> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Rozhodne středeční večer

vloženo: 13.11.2018           komentářů: 0

Zůstanou Hanačky v národním pohárovém osudí? Rozhodne středeční večer na palubovce Šelem Brno

Postoupit do závěrečného turnaje Final Four probíhajícího ročníku Českého poháru žen 2018/19, to je velké přání volejbalistek VK Prostějov. Aby došlo naplnění, potřebují zvládnout čtvrtfinálovou odvetu na hřišti týmu Šelmy Brno, kterou uvidí hala tamního TJ Sokol I v Kounicově ulici ve středu 14. listopadu od 19.00 hodin.

Jak známo, v úvodním duelu minisérie hrané na dvě střetnutí doma + venku Hanačky zvítězily 3:1 (20, -21, 15, 17). Což znamená, že k proniknutí mezi elitní kvarteto pohárové soutěže jim v nadcházejícím souboji stačí i porážka 2:3, dál je samozřejmě pošle též jakýkoliv triumf. Pouze v případě výsledkového úspěchu jihomoravského celku poměrem 3:0 či 3:1 by o postupujícím musel rozhodnout dodatečný zlatý set, tedy tiebreak do patnácti bodů.
Byť má tedy vékáčko lepší výchozí pozici a trenér Šelem po prvním utkání čtvrtfinále ČP přiznal, že prioritou jeho souboru je extraliga, nic jasného předem rozhodně není. Jedním velkým varováním je premiérová bitva mezi středečními soky, kdy Brňanky právě v ligové soutěži prostějovské obhájkyně trofeje málem doma zdolaly, výsledek 2:3 zařídil 20. října až pronikavý obrat hostí v úplném závěru.
Ještě víc pak musí mančaft okolo kapitánky Heleny Horké varovat způsob, jakým dravé kočky stoupají extraligovou tabulkou. Po slabším vstupu se neustále zlepšují, poradily si 3:1 s Přerovem a 3:0 při derby v Králově Poli, nad Šternberkem i v Ostravě. Což je vyneslo až na čtvrté místo průběžného pořadí, hned za VK.
„Ještě před začátkem sezóny jsem říkal, že Brno považuji za černého koně a jeho kádr vyztužený pěti zkušenými harcovnicemi bude velice nebezpečný. To se v posledních týdnech čím dál víc potvrzuje, tím pádem ve středu večer počítáme s hodně těžkou bitvou. Soupeřky do ní určitě dají maximum, ale to my také, postoupit do Final Four Českého poháru opravdu moc chceme. Podstatné bude nijak nekalkulovat s výsledkem, jaký nám stačí, a prostě jít za vítězstvím,“ zdůraznil kormidelník volejbalistek Prostějova Lubomír Petráš.

autor: http://vkprostejov.cz

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.

29.11.2018

Pomoc přišla za pět minut dvanáct.
V ranních hodinách vyjížděla hlídka prověřit oznámení o promrzlé ženě na křižovatce ulic Studentská, Lidická. V uvedené lokalitě zjištěna čtyřiasedmdesátiletá, silně podchlazená žena. Ta již nebyla schopna s hlídkou komunikovat. Strážníci seniorku ihned přemístili do služebního vozidla. Na místo přivolána ZZS.

28.11.2018

Soused mu zachránil život.
V podvečer se na linku 156 obrátil muž a vyslovil obavu o svého souseda, kterého již delší dobu neviděl a bojí se, aby se mu něco nestalo. Na místo vyslána hlídka. V zahradě domu se volně pohyboval německý ovčák. Na bouchání a zvonění nikdo nereagoval. Hlídce se podařilo zkontaktovat syna dotyčného muže. Ten se ihned dostavil na místo i s klíči od domu. Po otevření dveří byl uvnitř nalezen ležící jednasedmdesátiletý muž, který se ze zdravotních důvodů nemohl hýbat.

26.11.2018

Nález snubního prstenu.
V průběhu dne se na služebnu MP dostavil třiapadesátiletý muž, s tím, že předešlý den nalezl v prostorách u kluziště na nám. T. G. Masaryka snubní prsten z bílého a žlutého kovu s vyrytým jménem a datem na vnitřní straně. Přes veškerou snahu se strážníkům nepodařilo vypátrat jeho majitele.

25.11.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před polednem přijato oznámení o vozidle s otevřenými dveřmi na ulici Svatoplukova. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Z registru vozidel zjištěn provozovatel. Toho se hlídce nepodařilo zkontaktovat.