> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Demolice místního nádraží

vloženo: 16.12.2018           komentářů: 0

Demolice místního nádraží není na pořadu dne.

Vedení města Prostějova ohledně místního nádraží jednalo s jeho majitelem, společností Správa železniční a dopravní cesty, s.o. (dále jen SŽDC, s.o.).

Neprodleně po zjištění informace z médií, že SŽDC údajně chystá demolici budovy místního nádraží, vedení města kontaktovalo zástupce společnosti a inicializovalo schůzku.

„Mohu potvrdit, že aktuálně se žádné bourání nechystá. Se zástupci SŽDC povedeme další jednání o případných možnostech rekonstrukce nebo využití této historické budovy,“ uvedl na pravou míru mediální dezinformaci primátor města Prostějova František Jura a doplnil, že cílem jednání bylo vyjasnit si skutečný stav situace, která nastala po medializaci informace o demolici a vyvolala zcela oprávněnou reakci veřejnosti.

„SŽDC, oblastní ředitelství Olomouc požádalo generální ředitelství v Praze o možnost zařazení rekonstrukce celého místního nádraží v Prostějově do plánu investic v příštích letech, což předpokládá časový horizont řešení minimálně dvou až tří let. V rekonstrukci plánuje výměnu kolejiště, zmenšení počtu kolejí, rekonstrukci nástupišť, zabezpečovacích zařízení včetně pokládky nových kabelů. První návrhy studie rekonstrukce také naznačí budoucí využití budovy místního nádraží a to ať už pro SŽDC, nebo pro město Prostějov,“ doplnil náměstek primátora Jiří Rozehnal.

Případný odkup budovy do vlastnictví města tak bude záviset předložených podmínkách, tedy na navržené ceně za budovu a pozemky ze strany SŽDC, na přepokládaném objemu nákladů na rekonstrukci vzhledem ke stávajícímu stavu (v řádech mnoha desítek milionů korun) a také zcela jistě na budoucím záměru využití zrekonstruované budovy a samozřejmě na rozhodnutí zastupitelů, kteří reprezentují občany našeho města.

„Nepovažuji za správné v této chvíli se o demolici vůbec zmiňovat. Vše je třeba řešit věcně, racionálně, koncepčně a s chladnou hlavou a vyžádá si to nějaký čas,“ uzavřel téma primátor František Jura.

Jak jsme již informovali, o budoucnosti budovy místního nádraží se ze strany vlastníka budovy, společnosti SŽDC, s.o., rozhoduje více než dva roky, přičemž v mezidobí padlo několik variant, z nichž žádná doposud nebyla konečná. V minulosti již proběhla úspěšná jednání se společností SŽDC, s.o., o odkupu pozemků za místním nádražím, konkrétně v lokalitě vedle ulice Pod Kosířem, vpravo za železničním přejezdem.

autor: (red)

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

18.04.2019

Povedený syn.
Po půlnoci přijato oznámení o ženě v noční košili a županu. Ta se dle oznamovatelky nemohla dostat domů. Na místo vyslána hlídka. Šestapadesátiletá žena strážníkovi uvedla, že její syn se vrátil opilý domu a při cestě povalil a vysypal popelnici. Ona šla odpadky posbírat a postavit shozenou popelnici. Mezitím syn vešel domů a zabouchl dveře. Na zvonění nereagoval

16.04.2019

Fekálie znečistili vozovku
Fekálie znečistili vozovku v délce několika desítek metrů. V dopoledních hodinách přijato prostřednictvím linky 156 anonymní oznámení o zemědělském stroji, ze kterého na komunikaci vytéká neznámá tekutina. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Komunikace byla znečištěna fekáliemi. Dle stop se strážníkům podařilo dohledat řidiče traktoru s cisternou. Nacházel se na poli u Brněnské ulice. Muž hlídkou zkontaktován. Uvedl, že při prudkém brždění, na červenou na semaforu, došlo k přetečení cisterny horním víkem, které bylo špatně zajištěné. Na místo přivoláni hasiči, kteří provedli očištění vozovky proudem vody. Strážníci, po dobu splachování komunikace usměrňovali provoz.

15.04.2019

Porušili vyhlášku města.
Při dohledu na veřejný pořádek v okolí ulice Olomoucké, si strážníci povšimli dvojice osob konzumujících pivo, v místě, kde to zakazuje vyhláška města. O tom byli pánové hlídkou poučeni. Oba vyzváni k prokázání totožnosti. S pětačtyřicetiletým mužem strážníci vyřešili přestupek příkazem na místě.

11.04.2019

Konflikt vznikl kvůli ubrousku.
V nočních hodinách nahlásila obsluha provozovny problémy s opilou ženou. Na místo vyslána hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dotyčná do podniku přišla se dvěma kamarády. Společně si objednali jídlo. Během objednávky se žena chovala hlučně a dělala nepořádek kolem stolu. Obsluhou upozorněna na nevhodnost svého chování. Po obdržení jídla požadovala přinesení dalších ubrousků. To bylo obsluhou odmítnuto. Neslušné jednání mladé žerny hlídce potvrdili i její dva kamarádi. Spor mezi ženou a personálem se vyhrotil natolik, že dotyčná po obsluze hodila objednané jídlo, a to i před strážníky. Tím došlo k ušpinění oblečení obsluhujícího muže a také koberce.

09.04.2019

Záchytka.
Ve večerních hodinách přijato telefonické oznámení od obsluhy v restauraci, že mají problém s podnapilým zákazníkem. Do uvedené provozovny vyslána hlídka. Servírka označila muže, který si objednal pivo a v průběhu konzumoval i tvrdý alkohol. Ten si s sebou do podniku sám přinesl. Po upozornění obsluhy, na nevhodné počínání, začal být vulgární až agresivní. Další host se servírky zastal a muže vyvedl ven. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a nekontroloval své chování. Hlídkou vyzván k prokázání totožnosti a provedení orientační dechové zkoušky. Naměřeno 2,22 promile alkoholu v dechu.