> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Do Znojma míří Prostějov

vloženo: 02.09.2018           komentářů: 0

V sedmém kole do Znojma míří Prostějov

V sedmém kole do Znojma míří Prostějov Z N O J M O - První zápas v měsíci září čeká v neděli na znojemské fotbalisty. Ti během posledního týdne remízovali na hřišti Žižkova, o tři dny později následně vypadli v domácím poháru. V sedmém kole je ke všemu nebude čekat nic jednoduchého, na domácím hřišti budou hostit Prostějov, který naposledy porazil Zbrojovku Brno. V kádru moravského protivníka je i bývalý reprezentant Jan Polák.
Středeční vyřazení v Mol Cupu se příliš neočekávalo. Ačkoliv naši hráči vstoupili do zápasu výborně a v prodloužení byli pár chvilek od postupu, nakonec z půdy divizního Slavičína odjížděli s prohrou po neúspěšném penaltovém rozstřelu.

„Předvedli jsme špatný výkon v prvním poločase. V obranné části nastaly hrubé chyby, ze kterých jsme obdrželi laciné branky. V neposlední řadě jsme nevyužili vyložené šance,“ stěžoval si po neúspěšném zápase trenér Leoš Kalvoda.

Ten už se poprvé od prvního kola mohl spolehnout na Michala Ordoše. Bývalý hráč Olomouce stál u zrody první branky Znojma, ze hřiště odešel v 68. minutě. „Po šesti týdnech pauzy nastoupil do prvního ostřejšího utkání. Musím říci, že v něm obstál. Bylo vidět, že je to pan fotbalista,“ uvedl trenér na adresu Ordoše.

Zda se však pětatřicetiletý fotbalista objeví v základní sestavě, stejně jako ve středu s menšími problémy laborující Mahamadou Dramé, však Kalvoda neprozradil. „O základní sestavě bych jasno měl, uvidíme však, jak bude vypadat zdravotní stav hráčů,“ dodal zkušený kouč, který v letošní sezóně své svěřence dovedl k pěti bodům.

Další tři by rád získal v neděli od 18:00, proti ale bude stát nováček z Prostějova. Ten loni vyhrál MSFL o deset bodů před Velkým Meziříčím, přičemž se mu podařilo nastřílet 79 branek a inkasovat 33, v daných ohledech byl nejlepším týmem z celé ligy.

V letošním ročníku druhé ligy zatím Prostějov získal devět bodů, díky čemuž mu aktuálně patří devátá příčka. Kromě zmíněného duelu s Brnem ještě dokázal uspět v Třinci (2:0) a třikrát remízovat (domácí zápasy s Vlašimí, Žižkovem a Hradcem Králové). Venku zatím prohrál v Českých Budějovicích.

Tým z Olomouckého kraje, jenž trénuje bývalý kouč Znojma Oldřich Machala, disponuje zkušenými fotbalisty. Hlavní hvězdou je Jan Polák, bývalý reprezentant, který v průběhu sezóny přišel z Brna. Mezi další ostřílené hráče se řadí Aleš Schuster nebo Karel Kroupa (oba dříve Brno). Pomůžou obrat náš tým o body a nebo zůstanou u nás doma, jak věříme?

autor: Radek Štohl

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

18.04.2019

Povedený syn.
Po půlnoci přijato oznámení o ženě v noční košili a županu. Ta se dle oznamovatelky nemohla dostat domů. Na místo vyslána hlídka. Šestapadesátiletá žena strážníkovi uvedla, že její syn se vrátil opilý domu a při cestě povalil a vysypal popelnici. Ona šla odpadky posbírat a postavit shozenou popelnici. Mezitím syn vešel domů a zabouchl dveře. Na zvonění nereagoval

16.04.2019

Fekálie znečistili vozovku
Fekálie znečistili vozovku v délce několika desítek metrů. V dopoledních hodinách přijato prostřednictvím linky 156 anonymní oznámení o zemědělském stroji, ze kterého na komunikaci vytéká neznámá tekutina. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Komunikace byla znečištěna fekáliemi. Dle stop se strážníkům podařilo dohledat řidiče traktoru s cisternou. Nacházel se na poli u Brněnské ulice. Muž hlídkou zkontaktován. Uvedl, že při prudkém brždění, na červenou na semaforu, došlo k přetečení cisterny horním víkem, které bylo špatně zajištěné. Na místo přivoláni hasiči, kteří provedli očištění vozovky proudem vody. Strážníci, po dobu splachování komunikace usměrňovali provoz.

15.04.2019

Porušili vyhlášku města.
Při dohledu na veřejný pořádek v okolí ulice Olomoucké, si strážníci povšimli dvojice osob konzumujících pivo, v místě, kde to zakazuje vyhláška města. O tom byli pánové hlídkou poučeni. Oba vyzváni k prokázání totožnosti. S pětačtyřicetiletým mužem strážníci vyřešili přestupek příkazem na místě.

11.04.2019

Konflikt vznikl kvůli ubrousku.
V nočních hodinách nahlásila obsluha provozovny problémy s opilou ženou. Na místo vyslána hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dotyčná do podniku přišla se dvěma kamarády. Společně si objednali jídlo. Během objednávky se žena chovala hlučně a dělala nepořádek kolem stolu. Obsluhou upozorněna na nevhodnost svého chování. Po obdržení jídla požadovala přinesení dalších ubrousků. To bylo obsluhou odmítnuto. Neslušné jednání mladé žerny hlídce potvrdili i její dva kamarádi. Spor mezi ženou a personálem se vyhrotil natolik, že dotyčná po obsluze hodila objednané jídlo, a to i před strážníky. Tím došlo k ušpinění oblečení obsluhujícího muže a také koberce.

09.04.2019

Záchytka.
Ve večerních hodinách přijato telefonické oznámení od obsluhy v restauraci, že mají problém s podnapilým zákazníkem. Do uvedené provozovny vyslána hlídka. Servírka označila muže, který si objednal pivo a v průběhu konzumoval i tvrdý alkohol. Ten si s sebou do podniku sám přinesl. Po upozornění obsluhy, na nevhodné počínání, začal být vulgární až agresivní. Další host se servírky zastal a muže vyvedl ven. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a nekontroloval své chování. Hlídkou vyzván k prokázání totožnosti a provedení orientační dechové zkoušky. Naměřeno 2,22 promile alkoholu v dechu.