> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Do Znojma míří Prostějov

vloženo: 02.09.2018           komentářů: 0

V sedmém kole do Znojma míří Prostějov

V sedmém kole do Znojma míří Prostějov Z N O J M O - První zápas v měsíci září čeká v neděli na znojemské fotbalisty. Ti během posledního týdne remízovali na hřišti Žižkova, o tři dny později následně vypadli v domácím poháru. V sedmém kole je ke všemu nebude čekat nic jednoduchého, na domácím hřišti budou hostit Prostějov, který naposledy porazil Zbrojovku Brno. V kádru moravského protivníka je i bývalý reprezentant Jan Polák.
Středeční vyřazení v Mol Cupu se příliš neočekávalo. Ačkoliv naši hráči vstoupili do zápasu výborně a v prodloužení byli pár chvilek od postupu, nakonec z půdy divizního Slavičína odjížděli s prohrou po neúspěšném penaltovém rozstřelu.

„Předvedli jsme špatný výkon v prvním poločase. V obranné části nastaly hrubé chyby, ze kterých jsme obdrželi laciné branky. V neposlední řadě jsme nevyužili vyložené šance,“ stěžoval si po neúspěšném zápase trenér Leoš Kalvoda.

Ten už se poprvé od prvního kola mohl spolehnout na Michala Ordoše. Bývalý hráč Olomouce stál u zrody první branky Znojma, ze hřiště odešel v 68. minutě. „Po šesti týdnech pauzy nastoupil do prvního ostřejšího utkání. Musím říci, že v něm obstál. Bylo vidět, že je to pan fotbalista,“ uvedl trenér na adresu Ordoše.

Zda se však pětatřicetiletý fotbalista objeví v základní sestavě, stejně jako ve středu s menšími problémy laborující Mahamadou Dramé, však Kalvoda neprozradil. „O základní sestavě bych jasno měl, uvidíme však, jak bude vypadat zdravotní stav hráčů,“ dodal zkušený kouč, který v letošní sezóně své svěřence dovedl k pěti bodům.

Další tři by rád získal v neděli od 18:00, proti ale bude stát nováček z Prostějova. Ten loni vyhrál MSFL o deset bodů před Velkým Meziříčím, přičemž se mu podařilo nastřílet 79 branek a inkasovat 33, v daných ohledech byl nejlepším týmem z celé ligy.

V letošním ročníku druhé ligy zatím Prostějov získal devět bodů, díky čemuž mu aktuálně patří devátá příčka. Kromě zmíněného duelu s Brnem ještě dokázal uspět v Třinci (2:0) a třikrát remízovat (domácí zápasy s Vlašimí, Žižkovem a Hradcem Králové). Venku zatím prohrál v Českých Budějovicích.

Tým z Olomouckého kraje, jenž trénuje bývalý kouč Znojma Oldřich Machala, disponuje zkušenými fotbalisty. Hlavní hvězdou je Jan Polák, bývalý reprezentant, který v průběhu sezóny přišel z Brna. Mezi další ostřílené hráče se řadí Aleš Schuster nebo Karel Kroupa (oba dříve Brno). Pomůžou obrat náš tým o body a nebo zůstanou u nás doma, jak věříme?

autor: Radek Štohl

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.

29.11.2018

Pomoc přišla za pět minut dvanáct.
V ranních hodinách vyjížděla hlídka prověřit oznámení o promrzlé ženě na křižovatce ulic Studentská, Lidická. V uvedené lokalitě zjištěna čtyřiasedmdesátiletá, silně podchlazená žena. Ta již nebyla schopna s hlídkou komunikovat. Strážníci seniorku ihned přemístili do služebního vozidla. Na místo přivolána ZZS.

28.11.2018

Soused mu zachránil život.
V podvečer se na linku 156 obrátil muž a vyslovil obavu o svého souseda, kterého již delší dobu neviděl a bojí se, aby se mu něco nestalo. Na místo vyslána hlídka. V zahradě domu se volně pohyboval německý ovčák. Na bouchání a zvonění nikdo nereagoval. Hlídce se podařilo zkontaktovat syna dotyčného muže. Ten se ihned dostavil na místo i s klíči od domu. Po otevření dveří byl uvnitř nalezen ležící jednasedmdesátiletý muž, který se ze zdravotních důvodů nemohl hýbat.

26.11.2018

Nález snubního prstenu.
V průběhu dne se na služebnu MP dostavil třiapadesátiletý muž, s tím, že předešlý den nalezl v prostorách u kluziště na nám. T. G. Masaryka snubní prsten z bílého a žlutého kovu s vyrytým jménem a datem na vnitřní straně. Přes veškerou snahu se strážníkům nepodařilo vypátrat jeho majitele.

25.11.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před polednem přijato oznámení o vozidle s otevřenými dveřmi na ulici Svatoplukova. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Z registru vozidel zjištěn provozovatel. Toho se hlídce nepodařilo zkontaktovat.