> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

SFC Opava - 1.SK Prostějov 3:1

vloženo: 18.01.2019           komentářů: 0

V dalším přátelksém utkání během zimní přípravy jsme změřili síly se soupeřem vysoce kvalitním, prvoligovou Opavou. Je to zároveň poslední soupeř takto vysoké úrovně, další zápasy už budou spíše s papírově slabšími týmy. Jako už tradičně jsme mohli jít do vedení, jenže svou šanci naopak proměnili domácí. Ještě do poločasu se díky Kroupovi podařilo srovnat, po změně stran a střídání domácí strhli vítězství na svou stranu. Další přípravný zápas odehrajeme v pátek 25. ledna v Dubnici nad Váhem.

SFC Opava - 1.SK Prostějov 3:1 (1:1)
Branky: 22. Opoku, 48. Radić, 73. Zapalač - 35. Kroupa
Rozhodčí: Proske - Kotík, Mojžíš

Sestavy:

SFC Opava: I. poločas: Šrom – M. Helebrand, Simerský, Žídek, Janso – Rychlý, Zavadil, Stáňa – Bernadina – Jurečka, Juřena. II. poločas: Fendrich – Hrabina, Radić, Svozil, Janso – Zapalač, Rychlý (70. Darmovzal), Řezníček, Stáňa (82. Ščudla) – Bernadina (70. Souček), Smola. Trenér: Ivan Kopecký.

1.SK Prostějov: Bréda (46. Mucha) - Machynek (46. Koudelka), Schuster, Janíček, Biolek (60. Pernackij) - Lutonský (60. Šteigl), Zapletal (46. Fládr), Sus (46. Pančochář), Nikolić, Baďura (60. Machynek) - Kroupa (60. Kovařík). Trenér: Oldřich Machala

Zápas mohl opět vypadat úplně jinak, kdyby ovšem Baďura hned v úvodu proměnil sólový nájezd na gólmana. Už po necelých pěti minutách hry totiž udělal strašidelnou chybu Opavou testovaný Janso a Baďura si mohl vyšlápnout téměř od poloviny hřiště sám na brankáře Šroma. Jeho zakončení ovšem jen těsně minulo levou tyčku jeho branky.

Náš tým po celý poločas pokračoval v ukázkovém presinku, jenže domácí si přece jen dokázali poradit. Helebrand našel Opoka, s jeho přízemní střelou neměl Bréda problém. Do branky se nevešel ani Machynkův pokus, zato Zavadilův přímý kop musel Bréda vytahovat mimo prostor ohraničený třemi tyčemi.

Po následném rohu vyrazil Bréda Jurečkovu střelu na tyč, Opoku však míč dorazil do sítě. Vyrovnání měl už po třech minutách taktéž po rohu a následném centru Kroupa, Šrom se však překonat nenechal. Až deset minut před přestávkou se po levé straně protáhl Zapletal, poslal přízemní centr před bránu, kde jej nadvakrát dotlačil přes Šroma za jeho záda Kroupa.

Do přestávky ještě skalní fanoušci domácích mohli vidět Stáňovu střelu pokrytou Brédou a Schusterovu hlavičku mimo branku.

Domácí si vzali vedení znovu brzy po změně stran, kdy rohový kop ukázkovou hlavičkou zužitkoval Radič. Po stejné herní situaci mohli jít Slezané už do dvoubrankového trháku, jenže Řezníčkovu střelu tečoval v ofsajdu stojící Smola.

K tomu však stejně došlo čtvrt hodiny před koncem, když Machynek nedosáhl na Smolovu nabídku Zapalačovi, který křížnou střelou překonal Muchu. Ten ještě zasahoval proti střele Stáni zblízka. Šteigl svou příležitost nevyužil, další situace dva na jednoho skončila Kovaříkovým faulem. Opava si tak po zajímavém zápase odnesla zasloužené vítězství.

Hlasy po utkání

Oldřich Machala přes vstřelenou branku opět nemohl být spokojen s koncovkou. „S hrou jsem byl v prvním poločase spokojen, samozřejmě zase platí, že nás trápí koncovka. Měli jsme první šanci, jdeme sami na branku a nedáme gól. Asi zbytečně zdůrazňovat, že zápas se pak mohl vyvíjet jinak. Opava měla dvě standardní situace a hned nás potrestala. První půli jsme ale zvládli velmi dobře. Jakmile jsme prostřídali, už byla výšková převaha domácích jasná, zápas pak ztratí na kvalitě. Naši gólovou situaci jsme zahráli velmi dobře, Zapletal poslal krásný balón Kroupovi, který skóroval. Zase jsme měli šance, které jsme měli dohrát, jenže my netrefíme bránu. Zápas ale splnil očekávání, doufám, že se nikdo nezranil,“ shrnul dojmy z utkání.

autor: 1. SK Prostějov / Tomáš Kaláb

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

07.02.2019

Strážníci asistovali při odtahu kamionu.
V ranních hodinách přijato oznámení o stojícím kamionu na trávníku na ulici Okružní. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že vozidlo mělo poruchu. Řidič - cizinec, tahač odstavil tak, aby byla zachována průjezdnost vozovky. Odtah měl již domluvený. Během odtahování vozidla zajišťovali strážníci Besip, aby nedocházelo ke kolizním situacím. O protiprávní jednání se nejednalo.

04.02.2019

Žvýkačka se v automatu zasekla.
V odpoledních hodinách se na linku 156 obrátil pracovník bezpečnostní agentury s tím, že došlo k poškození automatu na žvýkačky. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Ten hlídce označil ženu, která automat poškodila. Ta uvedla, že do přístroje vhodila dvacet korun a žvýkačka, která měla vypadnout, uvízla uvnitř. Proto s automatem začala třepat a při naklonění došlo k jeho pádu na zem.

02.02.2019

Porušil vyhlášku města.
Při dohledu na veřejný pořádek v okolí městských lázní si strážníci povšimli osoby, která konzumovala alkohol na místě, kde je to vyhláškou města zakázáno. Dotyčný, hlídkou zkontaktován a poučen o protiprávním jednání. Rozpitou dvoulitrovou lahev s vínem strážníci muži odebrali. Přestupkové jednání třiačtyřicetiletého bezdomovce, předáno k projednání příslušnému správnímu orgánu. O tom hlídka muže poučila.

01.02.2019

Urážel strážníky.
Při kontrolní činnosti v prostorách hlavního nádraží a jeho okolí si hlídka povšimla na peróně muže popíjejícího pivo. Ten neustále pokřikoval a nadával kolemjdoucím lidem. Strážníci muže vyzvali, aby zanechal hlasitých projevů. Na výzvu dotyčný nereagoval. Při řešení celé situace strážníkům neustále nadával a urážel je. Tím, že neuposlechl výzvy a znevážil postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci, se třiačtyřicetiletý muž dopustil přestupku proti veřejnému pořádku.

31.01.2019

Spící dítě v baru.
Před jedenáctou hodinou večer vyjížděli strážníci prověřit přijaté oznámení o spícím dítěti v baru nedaleko Brněnské ulice. Na místě událost hlídkou potvrzena. V době příjezdu strážníků se muž i s dítětem chystal na odchod. Zkontaktován otec dítěte. Třicetiletý muž uvedl, že čtyřletou dceru hlídá, jelikož její matka je v práci. On si potřeboval jít vyřídit něco za bratrem a dceru neměl kde nechat, proto ji vzal s sebou.