Klikněte pro zvětšení...

Kladno nevstoupilo do utkání

vloženo: 29.09.2018           komentářů: 0

Rytíři předvedli obrat a na domácím ledě porazili Prostějov.

Kladno nevstoupilo do utkání proti Jestřábům vůbec dobře a v první třetině dvakrát ztrácelo, jenže postupně svůj výkon vygradovalo a v závěrečné periodě dotáhlo obrat! Rytíři tak díky brankám Daniela Kružíka, Ladislava Zikmunda a Jakuba Strnada zvítězili 3:2 a do tabulky získali důležité tři body.
9. kolo Chance ligy – 29. 9. 2018 ČEZ stadion,
Kladno
3

Prostějov
2

Rytíři Kladno: Brízgala – Nash, Zajíc, Říha, Hořava, Zelingr, Kehar – Kubík, Vampola, Strnad – Kružík, Zikmund, Redlich – Hajný, Svedlund, Vildumetz – Jelínek, Filip, O. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – Rašner, Kolář, Havlík, Zdráhal, Foltýn, Mikliš – Karpov, Divíšek, Nouza – Starý, Račuk, Žálčík – Luňák, Meidl, Dvořáček – Matýs, Prokeš, Krejčiřík. Trenéři: Vykoukal, Peštuka.
Branky a nahrávky: 13. Kružík (Zikmund), 36. Zikmund (Redlich, Kružík), 41. Strnad (Vampola, Nash) – 2. Žálčík (Račuk, Starý), 17. Žálčík (Mikliš, Meidl). Třetiny: 1:2, 1:0, 1:0. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:0. Střely na branku: 41:24. Rozhodčí: Zubzanda, Kopeček – Votrubec, Ševic. Diváci: 1915. Bakalář nejlepší hráči zápasu: Ladislav Zikmund – Lukáš Žálčík.

V utkání proti tak ofenzivnímu soupeři, jakým je Prostějov, se dalo očekávat, že o šance a vstřelené branky rozhodně nouze nebude. A to potvrdila už první třetina. Hned ve druhé minutě zůstal před brankou osamocený Lukáš Žálčík a přihrávku Marka Račuka poslal do sítě – ???? 0:1. Za Kladno obstaral odpověď Daniel Kružík, který dorazil střelu Ladislava Zikmunda za rozhozeného Jakuba Neužila – ???? 1:1. Poslední slovo před sirénou však měli nakonec opět hosté. Lukáš Žálčík byl dobře postavený před bránou a vyražený kotouč rychle uklidil za Adama Brízgalu – ???? 1:2.

To v prostředním dějstvím už více vynikli brankáři, a tak se mohli fanoušci radovat z gólu jen jedinkrát. A konkrétně mohli zvednout ruce nad hlavu domácí příznivci! Ladislav Zikmund přebruslil soupeřovy obránce a blafákem poslal puk do brány – ???? 2:2. Kladeňáci měli k dispozici během druhé dvacetiminutovky hned pět přesilových her, ale početní výhodu ani jednou nevyužili.

Až ve třetí části se Rytíři poprvé v zápase dostali do vedení. Kladno vytvořilo zámek v soupeřově obranném pásmu, Petr Vampola našel z rohu kluziště Jakuba Strnada a kladenský kapitán si vybruslil před bránu a zasunul puk mezi Neužilovy betony – ???? 3:2. Rytíři se tím dostali do náporu a soupeře pořádně zatlačili, jenže ani tak uklidňující branku nepřidali. Jenže ani Jestřábi přesilovku nevyužili, a skóre se tak nezměnilo.
Trenéři po zápase ????

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Do zápasu jsme nevstoupili dobře, první třetinu jsem s velkou klikou přežili za stavu, jaký byl. Díky tomu jsme ze zápasu úplně nevypadli. Mohli jsme prohrávat o dva o tři góly, ale nestalo se. Do zápasu jsme se vrátili, přidali jsme na bojovnosti a s trochou štěstí jsme body urvali.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): V první třetině jsme byli herně lepší než Kladno. Možná, kdybychom odskočili na 3:1, tak by se zápas vyvíjel jinak. Nás ale dostala do kolen častá vyloučení. Pak v závěru už nebyla síla na to, abychom dokázali srovnat a abychom si odvezli nějaký bodík.

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.

29.11.2018

Pomoc přišla za pět minut dvanáct.
V ranních hodinách vyjížděla hlídka prověřit oznámení o promrzlé ženě na křižovatce ulic Studentská, Lidická. V uvedené lokalitě zjištěna čtyřiasedmdesátiletá, silně podchlazená žena. Ta již nebyla schopna s hlídkou komunikovat. Strážníci seniorku ihned přemístili do služebního vozidla. Na místo přivolána ZZS.

28.11.2018

Soused mu zachránil život.
V podvečer se na linku 156 obrátil muž a vyslovil obavu o svého souseda, kterého již delší dobu neviděl a bojí se, aby se mu něco nestalo. Na místo vyslána hlídka. V zahradě domu se volně pohyboval německý ovčák. Na bouchání a zvonění nikdo nereagoval. Hlídce se podařilo zkontaktovat syna dotyčného muže. Ten se ihned dostavil na místo i s klíči od domu. Po otevření dveří byl uvnitř nalezen ležící jednasedmdesátiletý muž, který se ze zdravotních důvodů nemohl hýbat.

26.11.2018

Nález snubního prstenu.
V průběhu dne se na služebnu MP dostavil třiapadesátiletý muž, s tím, že předešlý den nalezl v prostorách u kluziště na nám. T. G. Masaryka snubní prsten z bílého a žlutého kovu s vyrytým jménem a datem na vnitřní straně. Přes veškerou snahu se strážníkům nepodařilo vypátrat jeho majitele.

25.11.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před polednem přijato oznámení o vozidle s otevřenými dveřmi na ulici Svatoplukova. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Z registru vozidel zjištěn provozovatel. Toho se hlídce nepodařilo zkontaktovat.