> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Rozhodne středeční večer

vloženo: 13.11.2018           komentářů: 0

Zůstanou Hanačky v národním pohárovém osudí? Rozhodne středeční večer na palubovce Šelem Brno

Postoupit do závěrečného turnaje Final Four probíhajícího ročníku Českého poháru žen 2018/19, to je velké přání volejbalistek VK Prostějov. Aby došlo naplnění, potřebují zvládnout čtvrtfinálovou odvetu na hřišti týmu Šelmy Brno, kterou uvidí hala tamního TJ Sokol I v Kounicově ulici ve středu 14. listopadu od 19.00 hodin.

Jak známo, v úvodním duelu minisérie hrané na dvě střetnutí doma + venku Hanačky zvítězily 3:1 (20, -21, 15, 17). Což znamená, že k proniknutí mezi elitní kvarteto pohárové soutěže jim v nadcházejícím souboji stačí i porážka 2:3, dál je samozřejmě pošle též jakýkoliv triumf. Pouze v případě výsledkového úspěchu jihomoravského celku poměrem 3:0 či 3:1 by o postupujícím musel rozhodnout dodatečný zlatý set, tedy tiebreak do patnácti bodů.
Byť má tedy vékáčko lepší výchozí pozici a trenér Šelem po prvním utkání čtvrtfinále ČP přiznal, že prioritou jeho souboru je extraliga, nic jasného předem rozhodně není. Jedním velkým varováním je premiérová bitva mezi středečními soky, kdy Brňanky právě v ligové soutěži prostějovské obhájkyně trofeje málem doma zdolaly, výsledek 2:3 zařídil 20. října až pronikavý obrat hostí v úplném závěru.
Ještě víc pak musí mančaft okolo kapitánky Heleny Horké varovat způsob, jakým dravé kočky stoupají extraligovou tabulkou. Po slabším vstupu se neustále zlepšují, poradily si 3:1 s Přerovem a 3:0 při derby v Králově Poli, nad Šternberkem i v Ostravě. Což je vyneslo až na čtvrté místo průběžného pořadí, hned za VK.
„Ještě před začátkem sezóny jsem říkal, že Brno považuji za černého koně a jeho kádr vyztužený pěti zkušenými harcovnicemi bude velice nebezpečný. To se v posledních týdnech čím dál víc potvrzuje, tím pádem ve středu večer počítáme s hodně těžkou bitvou. Soupeřky do ní určitě dají maximum, ale to my také, postoupit do Final Four Českého poháru opravdu moc chceme. Podstatné bude nijak nekalkulovat s výsledkem, jaký nám stačí, a prostě jít za vítězstvím,“ zdůraznil kormidelník volejbalistek Prostějova Lubomír Petráš.

autor: http://vkprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.07.2019

Agresivní sourozenec skončil
Těsně po jedné hodině ranní vyjížděli strážníci k případu slovního napadení mezi sourozenci. Na místě je kontaktoval oznamovatel, který uvedl, že bydlí ve společné domácnosti se svým bratrem a ten je neustále pod vlivem alkoholu. Následkem toho je slovní urážení a opakované vyhrožování fyzickým napadením. I za přítomnosti hlídky se agresor choval vůči svému bratrovi velice hrubým způsobem, vyhrožoval mu fyzickým útokem a byl zjevně pod vlivem alkoholu. Jelikož nekontroloval své chování, byl vyzván k provedení orientační dechové zkoušky. Ta měla pozitivní výsledek 3,62 promile alkoholu.

17.07.2019

Před jízdou se vydatně posilnil.
Po sedmnácté hodině bylo přijato oznámení na linku 156 o opilém cyklistovi, který se pohybuje po ulici Krasická směrem k centru města. Vyslaná hlídka na místo našla muže, který ležel na trávě mimo pozemní komunikaci. Strážníci provedli u dotyčného dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Byla naměřena hodnota 1,94 promile alkoholu v dechu.

16.07.2019

Vychutnávali si pivko.
V odpoledních hodinách při vykonávání hlídkové služby zaměřené na veřejný pořádek si strážníci všimli dvou mladíků, jak popíjejí alkohol v parčíku na ulici Josefa Lady u dětského hřiště. Jednalo se o muže ve věku devatenáct a jednadvacet let. Dotyční konzumovali lahvové pivo v místě, kde je to zakázáno obecně závaznou vyhláškou města Prostějova. Nesmí se konzumovat alkoholické nápoje v okruhu 100m od dětských hřišť.

16.07.2019

Lapkové se tentokrát pěkně činili
Za uplynulý týden vyjížděli hlídky městské policie k jedenácti krádežím, které se udály v prostějovských supermarketech. Všechny případy byly spáchány dospělými osobami. U osmi krádeží nedošlo k poškození zboží, a proto bylo vráceno zpět do prodeje. Ve dvou případech si přestupci odcizené zboží odkoupili a jedenkrát nebylo vráceno zpět na prodejnu. Pachatelé odcizili zboží v celkové hodnotě 13 524,60 Kč. Přeborníkem v tomto počínání byl devětadvacetiletý muž, jenž byl dopaden třikrát během dvou dnů a sám dokázal odcizit zboží v hodnotě 7 858 Kč.

12.07.2019

Nechtělo se jim platit za psy
Před osmou hodinou ranní prováděli strážníci kontrolu, která byla zaměřená na dodržování právních předpisů města Prostějova. Konkrétně na obecně závazné vyhlášky o volném pohybu psů a také jestli majitelé mají svého miláčka očipovaného, přihlášeného a řádně platí poplatky. Bylo zjištěno dvakrát protiprávní jednání. V prvním případě je podezřelá z přestupku padesátiletá žena a to tím, že svého psa řádně nepřihlásila a neplatí za něj poplatek.