> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Dobrá práce strážníků.

vloženo: 22.10.2018           komentářů: 0

Krátce před půlnocí si strážníci vykonávající hlídkovou činnost, povšimli odloženého odpadu u kontejnerového místa na ulici Havlíčkova. Pachatel se na místě již nenacházel. Z kamerového záznamu se podařilo zjistit vozidlo, ze kterého dva muži a jedna žena odpad na místo ukládali. Dle registrační značky zjištěn provozovatel vozidla. Následným šetřením strážník na operačním středisku, opět za pomocí městského kamerového dohlížecího systému vypátral totožné vozidlo zaparkované nedaleko zmíněné skládky. Hlídkou druhý den zkontaktován řidič automobilu. Ten uvedl, že odpad vyvezl předchozí den večer se dvěma kamarády. Strážníci muže poučili, že svým jednáním je důvodně podezřelý z přestupku proti zákonu o odpadech. Ten zakazuje ukládat odpad mimo místa k tomu určená. Celá záležitost předána k dořešení příslušnému správnímu orgánu. Ten má možnost, za ukládání odpadu mimo místa k tomu určená, udělit pokutu do 50.000 Kč. Dne 16. října si strážník okrskové služby povšiml černé skládky u kontejnerů, tentokrát před ubytovnou ve Vrahovicích. Následným šetřením se opět podařilo ustanovit pachatele. Černou skládku založili tři muži ve věku 18, 25 a 48 let, všichni obyvatelé ubytovny. V průběhu dvou dnů, nezávisle na sobě na veřejné prostranství ke kontejnerům umístili nepotřebné věci. Jednalo se o válendy, křeslo, skříně, postele a jiné bytové vybavení. Všichni průběžně zkontaktováni a poučení o protiprávním jednání, kterého se dopustili. Všichni se k protiprávnímu jednání doznali. Celá věc postoupena k dořešení příslušnému správnímu orgánu. O tom byli pánové hlídkou poučeni.

Upozorňujeme, že ve městě Prostějov jsou dva sběrné dvory a to na ulici Průmyslová a U Svaté Anny. Obyvatelé města mají možnost nepotřebné věci vyvést jak ve všední dny, tak i o víkendu. Není tedy zapotřebí ukládat odpad ke kontejnerům, kde hyzdí vzhled obce. Firma odvážející odpad není povinna takto uložené nepotřebné věci odstraňovat.

autor: MP Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

18.04.2019

Povedený syn.
Po půlnoci přijato oznámení o ženě v noční košili a županu. Ta se dle oznamovatelky nemohla dostat domů. Na místo vyslána hlídka. Šestapadesátiletá žena strážníkovi uvedla, že její syn se vrátil opilý domu a při cestě povalil a vysypal popelnici. Ona šla odpadky posbírat a postavit shozenou popelnici. Mezitím syn vešel domů a zabouchl dveře. Na zvonění nereagoval

16.04.2019

Fekálie znečistili vozovku
Fekálie znečistili vozovku v délce několika desítek metrů. V dopoledních hodinách přijato prostřednictvím linky 156 anonymní oznámení o zemědělském stroji, ze kterého na komunikaci vytéká neznámá tekutina. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Komunikace byla znečištěna fekáliemi. Dle stop se strážníkům podařilo dohledat řidiče traktoru s cisternou. Nacházel se na poli u Brněnské ulice. Muž hlídkou zkontaktován. Uvedl, že při prudkém brždění, na červenou na semaforu, došlo k přetečení cisterny horním víkem, které bylo špatně zajištěné. Na místo přivoláni hasiči, kteří provedli očištění vozovky proudem vody. Strážníci, po dobu splachování komunikace usměrňovali provoz.

15.04.2019

Porušili vyhlášku města.
Při dohledu na veřejný pořádek v okolí ulice Olomoucké, si strážníci povšimli dvojice osob konzumujících pivo, v místě, kde to zakazuje vyhláška města. O tom byli pánové hlídkou poučeni. Oba vyzváni k prokázání totožnosti. S pětačtyřicetiletým mužem strážníci vyřešili přestupek příkazem na místě.

11.04.2019

Konflikt vznikl kvůli ubrousku.
V nočních hodinách nahlásila obsluha provozovny problémy s opilou ženou. Na místo vyslána hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dotyčná do podniku přišla se dvěma kamarády. Společně si objednali jídlo. Během objednávky se žena chovala hlučně a dělala nepořádek kolem stolu. Obsluhou upozorněna na nevhodnost svého chování. Po obdržení jídla požadovala přinesení dalších ubrousků. To bylo obsluhou odmítnuto. Neslušné jednání mladé žerny hlídce potvrdili i její dva kamarádi. Spor mezi ženou a personálem se vyhrotil natolik, že dotyčná po obsluze hodila objednané jídlo, a to i před strážníky. Tím došlo k ušpinění oblečení obsluhujícího muže a také koberce.

09.04.2019

Záchytka.
Ve večerních hodinách přijato telefonické oznámení od obsluhy v restauraci, že mají problém s podnapilým zákazníkem. Do uvedené provozovny vyslána hlídka. Servírka označila muže, který si objednal pivo a v průběhu konzumoval i tvrdý alkohol. Ten si s sebou do podniku sám přinesl. Po upozornění obsluhy, na nevhodné počínání, začal být vulgární až agresivní. Další host se servírky zastal a muže vyvedl ven. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a nekontroloval své chování. Hlídkou vyzván k prokázání totožnosti a provedení orientační dechové zkoušky. Naměřeno 2,22 promile alkoholu v dechu.