> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

SFC Opava - 1.SK Prostějov 3:1

vloženo: 18.01.2019           komentářů: 0

V dalším přátelksém utkání během zimní přípravy jsme změřili síly se soupeřem vysoce kvalitním, prvoligovou Opavou. Je to zároveň poslední soupeř takto vysoké úrovně, další zápasy už budou spíše s papírově slabšími týmy. Jako už tradičně jsme mohli jít do vedení, jenže svou šanci naopak proměnili domácí. Ještě do poločasu se díky Kroupovi podařilo srovnat, po změně stran a střídání domácí strhli vítězství na svou stranu. Další přípravný zápas odehrajeme v pátek 25. ledna v Dubnici nad Váhem.

SFC Opava - 1.SK Prostějov 3:1 (1:1)
Branky: 22. Opoku, 48. Radić, 73. Zapalač - 35. Kroupa
Rozhodčí: Proske - Kotík, Mojžíš

Sestavy:

SFC Opava: I. poločas: Šrom – M. Helebrand, Simerský, Žídek, Janso – Rychlý, Zavadil, Stáňa – Bernadina – Jurečka, Juřena. II. poločas: Fendrich – Hrabina, Radić, Svozil, Janso – Zapalač, Rychlý (70. Darmovzal), Řezníček, Stáňa (82. Ščudla) – Bernadina (70. Souček), Smola. Trenér: Ivan Kopecký.

1.SK Prostějov: Bréda (46. Mucha) - Machynek (46. Koudelka), Schuster, Janíček, Biolek (60. Pernackij) - Lutonský (60. Šteigl), Zapletal (46. Fládr), Sus (46. Pančochář), Nikolić, Baďura (60. Machynek) - Kroupa (60. Kovařík). Trenér: Oldřich Machala

Zápas mohl opět vypadat úplně jinak, kdyby ovšem Baďura hned v úvodu proměnil sólový nájezd na gólmana. Už po necelých pěti minutách hry totiž udělal strašidelnou chybu Opavou testovaný Janso a Baďura si mohl vyšlápnout téměř od poloviny hřiště sám na brankáře Šroma. Jeho zakončení ovšem jen těsně minulo levou tyčku jeho branky.

Náš tým po celý poločas pokračoval v ukázkovém presinku, jenže domácí si přece jen dokázali poradit. Helebrand našel Opoka, s jeho přízemní střelou neměl Bréda problém. Do branky se nevešel ani Machynkův pokus, zato Zavadilův přímý kop musel Bréda vytahovat mimo prostor ohraničený třemi tyčemi.

Po následném rohu vyrazil Bréda Jurečkovu střelu na tyč, Opoku však míč dorazil do sítě. Vyrovnání měl už po třech minutách taktéž po rohu a následném centru Kroupa, Šrom se však překonat nenechal. Až deset minut před přestávkou se po levé straně protáhl Zapletal, poslal přízemní centr před bránu, kde jej nadvakrát dotlačil přes Šroma za jeho záda Kroupa.

Do přestávky ještě skalní fanoušci domácích mohli vidět Stáňovu střelu pokrytou Brédou a Schusterovu hlavičku mimo branku.

Domácí si vzali vedení znovu brzy po změně stran, kdy rohový kop ukázkovou hlavičkou zužitkoval Radič. Po stejné herní situaci mohli jít Slezané už do dvoubrankového trháku, jenže Řezníčkovu střelu tečoval v ofsajdu stojící Smola.

K tomu však stejně došlo čtvrt hodiny před koncem, když Machynek nedosáhl na Smolovu nabídku Zapalačovi, který křížnou střelou překonal Muchu. Ten ještě zasahoval proti střele Stáni zblízka. Šteigl svou příležitost nevyužil, další situace dva na jednoho skončila Kovaříkovým faulem. Opava si tak po zajímavém zápase odnesla zasloužené vítězství.

Hlasy po utkání

Oldřich Machala přes vstřelenou branku opět nemohl být spokojen s koncovkou. „S hrou jsem byl v prvním poločase spokojen, samozřejmě zase platí, že nás trápí koncovka. Měli jsme první šanci, jdeme sami na branku a nedáme gól. Asi zbytečně zdůrazňovat, že zápas se pak mohl vyvíjet jinak. Opava měla dvě standardní situace a hned nás potrestala. První půli jsme ale zvládli velmi dobře. Jakmile jsme prostřídali, už byla výšková převaha domácích jasná, zápas pak ztratí na kvalitě. Naši gólovou situaci jsme zahráli velmi dobře, Zapletal poslal krásný balón Kroupovi, který skóroval. Zase jsme měli šance, které jsme měli dohrát, jenže my netrefíme bránu. Zápas ale splnil očekávání, doufám, že se nikdo nezranil,“ shrnul dojmy z utkání.

autor: 1. SK Prostějov / Tomáš Kaláb

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

20.03.2019

Není nad dobré sousedské vztahy.
V pozdních odpoledních hodinách přijato, prostřednictvím linky tísňového volání, oznámení o problémech s jedním majitelem bytu v panelovém domě na sídlišti nedaleko Plumlovské ulice. Na místo vyslána hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že jednasedmdesátiletý muž neustále zavírá okno na společné chodbě domu. Tímto jeho počínáním, dochází k hádkám s dalšími obyvateli domu. S jedním sousedem konflikt dospěl až k fyzickému kontaktu. Čtyřicetiletý muž, údajně chytil staršího souseda pod krkem.

16.03.2019

Na lup si vybrala nevhodné místo.
Při kontrolní činnosti a dohledu na veřejný pořádek si strážníci ve večerních hodinách povšimli přikrčené osoby na travnaté ploše kruhového objezdu na ulici Plumlovská. Žena ze země vytahovala cibulky okrasných rostlin. Dotyčná hlídkou zkontaktována. Uvedla, že tam ztratila klíče a nyní je hledá. Jelikož měla ruce znečištěné od hlíny, na zemi vedle ní byl sáček s cibulkami a kovová lžíce, bylo strážníkům jasné, že klíče nehledala. Po chvíli se pětapadesátiletá žena ke krádeži sama přiznala.

15.03.2019

Během týdne doprovázeli strážníci
Během týdne doprovázeli strážníci čtyři podnapilé osoby do záchytné stanice. První opilec nahlášen na linku 156 dne 15. 3. 2019 v odpoledních hodinách na Bezručově náměstí. U kontejnerů na tříděný odpad se na zemi povaloval pětapadesátiletý bezdomovec. Muž vykazoval známky silné podnapilosti. Samostatného pohybu nebyl schopen. Sám se o sebe postarat nedokázal. Při orientační dechové zkoušce nadýchal 2,78 promile.

09.03.2019

Mladé ženy se porvaly v baru.
V sedm hodin ráno nahlásil oznamovatel prostřednictvím linky 156, že jeho přítelkyně byla před půl hodinou napadena mužem, který nyní sedí v baru na náměstí. Na místo vyslána hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dotyčná dvaadvacetiletá žena, jako první napadla stejně starou ženu v baru nedaleko centra. Té se zastal její přítel a další bitce zabránil tím, že agresorku strhl na zem.

08.03.2019

Využila podnapilosti muže.
Ve večerních hodinách dne 8. 3. 2019 se na linku tísňového volání obrátil muž s tím, že byl okraden cizí ženou o peněženku na Husově náměstí. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu, jehož konzumaci hlídce i přiznal. Uvedl, že neznámá žena ho oslovila a požadovala po něm cigaretu. Při tom se k němu přátelsky tiskla. Po jejím odchodu zjistil, že mu chybí peněženka, kterou mu dotyčná musela vytáhnout ze zadní kapsy kalhot. Prázdnou šrajtofli nalezl odhozenou opodál.