> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

SFC Opava - 1.SK Prostějov 3:1

vloženo: 18.01.2019           komentářů: 0

V dalším přátelksém utkání během zimní přípravy jsme změřili síly se soupeřem vysoce kvalitním, prvoligovou Opavou. Je to zároveň poslední soupeř takto vysoké úrovně, další zápasy už budou spíše s papírově slabšími týmy. Jako už tradičně jsme mohli jít do vedení, jenže svou šanci naopak proměnili domácí. Ještě do poločasu se díky Kroupovi podařilo srovnat, po změně stran a střídání domácí strhli vítězství na svou stranu. Další přípravný zápas odehrajeme v pátek 25. ledna v Dubnici nad Váhem.

SFC Opava - 1.SK Prostějov 3:1 (1:1)
Branky: 22. Opoku, 48. Radić, 73. Zapalač - 35. Kroupa
Rozhodčí: Proske - Kotík, Mojžíš

Sestavy:

SFC Opava: I. poločas: Šrom – M. Helebrand, Simerský, Žídek, Janso – Rychlý, Zavadil, Stáňa – Bernadina – Jurečka, Juřena. II. poločas: Fendrich – Hrabina, Radić, Svozil, Janso – Zapalač, Rychlý (70. Darmovzal), Řezníček, Stáňa (82. Ščudla) – Bernadina (70. Souček), Smola. Trenér: Ivan Kopecký.

1.SK Prostějov: Bréda (46. Mucha) - Machynek (46. Koudelka), Schuster, Janíček, Biolek (60. Pernackij) - Lutonský (60. Šteigl), Zapletal (46. Fládr), Sus (46. Pančochář), Nikolić, Baďura (60. Machynek) - Kroupa (60. Kovařík). Trenér: Oldřich Machala

Zápas mohl opět vypadat úplně jinak, kdyby ovšem Baďura hned v úvodu proměnil sólový nájezd na gólmana. Už po necelých pěti minutách hry totiž udělal strašidelnou chybu Opavou testovaný Janso a Baďura si mohl vyšlápnout téměř od poloviny hřiště sám na brankáře Šroma. Jeho zakončení ovšem jen těsně minulo levou tyčku jeho branky.

Náš tým po celý poločas pokračoval v ukázkovém presinku, jenže domácí si přece jen dokázali poradit. Helebrand našel Opoka, s jeho přízemní střelou neměl Bréda problém. Do branky se nevešel ani Machynkův pokus, zato Zavadilův přímý kop musel Bréda vytahovat mimo prostor ohraničený třemi tyčemi.

Po následném rohu vyrazil Bréda Jurečkovu střelu na tyč, Opoku však míč dorazil do sítě. Vyrovnání měl už po třech minutách taktéž po rohu a následném centru Kroupa, Šrom se však překonat nenechal. Až deset minut před přestávkou se po levé straně protáhl Zapletal, poslal přízemní centr před bránu, kde jej nadvakrát dotlačil přes Šroma za jeho záda Kroupa.

Do přestávky ještě skalní fanoušci domácích mohli vidět Stáňovu střelu pokrytou Brédou a Schusterovu hlavičku mimo branku.

Domácí si vzali vedení znovu brzy po změně stran, kdy rohový kop ukázkovou hlavičkou zužitkoval Radič. Po stejné herní situaci mohli jít Slezané už do dvoubrankového trháku, jenže Řezníčkovu střelu tečoval v ofsajdu stojící Smola.

K tomu však stejně došlo čtvrt hodiny před koncem, když Machynek nedosáhl na Smolovu nabídku Zapalačovi, který křížnou střelou překonal Muchu. Ten ještě zasahoval proti střele Stáni zblízka. Šteigl svou příležitost nevyužil, další situace dva na jednoho skončila Kovaříkovým faulem. Opava si tak po zajímavém zápase odnesla zasloužené vítězství.

Hlasy po utkání

Oldřich Machala přes vstřelenou branku opět nemohl být spokojen s koncovkou. „S hrou jsem byl v prvním poločase spokojen, samozřejmě zase platí, že nás trápí koncovka. Měli jsme první šanci, jdeme sami na branku a nedáme gól. Asi zbytečně zdůrazňovat, že zápas se pak mohl vyvíjet jinak. Opava měla dvě standardní situace a hned nás potrestala. První půli jsme ale zvládli velmi dobře. Jakmile jsme prostřídali, už byla výšková převaha domácích jasná, zápas pak ztratí na kvalitě. Naši gólovou situaci jsme zahráli velmi dobře, Zapletal poslal krásný balón Kroupovi, který skóroval. Zase jsme měli šance, které jsme měli dohrát, jenže my netrefíme bránu. Zápas ale splnil očekávání, doufám, že se nikdo nezranil,“ shrnul dojmy z utkání.

autor: 1. SK Prostějov / Tomáš Kaláb

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

18.04.2019

Povedený syn.
Po půlnoci přijato oznámení o ženě v noční košili a županu. Ta se dle oznamovatelky nemohla dostat domů. Na místo vyslána hlídka. Šestapadesátiletá žena strážníkovi uvedla, že její syn se vrátil opilý domu a při cestě povalil a vysypal popelnici. Ona šla odpadky posbírat a postavit shozenou popelnici. Mezitím syn vešel domů a zabouchl dveře. Na zvonění nereagoval

16.04.2019

Fekálie znečistili vozovku
Fekálie znečistili vozovku v délce několika desítek metrů. V dopoledních hodinách přijato prostřednictvím linky 156 anonymní oznámení o zemědělském stroji, ze kterého na komunikaci vytéká neznámá tekutina. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Komunikace byla znečištěna fekáliemi. Dle stop se strážníkům podařilo dohledat řidiče traktoru s cisternou. Nacházel se na poli u Brněnské ulice. Muž hlídkou zkontaktován. Uvedl, že při prudkém brždění, na červenou na semaforu, došlo k přetečení cisterny horním víkem, které bylo špatně zajištěné. Na místo přivoláni hasiči, kteří provedli očištění vozovky proudem vody. Strážníci, po dobu splachování komunikace usměrňovali provoz.

15.04.2019

Porušili vyhlášku města.
Při dohledu na veřejný pořádek v okolí ulice Olomoucké, si strážníci povšimli dvojice osob konzumujících pivo, v místě, kde to zakazuje vyhláška města. O tom byli pánové hlídkou poučeni. Oba vyzváni k prokázání totožnosti. S pětačtyřicetiletým mužem strážníci vyřešili přestupek příkazem na místě.

11.04.2019

Konflikt vznikl kvůli ubrousku.
V nočních hodinách nahlásila obsluha provozovny problémy s opilou ženou. Na místo vyslána hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dotyčná do podniku přišla se dvěma kamarády. Společně si objednali jídlo. Během objednávky se žena chovala hlučně a dělala nepořádek kolem stolu. Obsluhou upozorněna na nevhodnost svého chování. Po obdržení jídla požadovala přinesení dalších ubrousků. To bylo obsluhou odmítnuto. Neslušné jednání mladé žerny hlídce potvrdili i její dva kamarádi. Spor mezi ženou a personálem se vyhrotil natolik, že dotyčná po obsluze hodila objednané jídlo, a to i před strážníky. Tím došlo k ušpinění oblečení obsluhujícího muže a také koberce.

09.04.2019

Záchytka.
Ve večerních hodinách přijato telefonické oznámení od obsluhy v restauraci, že mají problém s podnapilým zákazníkem. Do uvedené provozovny vyslána hlídka. Servírka označila muže, který si objednal pivo a v průběhu konzumoval i tvrdý alkohol. Ten si s sebou do podniku sám přinesl. Po upozornění obsluhy, na nevhodné počínání, začal být vulgární až agresivní. Další host se servírky zastal a muže vyvedl ven. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a nekontroloval své chování. Hlídkou vyzván k prokázání totožnosti a provedení orientační dechové zkoušky. Naměřeno 2,22 promile alkoholu v dechu.