> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Ostrava kousala

vloženo: 09.12.2018           komentářů: 0

Ostrava kousala, odpadla až v závěru.Téměř pětatřicet minut Ostrava trápila hráče Olomoucka ve své hale a většinou, v duelu 12. kola Kooperativa NBL, vedla. Mírný favorit se prosadil až v závěru a po vítězství 91:81 si z haly Tatran odvezl cenné body.

Hosté zpočátku využívali především nového hráče Mikuliče, který z vymezeného území zaznamenal během prvního svého střídání osm bodů. Tým Nové huti si ovšem dokázal pomoci několika tříbodovými akcemi. Buď proměnil střelu z dálky, nebo dal koš z faulem a několikrát odskočil až na rozdíl šesti bodů. V závěru periody přesto Hanáci snížili na rozdíl tří bodů (20:23).
V dalších minutách se žlutomodří rozehráli a překlopili výsledek. Do vedení je dostala úspěšná trojka Váni ve 23. minutě (26:25). Ostrava ale chtěla ukázat, že během přestávky zapracovala na souhře a vzala si vedení zpět. Oba soupeři se pak několikrát vystřídali ve vedení, ani jeden si přesto nedokázal vybudovat větší náskok a v poločase bylo utkání za stavu 49:46 pro Novou huť naprosto otevřené.
V polovině třetí čtvrtiny Olomoucko vedlo a mělo k dispozici míč. Místo očekávaného náporu však několikrát chybovalo v rozehrávce a zvolilo těžkou střelu a domácí odskočili na 68:62 ve 29. minutě. Další ofenzivu Ostravy zastavil šesti body v řadě Palyza a upravil na 71:68 po třiceti minutách.
V poslední části se hned na začátku z dálky trefil Sehnal s Palyzou a jejich tým byl opět výsledkově nahoře. Necelých šest minut před koncem už Ostrava ztrácela deset bodů. Hosté naopak za stavu 84:74 mířili za úspěchem. Dvouciferný náskok v závěru udrželi a vstoupili úspěšně do druhé fáze základní části.

autor: BK Olomoucko

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

18.04.2019

Povedený syn.
Po půlnoci přijato oznámení o ženě v noční košili a županu. Ta se dle oznamovatelky nemohla dostat domů. Na místo vyslána hlídka. Šestapadesátiletá žena strážníkovi uvedla, že její syn se vrátil opilý domu a při cestě povalil a vysypal popelnici. Ona šla odpadky posbírat a postavit shozenou popelnici. Mezitím syn vešel domů a zabouchl dveře. Na zvonění nereagoval

16.04.2019

Fekálie znečistili vozovku
Fekálie znečistili vozovku v délce několika desítek metrů. V dopoledních hodinách přijato prostřednictvím linky 156 anonymní oznámení o zemědělském stroji, ze kterého na komunikaci vytéká neznámá tekutina. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Komunikace byla znečištěna fekáliemi. Dle stop se strážníkům podařilo dohledat řidiče traktoru s cisternou. Nacházel se na poli u Brněnské ulice. Muž hlídkou zkontaktován. Uvedl, že při prudkém brždění, na červenou na semaforu, došlo k přetečení cisterny horním víkem, které bylo špatně zajištěné. Na místo přivoláni hasiči, kteří provedli očištění vozovky proudem vody. Strážníci, po dobu splachování komunikace usměrňovali provoz.

15.04.2019

Porušili vyhlášku města.
Při dohledu na veřejný pořádek v okolí ulice Olomoucké, si strážníci povšimli dvojice osob konzumujících pivo, v místě, kde to zakazuje vyhláška města. O tom byli pánové hlídkou poučeni. Oba vyzváni k prokázání totožnosti. S pětačtyřicetiletým mužem strážníci vyřešili přestupek příkazem na místě.

11.04.2019

Konflikt vznikl kvůli ubrousku.
V nočních hodinách nahlásila obsluha provozovny problémy s opilou ženou. Na místo vyslána hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dotyčná do podniku přišla se dvěma kamarády. Společně si objednali jídlo. Během objednávky se žena chovala hlučně a dělala nepořádek kolem stolu. Obsluhou upozorněna na nevhodnost svého chování. Po obdržení jídla požadovala přinesení dalších ubrousků. To bylo obsluhou odmítnuto. Neslušné jednání mladé žerny hlídce potvrdili i její dva kamarádi. Spor mezi ženou a personálem se vyhrotil natolik, že dotyčná po obsluze hodila objednané jídlo, a to i před strážníky. Tím došlo k ušpinění oblečení obsluhujícího muže a také koberce.

09.04.2019

Záchytka.
Ve večerních hodinách přijato telefonické oznámení od obsluhy v restauraci, že mají problém s podnapilým zákazníkem. Do uvedené provozovny vyslána hlídka. Servírka označila muže, který si objednal pivo a v průběhu konzumoval i tvrdý alkohol. Ten si s sebou do podniku sám přinesl. Po upozornění obsluhy, na nevhodné počínání, začal být vulgární až agresivní. Další host se servírky zastal a muže vyvedl ven. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a nekontroloval své chování. Hlídkou vyzván k prokázání totožnosti a provedení orientační dechové zkoušky. Naměřeno 2,22 promile alkoholu v dechu.