> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Dobrá práce strážníků.

vloženo: 22.10.2018           komentářů: 0

Krátce před půlnocí si strážníci vykonávající hlídkovou činnost, povšimli odloženého odpadu u kontejnerového místa na ulici Havlíčkova. Pachatel se na místě již nenacházel. Z kamerového záznamu se podařilo zjistit vozidlo, ze kterého dva muži a jedna žena odpad na místo ukládali. Dle registrační značky zjištěn provozovatel vozidla. Následným šetřením strážník na operačním středisku, opět za pomocí městského kamerového dohlížecího systému vypátral totožné vozidlo zaparkované nedaleko zmíněné skládky. Hlídkou druhý den zkontaktován řidič automobilu. Ten uvedl, že odpad vyvezl předchozí den večer se dvěma kamarády. Strážníci muže poučili, že svým jednáním je důvodně podezřelý z přestupku proti zákonu o odpadech. Ten zakazuje ukládat odpad mimo místa k tomu určená. Celá záležitost předána k dořešení příslušnému správnímu orgánu. Ten má možnost, za ukládání odpadu mimo místa k tomu určená, udělit pokutu do 50.000 Kč. Dne 16. října si strážník okrskové služby povšiml černé skládky u kontejnerů, tentokrát před ubytovnou ve Vrahovicích. Následným šetřením se opět podařilo ustanovit pachatele. Černou skládku založili tři muži ve věku 18, 25 a 48 let, všichni obyvatelé ubytovny. V průběhu dvou dnů, nezávisle na sobě na veřejné prostranství ke kontejnerům umístili nepotřebné věci. Jednalo se o válendy, křeslo, skříně, postele a jiné bytové vybavení. Všichni průběžně zkontaktováni a poučení o protiprávním jednání, kterého se dopustili. Všichni se k protiprávnímu jednání doznali. Celá věc postoupena k dořešení příslušnému správnímu orgánu. O tom byli pánové hlídkou poučeni.

Upozorňujeme, že ve městě Prostějov jsou dva sběrné dvory a to na ulici Průmyslová a U Svaté Anny. Obyvatelé města mají možnost nepotřebné věci vyvést jak ve všední dny, tak i o víkendu. Není tedy zapotřebí ukládat odpad ke kontejnerům, kde hyzdí vzhled obce. Firma odvážející odpad není povinna takto uložené nepotřebné věci odstraňovat.

autor: MP Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

KDE TO NEJVÍCE VŘE !!!
Víte o něčem, o čem by se měli dozvědět i ostatní? Líbí se Vám něco nebo Vás naopak něco ve Vašem okolí štve? Podělte se o to s ostatními...

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.07.2019

Agresivní sourozenec skončil
Těsně po jedné hodině ranní vyjížděli strážníci k případu slovního napadení mezi sourozenci. Na místě je kontaktoval oznamovatel, který uvedl, že bydlí ve společné domácnosti se svým bratrem a ten je neustále pod vlivem alkoholu. Následkem toho je slovní urážení a opakované vyhrožování fyzickým napadením. I za přítomnosti hlídky se agresor choval vůči svému bratrovi velice hrubým způsobem, vyhrožoval mu fyzickým útokem a byl zjevně pod vlivem alkoholu. Jelikož nekontroloval své chování, byl vyzván k provedení orientační dechové zkoušky. Ta měla pozitivní výsledek 3,62 promile alkoholu.

17.07.2019

Před jízdou se vydatně posilnil.
Po sedmnácté hodině bylo přijato oznámení na linku 156 o opilém cyklistovi, který se pohybuje po ulici Krasická směrem k centru města. Vyslaná hlídka na místo našla muže, který ležel na trávě mimo pozemní komunikaci. Strážníci provedli u dotyčného dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Byla naměřena hodnota 1,94 promile alkoholu v dechu.

16.07.2019

Vychutnávali si pivko.
V odpoledních hodinách při vykonávání hlídkové služby zaměřené na veřejný pořádek si strážníci všimli dvou mladíků, jak popíjejí alkohol v parčíku na ulici Josefa Lady u dětského hřiště. Jednalo se o muže ve věku devatenáct a jednadvacet let. Dotyční konzumovali lahvové pivo v místě, kde je to zakázáno obecně závaznou vyhláškou města Prostějova. Nesmí se konzumovat alkoholické nápoje v okruhu 100m od dětských hřišť.

16.07.2019

Lapkové se tentokrát pěkně činili
Za uplynulý týden vyjížděli hlídky městské policie k jedenácti krádežím, které se udály v prostějovských supermarketech. Všechny případy byly spáchány dospělými osobami. U osmi krádeží nedošlo k poškození zboží, a proto bylo vráceno zpět do prodeje. Ve dvou případech si přestupci odcizené zboží odkoupili a jedenkrát nebylo vráceno zpět na prodejnu. Pachatelé odcizili zboží v celkové hodnotě 13 524,60 Kč. Přeborníkem v tomto počínání byl devětadvacetiletý muž, jenž byl dopaden třikrát během dvou dnů a sám dokázal odcizit zboží v hodnotě 7 858 Kč.

12.07.2019

Nechtělo se jim platit za psy
Před osmou hodinou ranní prováděli strážníci kontrolu, která byla zaměřená na dodržování právních předpisů města Prostějova. Konkrétně na obecně závazné vyhlášky o volném pohybu psů a také jestli majitelé mají svého miláčka očipovaného, přihlášeného a řádně platí poplatky. Bylo zjištěno dvakrát protiprávní jednání. V prvním případě je podezřelá z přestupku padesátiletá žena a to tím, že svého psa řádně nepřihlásila a neplatí za něj poplatek.