> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

V posledním utkání letošního roku

vloženo: 29.12.2018           komentářů: 0

V posledním utkání letošního roku přivítáme AZ Residomo Havířov
Vánoce za námi, Nový rok před námi a Jestřáby čeká poslední utkání v roce 2018. Po předvánoční střelecké show s Kadaní a prohře na ledě třetího Kladna, nás čeká sousední tým v tabulce, AZ Residomo Havířov. Doufáme, že si toto utkání nenecháte ujít a poženete prostějovské hokejisty za vítězstvím. Pokud na zimní stadion nedorazíte, můžete si přímý přenos koupit na HokejkaTV a textový přenos najdete na Onlajny.com

Po utkání naši fanoušci pořádají tradiční Štepánskou akci v prostějovském H-Clubu, kde se bude bilancovat nejen minulý hokejový rok. Akce začíná ve 20:00 a od 22:00 se můžete těšit na vystoupení kapely ROTA NAZDAR.
AZ RESIDOMO HAVÍŘOV

Slezané se drží na šestém místě a ztrácí pouhé dva body na pátý Prostějov. Střed tabulky je velice vyrovnaný a Havířovští mají na devátou nepostupovou pozici náskok pouhé čtyři body. Havíři se opírají o velmi dobrou defenzívu. Inkasovali pouhých 91 branek a v tomto ohledu jsou Slezané třetím nejlepším celkem soutěže. Čtvrteční soupeř Jestřábů se může pyšnit také svou disciplinovaností. Počet 423 trestných minut, které havířovští hráči inkasovali, je druhé nejlepší v celé soutěži. V čem už se AZetu tolik nedaří, to jsou vhazování. Na svoji stranu jich vybojoval 45,58 % a naopak v této herní dovednosti je z patnácti účastníků Chance Ligy nejhorší. Havířov si z posledních čtyřech duelů připsal 2 výhry a 2 prohry. V posledním domácím utkání tohoto roku dokonce dokázal vynulovat střelce Českých Budějovic a připsat si velice cenné tři body za výhru 4:0.

Ohlasy Jiřího Režnara po utkání s Motorem:

„Věděli jsme, že proti Budějovicím musíme hrát více obezřetně v obraně a nikam se bezhlavě nehnat. V úvodu jsme přečkali tlak soupeře, podařilo se nám vstřelit první branku a pak už si myslím, že jsme byli rovnocenným soupeřem. Samozřejmě velký díl na výhře má brankář Ondra Bláha. Své sehrála i výborná atmosféra, za kterou divákům děkujeme. Přeji všem lidem kolem havířovského hokeje do nového roku vše nejlepší.“

Vedení tohoto celku muselo reagovat na vleklé zranění obránce Tomáše Houdka a do obranných řad z Prostějova přivedlo Alexe Rašnera. Ten odehrál za Havířov pět utkání a připsal si 3 nahrávky a 3 plusové body.

Nahlédneme-li hlouběji do individuálních statistik, uvidíme, že bodově nejproduktivnějším hráčem Havířova je někdejší slovenský mládežnický reprezentant Branislav Rehuš. Rodák z Malacek má na kontě 31 bodů. Daří se také Tomáši Gřešovi, jenž stihl posbírat jen o tři body méně. Mezi obránci pak k ofenzivě nejvíce přispívá bek Bořuta s 15 kanadskými body. V brance mají Slezané jasně vymezenou gólmanskou pozici číslo jedna. Ta připadá Ondřeji Bláhovi, jenž má odchytáno dvacet zápasů s úspěšností zákroků 90,08 % a s průměrem 2,59 inkasovaných branek na zápas.

Sestava HAVÍŘOVA z posledního utkání:

Bláha – Matai, Chroboček, Bořuta, Mrowiec, Rašner, Dudek, Rutar – Rehuš, F. Seman (A), O. Procházka – L. Bednář, R. Veselý, Maruna (C) – Kotala (A), Pořízek, Gřeš – Bambula, Cihlář, Macuh.
Z JESTŘÁBÍHO HNÍZDA

Prostějovská letka se proti Havířovu bude snažit navázat na dvě předešlá vítězství. Doma dokázali svěřenci Jiřího Vykoukala AZ porazit 5:0 a body si odvezli i z Havířova za výhru 3:2. Prostějov musí na domácím ledě sbírat body, protože se mu hrubě nedaří na hřištích soupeře, když dokázal vyhrát pouze jedno vítězství z posledních pěti pokusů. V sestavě zřejmě opět neuvidíme Lukáše Žálčíka, který opět onemocněl.
Sestava JESTŘÁBŮ z minulého utkání:

Neužil – Čáp, Mikliš, Žovinec, J. Zdráhal, Havlík, D. Kolář, Bažant – L. Luňák, Divíšek (A), Nouza (A) – Dvořáček, Račuk, Starý – Venkrbec (C), Hanták, Prokeš – Pšenička, Krejčiřík, Dobiáš.

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

18.04.2019

Povedený syn.
Po půlnoci přijato oznámení o ženě v noční košili a županu. Ta se dle oznamovatelky nemohla dostat domů. Na místo vyslána hlídka. Šestapadesátiletá žena strážníkovi uvedla, že její syn se vrátil opilý domu a při cestě povalil a vysypal popelnici. Ona šla odpadky posbírat a postavit shozenou popelnici. Mezitím syn vešel domů a zabouchl dveře. Na zvonění nereagoval

16.04.2019

Fekálie znečistili vozovku
Fekálie znečistili vozovku v délce několika desítek metrů. V dopoledních hodinách přijato prostřednictvím linky 156 anonymní oznámení o zemědělském stroji, ze kterého na komunikaci vytéká neznámá tekutina. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Komunikace byla znečištěna fekáliemi. Dle stop se strážníkům podařilo dohledat řidiče traktoru s cisternou. Nacházel se na poli u Brněnské ulice. Muž hlídkou zkontaktován. Uvedl, že při prudkém brždění, na červenou na semaforu, došlo k přetečení cisterny horním víkem, které bylo špatně zajištěné. Na místo přivoláni hasiči, kteří provedli očištění vozovky proudem vody. Strážníci, po dobu splachování komunikace usměrňovali provoz.

15.04.2019

Porušili vyhlášku města.
Při dohledu na veřejný pořádek v okolí ulice Olomoucké, si strážníci povšimli dvojice osob konzumujících pivo, v místě, kde to zakazuje vyhláška města. O tom byli pánové hlídkou poučeni. Oba vyzváni k prokázání totožnosti. S pětačtyřicetiletým mužem strážníci vyřešili přestupek příkazem na místě.

11.04.2019

Konflikt vznikl kvůli ubrousku.
V nočních hodinách nahlásila obsluha provozovny problémy s opilou ženou. Na místo vyslána hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dotyčná do podniku přišla se dvěma kamarády. Společně si objednali jídlo. Během objednávky se žena chovala hlučně a dělala nepořádek kolem stolu. Obsluhou upozorněna na nevhodnost svého chování. Po obdržení jídla požadovala přinesení dalších ubrousků. To bylo obsluhou odmítnuto. Neslušné jednání mladé žerny hlídce potvrdili i její dva kamarádi. Spor mezi ženou a personálem se vyhrotil natolik, že dotyčná po obsluze hodila objednané jídlo, a to i před strážníky. Tím došlo k ušpinění oblečení obsluhujícího muže a také koberce.

09.04.2019

Záchytka.
Ve večerních hodinách přijato telefonické oznámení od obsluhy v restauraci, že mají problém s podnapilým zákazníkem. Do uvedené provozovny vyslána hlídka. Servírka označila muže, který si objednal pivo a v průběhu konzumoval i tvrdý alkohol. Ten si s sebou do podniku sám přinesl. Po upozornění obsluhy, na nevhodné počínání, začal být vulgární až agresivní. Další host se servírky zastal a muže vyvedl ven. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a nekontroloval své chování. Hlídkou vyzván k prokázání totožnosti a provedení orientační dechové zkoušky. Naměřeno 2,22 promile alkoholu v dechu.