Klikněte pro zvětšení...

Slavia podlehla Prostějovu

vloženo: 15.09.2018           komentářů: 0

Slavia podlehla ve třetím utkání Prostějovu a zůstává bez bodu

Sešívaným se bohužel výsledkově nepovedlo ani třetí utkání v nové sezóně. Porážku 1:3 mírnil premiérovým zásahem v soutěžním utkání A-týmu Slavie David Matějka. I jemu kryl záda v obnovené premiéře v domácí brance David Honzík, kterého červenobílí získali před utkáním na střídavé starty z pražské Sparty.

4.kolo, sobota 15.9.2018, ZS Eden, HC Slavia Praha - LHK Jestřábi Prostějov
HC Slavia Praha
Slavia
1:3(1:1, 0:1, 0:1)
LHK Jestřábi Prostějov
Prostějov

Branky a nahrávky: 16. Matějka (Furch) – 20. Račuk (J. Zdráhal), 28. Karpov, 59. Mikliš. Rozhodčí: Šindel, Souček – Horažďovský, Štofa. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 683. Střely na branku: 39:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

HC Slavia Praha: Honzík (Sochůrek) – Hrdinka, J. Novák, J. Drtina, Štibingr, Hejda, Saňa, Antoš – Panna, Šagát, Kubica – J. Doležal, J. Veselý, Heldák – Ondráček, Šteiner, Krejčík – Tejral, Furch, Matějka.

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Huf) – D. Kolář, Zdráhal, Mikliš, Havílk, Rašner, Foltýn – Nouza, Divíšek, Starý – Račuk, Venkrbec, Dvořáček – Žálčík, Karpov, L. Luňák – Krejčiřík, Prokeš, Matys.

Komentář

Sešívaní se soupeře nezalekli a začali aktivně. Již ve třetí minutě vybruslil v mezikruží osamocený Zdeněk Kubica, toho však nadvakrát vychytal Jakub Neužil v brance hostů.

Domácí i nadále pokračovali v sympatickém výkonu a nenechávali Jestřábům ani o kus volného prostoru navíc, avšak přesto se prostějovským hokejistům téměř podařilo prosadit. Nejprve pozornost staronové posily Davida Honzíka prověřil Michael Foltýn, a následná střela Davida Dvořáčka dokonce orazítkovala tyč branky Slavie.

Od celku z Hané to bylo pro tuto chvíli vše a na zteč se po šanci Dvořáčka vydali domácí. V minutě patnácté se proháčkoval do blízkosti brankoviště hostů David Šteiner, ten kotouč předložil ještě lépe postavenému Lukáši Krejčíkovi, který však v tísni netrefil poloprázdnou klec.

Hokejisty z Edenu to ale dlouho mrzet nemuselo, jelikož o minutu později objel prostějovskou svatyni Aleš Furch, jeho střelu ještě stačil Neužil vyrazit před sebe, zde byl však připravený David Matějka a zasunul kotouč za záda bezmocného gólmana. Pro mladého útočníka to byla první soutěžní trefa v červenobílém a Slavia se dostala do vedení.

Už to vypadalo, že domácí půjdou s jednobrankovým náskokem v zádech do kabin, to by však nesměla přijít poslední minuta první periody, když se po vlastní střele dostal k dorážce exslávistický forvard Marek Račuk a podařilo se mu rozvlnit síť za Honzíkem - 1:1.
Druhá třetina vyšla lépe Prostějovu

I druhá část začala ve vysokém tempu, hrálo se nahoru dolů a stejně jako v té první měla úvodní šanci Slavia. Konkrétně se k zakončení hotovil Krejčík, kterému ovšem v předbrankovém prostoru štěstí příliš nepřálo a puk se odrazil mimo.

Následné minuty byly provázeny častými nepřesnostmi, které vyeskalovaly v tlak Jestřábů. Střely Račuka brankou ještě neskončily, ale v čase 27:15 se svižnou střelou mimo dosah Honzíka prosadil Tomáš Karpov a rozradostněl hlouček prostějovských fanoušků.

Branka hostů sešívaným sebrala vítr z plachet a Slavia od této doby působila zakřiknutým dojmem, který vyvracela pouze agilní čtvrtá lajna, která si vynutila pozornost téměř při každém střídání, ale ani tato převaha ke gólu nevedla a do kabin odcházeli domácí za nepříznivého stavu.

Nástup do poslední dvacetiminutovky byl o poznání vlažnější. Prostějovští si snažili hlídat vedení a Pražanům se nedařilo dostat k ohrožení Neužilovi branky. To se změnilo ve čtyřicátéosmé minutě, od Kubici dostal ideálně nabito Ondřej Panna, ale nepodařilo se mu namířit kotouč mezi tři tyče.

Po několikaminutové odmlce se do zakončení dostali opět sešívaní, jmenovitě Matějka který mohl přidat svou druhou trefu v utkání, proti byl ale Neužil a puk za svá záda nepustil.

Další tlak si již slávisté díky několika trestům nevypracovali. Sešívaní ještě na konci zkusili hru bez brankáře, ta však byla beze zbytku potrestána Ondřejem Miklišem, který z dálky trefil opuštěnou klec. Hosté si tak po výsledku 1:3 z Edenu odvezli všechny body na Hanou.

Ohlasy trenérů

Miloš Říha (HC Slavia Praha): „Chtěl bych mužstvo pochválit, protože si myslím, že vstup do utkání byl výborný. Ve všech třech třetinách jsme byli aktivnější a všichni bojovali tak jak měli. Vyhořeli jsme pouze v efektivitě, brankových příležitostí jsme měli hodně v každé třetině, kdybychom některé z nich proměnili, určitě bychom utkání dovedli do vítězného konce.”

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): „Musím říct, že si Slavia nezasloužila prohrát, byla aktivnějším týmem. Nám se podařilo vstřelit branky, ale ten výkon nebyl povedený. Pozitivem byl výkon Jakuba Neužila v brance a výborná práce hráčů v oslabení.”

Povedený syn.
Po půlnoci přijato oznámení o ženě v noční košili a županu. Ta se dle oznamovatelky nemohla dostat domů. Na místo vyslána hlídka. Šestapadesátiletá žena strážníkovi uvedla, že její syn se vrátil opilý domu a při cestě povalil a vysypal popelnici. Ona šla odpadky posbírat a postavit shozenou popelnici. Mezitím syn vešel domů a zabouchl dveře. Na zvonění nereagoval

16.04.2019

Fekálie znečistili vozovku
Fekálie znečistili vozovku v délce několika desítek metrů. V dopoledních hodinách přijato prostřednictvím linky 156 anonymní oznámení o zemědělském stroji, ze kterého na komunikaci vytéká neznámá tekutina. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Komunikace byla znečištěna fekáliemi. Dle stop se strážníkům podařilo dohledat řidiče traktoru s cisternou. Nacházel se na poli u Brněnské ulice. Muž hlídkou zkontaktován. Uvedl, že při prudkém brždění, na červenou na semaforu, došlo k přetečení cisterny horním víkem, které bylo špatně zajištěné. Na místo přivoláni hasiči, kteří provedli očištění vozovky proudem vody. Strážníci, po dobu splachování komunikace usměrňovali provoz.

15.04.2019

Porušili vyhlášku města.
Při dohledu na veřejný pořádek v okolí ulice Olomoucké, si strážníci povšimli dvojice osob konzumujících pivo, v místě, kde to zakazuje vyhláška města. O tom byli pánové hlídkou poučeni. Oba vyzváni k prokázání totožnosti. S pětačtyřicetiletým mužem strážníci vyřešili přestupek příkazem na místě.

11.04.2019

Konflikt vznikl kvůli ubrousku.
V nočních hodinách nahlásila obsluha provozovny problémy s opilou ženou. Na místo vyslána hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dotyčná do podniku přišla se dvěma kamarády. Společně si objednali jídlo. Během objednávky se žena chovala hlučně a dělala nepořádek kolem stolu. Obsluhou upozorněna na nevhodnost svého chování. Po obdržení jídla požadovala přinesení dalších ubrousků. To bylo obsluhou odmítnuto. Neslušné jednání mladé žerny hlídce potvrdili i její dva kamarádi. Spor mezi ženou a personálem se vyhrotil natolik, že dotyčná po obsluze hodila objednané jídlo, a to i před strážníky. Tím došlo k ušpinění oblečení obsluhujícího muže a také koberce.