> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Dobrá práce strážníků.

vloženo: 22.10.2018           komentářů: 0

Krátce před půlnocí si strážníci vykonávající hlídkovou činnost, povšimli odloženého odpadu u kontejnerového místa na ulici Havlíčkova. Pachatel se na místě již nenacházel. Z kamerového záznamu se podařilo zjistit vozidlo, ze kterého dva muži a jedna žena odpad na místo ukládali. Dle registrační značky zjištěn provozovatel vozidla. Následným šetřením strážník na operačním středisku, opět za pomocí městského kamerového dohlížecího systému vypátral totožné vozidlo zaparkované nedaleko zmíněné skládky. Hlídkou druhý den zkontaktován řidič automobilu. Ten uvedl, že odpad vyvezl předchozí den večer se dvěma kamarády. Strážníci muže poučili, že svým jednáním je důvodně podezřelý z přestupku proti zákonu o odpadech. Ten zakazuje ukládat odpad mimo místa k tomu určená. Celá záležitost předána k dořešení příslušnému správnímu orgánu. Ten má možnost, za ukládání odpadu mimo místa k tomu určená, udělit pokutu do 50.000 Kč. Dne 16. října si strážník okrskové služby povšiml černé skládky u kontejnerů, tentokrát před ubytovnou ve Vrahovicích. Následným šetřením se opět podařilo ustanovit pachatele. Černou skládku založili tři muži ve věku 18, 25 a 48 let, všichni obyvatelé ubytovny. V průběhu dvou dnů, nezávisle na sobě na veřejné prostranství ke kontejnerům umístili nepotřebné věci. Jednalo se o válendy, křeslo, skříně, postele a jiné bytové vybavení. Všichni průběžně zkontaktováni a poučení o protiprávním jednání, kterého se dopustili. Všichni se k protiprávnímu jednání doznali. Celá věc postoupena k dořešení příslušnému správnímu orgánu. O tom byli pánové hlídkou poučeni.

Upozorňujeme, že ve městě Prostějov jsou dva sběrné dvory a to na ulici Průmyslová a U Svaté Anny. Obyvatelé města mají možnost nepotřebné věci vyvést jak ve všední dny, tak i o víkendu. Není tedy zapotřebí ukládat odpad ke kontejnerům, kde hyzdí vzhled obce. Firma odvážející odpad není povinna takto uložené nepotřebné věci odstraňovat.

autor: MP Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

03.01.2019

Vozidlo mělo závadu.
Pět minut po desáté hodině večer přijato telefonické sdělení o tom, že na parkovišti nedaleko Kostelecké ulice neustále někdo delší dobu troubí na klakson ve vozidle. Na místo vyslána hlídka k prověření oznámení. Na parkovišti zjištěno troubící vozidlo. Uvnitř se ovšem nikdo nenacházel.

02.01.2019

Z okna házeli petardy.
V podvečer přijato oznámení o střelbě z okna na sídlišti Svobody. Oznamovatelka uvedla, že střelba pochází pravděpodobně z nějaké pistole. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktována oznamovatelka. Ta označila okno, ze kterého se mělo střílet. Strážníkům se podařilo v bytě zkontaktovat dva hochy ve věku 15 a 16 let. Oba přiznali, že z okna vyhazovali petardy. Střílení ze zbraně se nepotvrdilo. Svým jednáním jsou kluci podezřelí z přestupku proti občanskému soužití (schválnost) a proti veřejnému pořádku (znečištění veřejného prostranství).

02.01.2019

Odchyt netopýra.
V dopoledních hodinách vyjížděla hlídka prověřit oznámení o uhynulém netopýrovi u kruhového objezdu na ulici Šárka. Na místě nalezen zraněný netopýr. Hlídkou odchycen a předán Ochráncům přírody na Husově náměstí.

31.12.2018

Odcizit alkohol skoro za pět tisíc
Odcizit alkohol skoro za pět tisíc, se mu nepodařilo. V podvečer přijato oznámení o neplatícím zákazníkovi v supermarketu na ulici Olomoucká. Hlídka na místě kontaktovala člena ochranky. Ten uvedl, že za pokladní zónou zadržel muže, který prošel bez zaplacení zboží v celkové výši 4632 Kč. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že muž si na prodejní ploše vložil čtyři kusy whisky do cestovní tašky a s takto ukrytým zbožím se pokusil odejít z obchodu bez placení. Za pokladnami byl zadržen pracovníkem ostrahy. Vyzván k vyčkání příjezdu strážníků a navrácení zboží.

29.12.2018

Kondomy zaplatit nechtěl.
Půl hodiny před zavírací dobou jednoho z prostějovských supermarketů nahlásil člen ostrahy na linku 156, zadržení neplatícího zákazníka. Na místo vyslána hlídka, zjistila v pachateli krádeže, muže ve věku dvaadvaceti let. Ten si na prodejní ploše vložil do kapsy jedno balení pánské ochrany a poté prošel přes pokladní zónu, aniž by za zboží zaplatil. Zde byl zadržen členem ostrahy a vyzván k setrvání na místě do příjezdu strážníků. Výzev dotyčný uposlechl. Odcizené zboží, dobrovolně vydal. Svým jednáním je mladý muž podezřelý z přestupku proti majetku.