> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Dobrá práce strážníků.

vloženo: 22.10.2018           komentářů: 0

Krátce před půlnocí si strážníci vykonávající hlídkovou činnost, povšimli odloženého odpadu u kontejnerového místa na ulici Havlíčkova. Pachatel se na místě již nenacházel. Z kamerového záznamu se podařilo zjistit vozidlo, ze kterého dva muži a jedna žena odpad na místo ukládali. Dle registrační značky zjištěn provozovatel vozidla. Následným šetřením strážník na operačním středisku, opět za pomocí městského kamerového dohlížecího systému vypátral totožné vozidlo zaparkované nedaleko zmíněné skládky. Hlídkou druhý den zkontaktován řidič automobilu. Ten uvedl, že odpad vyvezl předchozí den večer se dvěma kamarády. Strážníci muže poučili, že svým jednáním je důvodně podezřelý z přestupku proti zákonu o odpadech. Ten zakazuje ukládat odpad mimo místa k tomu určená. Celá záležitost předána k dořešení příslušnému správnímu orgánu. Ten má možnost, za ukládání odpadu mimo místa k tomu určená, udělit pokutu do 50.000 Kč. Dne 16. října si strážník okrskové služby povšiml černé skládky u kontejnerů, tentokrát před ubytovnou ve Vrahovicích. Následným šetřením se opět podařilo ustanovit pachatele. Černou skládku založili tři muži ve věku 18, 25 a 48 let, všichni obyvatelé ubytovny. V průběhu dvou dnů, nezávisle na sobě na veřejné prostranství ke kontejnerům umístili nepotřebné věci. Jednalo se o válendy, křeslo, skříně, postele a jiné bytové vybavení. Všichni průběžně zkontaktováni a poučení o protiprávním jednání, kterého se dopustili. Všichni se k protiprávnímu jednání doznali. Celá věc postoupena k dořešení příslušnému správnímu orgánu. O tom byli pánové hlídkou poučeni.

Upozorňujeme, že ve městě Prostějov jsou dva sběrné dvory a to na ulici Průmyslová a U Svaté Anny. Obyvatelé města mají možnost nepotřebné věci vyvést jak ve všední dny, tak i o víkendu. Není tedy zapotřebí ukládat odpad ke kontejnerům, kde hyzdí vzhled obce. Firma odvážející odpad není povinna takto uložené nepotřebné věci odstraňovat.

autor: MP Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

25.10.2018

Spolupráce s IZS.
Formou SMS přijata žádost od HZS Ol. kraje o asistenci při otevření bytu. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zjištěno, že majitelka upadla na zem a zranila se. Hasiči byt otevřeli. Přivolaný lékař rozhodl o převozu zraněné šestasedmdesátileté ženy do nemocnice na ošetření.

23.10.2018

Ustlal si v kontejneru.
V ranních hodinách kontaktovali pracovníci firmy svážející odpad, okrskáře a upozornili ho na spícího muže v kontejneru na papír na Brněnské ulici. Na místo vyslána hlídka, která oznámení „popelářů“ potvrdila. Hlídkou dotyčný probuzen a z nádoby na odpad vykázán. Pětadvacetiletý muž bez domova upozorněn na nevhodnost svého počínání. Po té z místa odešel.

22.10.2018

Nedopalek zapříčinil požár.
V podvečer oznámil strážníkům muž, doutnající zásobník na ubrousky na veřejných toaletách na Školní ulici. Uvedl, že věc nahlásil i na Policii ČR. Po příchodu k veřejnému WC hlídka událost potvrdila. Do zásobníku byl vhozen nedopalek cigarety, od kterého vzplály papírové utěrky. Strážníci počáteční požár uhasili. Zásobník byl vlivem tepla poškozen. V zápětí se na místo dostavila i hlídka PČR společně s HZS. Hasiči provedli kontrolu prostor a dohašení schránky.

21.10.2018

Nezabezpečené vozidlo.
Ve večerních hodinách přijato oznámení o vozidle, ve kterém řidič ponechal klíče v zámku dveří. Na místo vyslána hlídka. Vozidlo nalezeno. Majitele se strážníkům podařilo zkontaktovat.

19.10.2018

Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění
Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění a ještě k tomu v podnapilém stavu. V nočních hodinách hlídka provádějící kontrolní činnost na ulici Jungmannova zaznamenala agresivní jízdu osobního vozidla. Autohlídka se vydala za rychle jedoucím vozidlem. Po zastavení, strážníci zkontaktovali osádku. Místo řidiče bylo prázdné. Uvnitř se nacházeli dva muži ve věku 17 a 36 let. Jednalo se o rodinné příslušníky.