzickým napadením. I za přítomnosti hlídky se agresor choval vůči svému bratrovi velice hrubým způsobem, vyhrožoval mu fyzickým útokem a byl zjevně pod vlivem alkoholu. Jelikož nekontroloval své chování, byl vyzván k provedení orientační dechové zkoušky. Ta měla pozitivní výsledek 3,62 promile alkoholu.

17.07.2019

Před jízdou se vydatně posilnil.
Po sedmnácté hodině bylo přijato oznámení na linku 156 o opilém cyklistovi, který se pohybuje po ulici Krasická směrem k centru města. Vyslaná hlídka na místo našla muže, který ležel na trávě mimo pozemní komunikaci. Strážníci provedli u dotyčného dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Byla naměřena hodnota 1,94 promile alkoholu v dechu.

16.07.2019

Vychutnávali si pivko.
V odpoledních hodinách při vykonávání hlídkové služby zaměřené na veřejný pořádek si strážníci všimli dvou mladíků, jak popíjejí alkohol v parčíku na ulici Josefa Lady u dětského hřiště. Jednalo se o muže ve věku devatenáct a jednadvacet let. Dotyční konzumovali lahvové pivo v místě, kde je to zakázáno obecně závaznou vyhláškou města Prostějova. Nesmí se konzumovat alkoholické nápoje v okruhu 100m od dětských hřišť.

16.07.2019

Lapkové se tentokrát pěkně činili
Za uplynulý týden vyjížděli hlídky městské policie k jedenácti krádežím, které se udály v prostějovských supermarketech. Všechny případy byly spáchány dospělými osobami. U osmi krádeží nedošlo k poškození zboží, a proto bylo vráceno zpět do prodeje. Ve dvou případech si přestupci odcizené zboží odkoupili a jedenkrát nebylo vráceno zpět na prodejnu. Pachatelé odcizili zboží v celkové hodnotě 13 524,60 Kč. Přeborníkem v tomto počínání byl devětadvacetiletý muž, jenž byl dopaden třikrát během dvou dnů a sám dokázal odcizit zboží v hodnotě 7 858 Kč.

12.07.2019

Nechtělo se jim platit za psy
Před osmou hodinou ranní prováděli strážníci kontrolu, která byla zaměřená na dodržování právních předpisů města Prostějova. Konkrétně na obecně závazné vyhlášky o volném pohybu psů a také jestli majitelé mají svého miláčka očipovaného, přihlášeného a řádně platí poplatky. Bylo zjištěno dvakrát protiprávní jednání. V prvním případě je podezřelá z přestupku padesátiletá žena a to tím, že svého psa řádně nepřihlásila a neplatí za něj poplatek.