> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Naposledy před vánočními svátky

vloženo: 23.11.2018           komentářů: 0

V extralize pokračujeme v sobotu doma s Ostravou. Ta je zatím až devátá, ale před týdnem v Olomouci získala set

Naposledy před vánočními svátky prožijí prostějovské volejbalistky zápasově míň nabitý týden s jediným utkáním. Půjde o střet 10. kola UNIQA extraligy žen ČR 2018/19 proti TJ Ostrava v domácím prostředí haly Sportcentra DDM s termínem sobota 24. listopadu od 17.00 hodin.

Mezi oběma nadcházejícími soupeři přitom panuje velký tabulkový rozdíl. Zatímco Hanačky bezpečně drží třetí místo nedaleko za druhým Libercem, celek ze severu Moravy se potácí skoro u dna průběžného pořadí a rozhodně je největším překvapením aktuální sezóny směrem dolů.
Vždyť obhájkyně ligového bronzu dokázaly v tomto ročníku zatím porazit jen venku Přerov 3:0, všechny ostatní mače prohrály! A pět bodů na kontě mají ještě díky těsným neúspěchům 2:3 ve Šternberku i s Olympem Praha. V Českém poháru sice ostravské plejerky zvládly vyřadit Frýdek-Místek 3:0, leč ve čtvrtfinále nestačily právě Olympu (2:3 + 1:3).
Zatím to tedy vypadá, že trenérovi Zdeňku Pommerovi (současně je i reprezentačním koučem) se letos v létě asi nepovedlo sestavit dobré družstvo, každopádně nefunguje dosud herně ani výsledkově. Jeho nejvíc bodujícími hráčkami jsou mladá univerzálka Tereza Diatková a litevská smečařka Vilte Makauskaite, obě na konci druhé desítky top skórerek soutěže.
A připomeňme, že první vzájemný duel otevírající tento ročník TJ versus VK skončil 0:3 (-17, -20, -18). „Po pravdě všichni čekají, kdy se Ostrava konečně zvedne, ale ještě to nepřišlo, byť naposledy v Olomouci získala set. A my musíme v sobotním zápase udělat maximum, aby se nechytila právě na nás. Máme v tomto týdnu dostatek času na přípravu, proto kvalitně potrénujeme a musíme se co nejlépe připravit na tenhle mistrák. Snadný určitě nebude a pouze dobrý výkon nám zajistí, co chceme. Tedy vítězství, pokud možno jasné,“ pravil kormidelník vékáčka Lubomír Petráš.

TJ OSTRAVA
Tradiční účastník ženské extraligy se od návratu mezi českou elitu v roce 2002 dlouho pohyboval ve spodní části tabulky či maximálně v jejím středu. V posledních letech však šel výkonnostně nahoru a z uplynulých tří sezón má dva ligové bronzy + jedno čtvrté místo.

Hlavní trenér: Zdeněk Pommer
Asistent trenéra: Filip Hanák

Hráčská soupiska
1 Klára Sedláčková blokařka
2 Simona Lukáčová nahrávačka
3 Karin Žolnerčíková smečařka
5 Tereza Diatková univerzálka
6 Petra Kašparová nahrávačka
7 Michaela Nečasová blokařka
8 Vilte Makauskaite smečařka
9 Adéla Chevalierová libero
10 Klára Faltínová smečařka
13 Magdaléna Zedníková smečařka
14 Kateřina Zemanová blokařka
16 Kamila Červenková libero

Celková bilance vzájemných střetnutí
Prostějov – Ostrava 40:2 na zápasy (124:15 na sety).

Rozhodčí sobotního utkání
Daniel Trumpeš a Marián Ištvanech.

autor: http://vkprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

18.04.2019

Povedený syn.
Po půlnoci přijato oznámení o ženě v noční košili a županu. Ta se dle oznamovatelky nemohla dostat domů. Na místo vyslána hlídka. Šestapadesátiletá žena strážníkovi uvedla, že její syn se vrátil opilý domu a při cestě povalil a vysypal popelnici. Ona šla odpadky posbírat a postavit shozenou popelnici. Mezitím syn vešel domů a zabouchl dveře. Na zvonění nereagoval

16.04.2019

Fekálie znečistili vozovku
Fekálie znečistili vozovku v délce několika desítek metrů. V dopoledních hodinách přijato prostřednictvím linky 156 anonymní oznámení o zemědělském stroji, ze kterého na komunikaci vytéká neznámá tekutina. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Komunikace byla znečištěna fekáliemi. Dle stop se strážníkům podařilo dohledat řidiče traktoru s cisternou. Nacházel se na poli u Brněnské ulice. Muž hlídkou zkontaktován. Uvedl, že při prudkém brždění, na červenou na semaforu, došlo k přetečení cisterny horním víkem, které bylo špatně zajištěné. Na místo přivoláni hasiči, kteří provedli očištění vozovky proudem vody. Strážníci, po dobu splachování komunikace usměrňovali provoz.

15.04.2019

Porušili vyhlášku města.
Při dohledu na veřejný pořádek v okolí ulice Olomoucké, si strážníci povšimli dvojice osob konzumujících pivo, v místě, kde to zakazuje vyhláška města. O tom byli pánové hlídkou poučeni. Oba vyzváni k prokázání totožnosti. S pětačtyřicetiletým mužem strážníci vyřešili přestupek příkazem na místě.

11.04.2019

Konflikt vznikl kvůli ubrousku.
V nočních hodinách nahlásila obsluha provozovny problémy s opilou ženou. Na místo vyslána hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dotyčná do podniku přišla se dvěma kamarády. Společně si objednali jídlo. Během objednávky se žena chovala hlučně a dělala nepořádek kolem stolu. Obsluhou upozorněna na nevhodnost svého chování. Po obdržení jídla požadovala přinesení dalších ubrousků. To bylo obsluhou odmítnuto. Neslušné jednání mladé žerny hlídce potvrdili i její dva kamarádi. Spor mezi ženou a personálem se vyhrotil natolik, že dotyčná po obsluze hodila objednané jídlo, a to i před strážníky. Tím došlo k ušpinění oblečení obsluhujícího muže a také koberce.

09.04.2019

Záchytka.
Ve večerních hodinách přijato telefonické oznámení od obsluhy v restauraci, že mají problém s podnapilým zákazníkem. Do uvedené provozovny vyslána hlídka. Servírka označila muže, který si objednal pivo a v průběhu konzumoval i tvrdý alkohol. Ten si s sebou do podniku sám přinesl. Po upozornění obsluhy, na nevhodné počínání, začal být vulgární až agresivní. Další host se servírky zastal a muže vyvedl ven. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a nekontroloval své chování. Hlídkou vyzván k prokázání totožnosti a provedení orientační dechové zkoušky. Naměřeno 2,22 promile alkoholu v dechu.