> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Na dvě části je momentálně rozděle

vloženo: 30.12.2018           komentářů: 0

Naše ženy absolvují čtyřdenní blok přípravy mezi svátky, trenér Petráš chce na termín po 10. lednu domluvit přátelák

Na dvě části je momentálně rozdělen tým volejbalistek VK Prostějov. Menší díl – přesně jedna třetina – byl povolán do českého národního výběru pro závěrečnou etapu kvalifikace o Mistrovství Evropy 2019 (viz článek, který chystáme). Zbývající dvě třetiny družstva pak využívají reprezentační přestávky ke společné přípravě na druhou polovinu probíhající klubové sezóny.

Hanačky se tedy musí momentálně obejít bez kvarteta repre vyslankyň Michaela Zatloukalová, Marie Toufarová, Petra Kojdová a Lucie Nová. Ostatní hráčky dostaly volno od neděle 23. do středy 26. prosince včetně, tedy na celé Vánoce plus jeden den předtím. K dalšímu tréninku se poté sešly ve čtvrtek 27. 12., aby celkově zvládly čtyři přípravné dny až do neděle 30. prosince. Silvestr i Nový rok budou opět volné, načež se ve středu 2. ledna odstartuje nanovo.
Vrcholící čtyřdenní cyklus v hale Sportcentra DDM absolvují nahrávačky Nicole Šmídová a Klára Dvořáčková, blokařky Veronika Bezhandolska, Eva Rutarová a Gabriela Kozmík, smečařky Aneta Weidenthalerová a Tereza Baláková, univerzálka Helena Horká a libero Tereza Slavíková.
„V tomto počtu a složení se logicky věnujeme mnohem víc individuálním herním činnostem a obnově fyzické kondice, týmové věci teď musí jít trochu stranou. Aspoň můžeme zapracovat na tom, co jednotlivé holky v tomto ročníku zatím na hřišti trápí, skladbu tréninků upravujeme podle potřeby. Podstatné je nabrat síly pro pokračování tří soutěží, ve kterých stále působíme,“ měl hlavní trenér vékáčka Lubomír Petráš na mysli UNIQA extraligu ČR, Český pohár i evropský CEV Cup.
Nejbližší mistrovský zápas odehrají jeho svěřenkyně až ve čtvrtek 17. ledna ligově v Přerově. Ještě předtím však možná stihnou jeden přátelský mač. „Ano, rádi bychom odehráli přípravné utkání, ale teprve po návratu reprezentantek, což bude nejdříve po desátém lednu. Uvidíme, jestli a případně s kým se na přáteláku domluvíme, každopádně to budeme zkoušet,“ prozradil Petráš.
Všechny prostějovské plejerky jsou zdravotně v pořádku.

autor: http://vkprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

18.04.2019

Povedený syn.
Po půlnoci přijato oznámení o ženě v noční košili a županu. Ta se dle oznamovatelky nemohla dostat domů. Na místo vyslána hlídka. Šestapadesátiletá žena strážníkovi uvedla, že její syn se vrátil opilý domu a při cestě povalil a vysypal popelnici. Ona šla odpadky posbírat a postavit shozenou popelnici. Mezitím syn vešel domů a zabouchl dveře. Na zvonění nereagoval

16.04.2019

Fekálie znečistili vozovku
Fekálie znečistili vozovku v délce několika desítek metrů. V dopoledních hodinách přijato prostřednictvím linky 156 anonymní oznámení o zemědělském stroji, ze kterého na komunikaci vytéká neznámá tekutina. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Komunikace byla znečištěna fekáliemi. Dle stop se strážníkům podařilo dohledat řidiče traktoru s cisternou. Nacházel se na poli u Brněnské ulice. Muž hlídkou zkontaktován. Uvedl, že při prudkém brždění, na červenou na semaforu, došlo k přetečení cisterny horním víkem, které bylo špatně zajištěné. Na místo přivoláni hasiči, kteří provedli očištění vozovky proudem vody. Strážníci, po dobu splachování komunikace usměrňovali provoz.

15.04.2019

Porušili vyhlášku města.
Při dohledu na veřejný pořádek v okolí ulice Olomoucké, si strážníci povšimli dvojice osob konzumujících pivo, v místě, kde to zakazuje vyhláška města. O tom byli pánové hlídkou poučeni. Oba vyzváni k prokázání totožnosti. S pětačtyřicetiletým mužem strážníci vyřešili přestupek příkazem na místě.

11.04.2019

Konflikt vznikl kvůli ubrousku.
V nočních hodinách nahlásila obsluha provozovny problémy s opilou ženou. Na místo vyslána hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dotyčná do podniku přišla se dvěma kamarády. Společně si objednali jídlo. Během objednávky se žena chovala hlučně a dělala nepořádek kolem stolu. Obsluhou upozorněna na nevhodnost svého chování. Po obdržení jídla požadovala přinesení dalších ubrousků. To bylo obsluhou odmítnuto. Neslušné jednání mladé žerny hlídce potvrdili i její dva kamarádi. Spor mezi ženou a personálem se vyhrotil natolik, že dotyčná po obsluze hodila objednané jídlo, a to i před strážníky. Tím došlo k ušpinění oblečení obsluhujícího muže a také koberce.

09.04.2019

Záchytka.
Ve večerních hodinách přijato telefonické oznámení od obsluhy v restauraci, že mají problém s podnapilým zákazníkem. Do uvedené provozovny vyslána hlídka. Servírka označila muže, který si objednal pivo a v průběhu konzumoval i tvrdý alkohol. Ten si s sebou do podniku sám přinesl. Po upozornění obsluhy, na nevhodné počínání, začal být vulgární až agresivní. Další host se servírky zastal a muže vyvedl ven. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a nekontroloval své chování. Hlídkou vyzván k prokázání totožnosti a provedení orientační dechové zkoušky. Naměřeno 2,22 promile alkoholu v dechu.