> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Do Znojma míří Prostějov

vloženo: 02.09.2018           komentářů: 0

V sedmém kole do Znojma míří Prostějov

V sedmém kole do Znojma míří Prostějov Z N O J M O - První zápas v měsíci září čeká v neděli na znojemské fotbalisty. Ti během posledního týdne remízovali na hřišti Žižkova, o tři dny později následně vypadli v domácím poháru. V sedmém kole je ke všemu nebude čekat nic jednoduchého, na domácím hřišti budou hostit Prostějov, který naposledy porazil Zbrojovku Brno. V kádru moravského protivníka je i bývalý reprezentant Jan Polák.
Středeční vyřazení v Mol Cupu se příliš neočekávalo. Ačkoliv naši hráči vstoupili do zápasu výborně a v prodloužení byli pár chvilek od postupu, nakonec z půdy divizního Slavičína odjížděli s prohrou po neúspěšném penaltovém rozstřelu.

„Předvedli jsme špatný výkon v prvním poločase. V obranné části nastaly hrubé chyby, ze kterých jsme obdrželi laciné branky. V neposlední řadě jsme nevyužili vyložené šance,“ stěžoval si po neúspěšném zápase trenér Leoš Kalvoda.

Ten už se poprvé od prvního kola mohl spolehnout na Michala Ordoše. Bývalý hráč Olomouce stál u zrody první branky Znojma, ze hřiště odešel v 68. minutě. „Po šesti týdnech pauzy nastoupil do prvního ostřejšího utkání. Musím říci, že v něm obstál. Bylo vidět, že je to pan fotbalista,“ uvedl trenér na adresu Ordoše.

Zda se však pětatřicetiletý fotbalista objeví v základní sestavě, stejně jako ve středu s menšími problémy laborující Mahamadou Dramé, však Kalvoda neprozradil. „O základní sestavě bych jasno měl, uvidíme však, jak bude vypadat zdravotní stav hráčů,“ dodal zkušený kouč, který v letošní sezóně své svěřence dovedl k pěti bodům.

Další tři by rád získal v neděli od 18:00, proti ale bude stát nováček z Prostějova. Ten loni vyhrál MSFL o deset bodů před Velkým Meziříčím, přičemž se mu podařilo nastřílet 79 branek a inkasovat 33, v daných ohledech byl nejlepším týmem z celé ligy.

V letošním ročníku druhé ligy zatím Prostějov získal devět bodů, díky čemuž mu aktuálně patří devátá příčka. Kromě zmíněného duelu s Brnem ještě dokázal uspět v Třinci (2:0) a třikrát remízovat (domácí zápasy s Vlašimí, Žižkovem a Hradcem Králové). Venku zatím prohrál v Českých Budějovicích.

Tým z Olomouckého kraje, jenž trénuje bývalý kouč Znojma Oldřich Machala, disponuje zkušenými fotbalisty. Hlavní hvězdou je Jan Polák, bývalý reprezentant, který v průběhu sezóny přišel z Brna. Mezi další ostřílené hráče se řadí Aleš Schuster nebo Karel Kroupa (oba dříve Brno). Pomůžou obrat náš tým o body a nebo zůstanou u nás doma, jak věříme?

autor: Radek Štohl

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.