> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Do Znojma míří Prostějov

vloženo: 02.09.2018           komentářů: 0

V sedmém kole do Znojma míří Prostějov

V sedmém kole do Znojma míří Prostějov Z N O J M O - První zápas v měsíci září čeká v neděli na znojemské fotbalisty. Ti během posledního týdne remízovali na hřišti Žižkova, o tři dny později následně vypadli v domácím poháru. V sedmém kole je ke všemu nebude čekat nic jednoduchého, na domácím hřišti budou hostit Prostějov, který naposledy porazil Zbrojovku Brno. V kádru moravského protivníka je i bývalý reprezentant Jan Polák.
Středeční vyřazení v Mol Cupu se příliš neočekávalo. Ačkoliv naši hráči vstoupili do zápasu výborně a v prodloužení byli pár chvilek od postupu, nakonec z půdy divizního Slavičína odjížděli s prohrou po neúspěšném penaltovém rozstřelu.

„Předvedli jsme špatný výkon v prvním poločase. V obranné části nastaly hrubé chyby, ze kterých jsme obdrželi laciné branky. V neposlední řadě jsme nevyužili vyložené šance,“ stěžoval si po neúspěšném zápase trenér Leoš Kalvoda.

Ten už se poprvé od prvního kola mohl spolehnout na Michala Ordoše. Bývalý hráč Olomouce stál u zrody první branky Znojma, ze hřiště odešel v 68. minutě. „Po šesti týdnech pauzy nastoupil do prvního ostřejšího utkání. Musím říci, že v něm obstál. Bylo vidět, že je to pan fotbalista,“ uvedl trenér na adresu Ordoše.

Zda se však pětatřicetiletý fotbalista objeví v základní sestavě, stejně jako ve středu s menšími problémy laborující Mahamadou Dramé, však Kalvoda neprozradil. „O základní sestavě bych jasno měl, uvidíme však, jak bude vypadat zdravotní stav hráčů,“ dodal zkušený kouč, který v letošní sezóně své svěřence dovedl k pěti bodům.

Další tři by rád získal v neděli od 18:00, proti ale bude stát nováček z Prostějova. Ten loni vyhrál MSFL o deset bodů před Velkým Meziříčím, přičemž se mu podařilo nastřílet 79 branek a inkasovat 33, v daných ohledech byl nejlepším týmem z celé ligy.

V letošním ročníku druhé ligy zatím Prostějov získal devět bodů, díky čemuž mu aktuálně patří devátá příčka. Kromě zmíněného duelu s Brnem ještě dokázal uspět v Třinci (2:0) a třikrát remízovat (domácí zápasy s Vlašimí, Žižkovem a Hradcem Králové). Venku zatím prohrál v Českých Budějovicích.

Tým z Olomouckého kraje, jenž trénuje bývalý kouč Znojma Oldřich Machala, disponuje zkušenými fotbalisty. Hlavní hvězdou je Jan Polák, bývalý reprezentant, který v průběhu sezóny přišel z Brna. Mezi další ostřílené hráče se řadí Aleš Schuster nebo Karel Kroupa (oba dříve Brno). Pomůžou obrat náš tým o body a nebo zůstanou u nás doma, jak věříme?

autor: Radek Štohl

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

07.02.2019

Strážníci asistovali při odtahu kamionu.
V ranních hodinách přijato oznámení o stojícím kamionu na trávníku na ulici Okružní. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že vozidlo mělo poruchu. Řidič - cizinec, tahač odstavil tak, aby byla zachována průjezdnost vozovky. Odtah měl již domluvený. Během odtahování vozidla zajišťovali strážníci Besip, aby nedocházelo ke kolizním situacím. O protiprávní jednání se nejednalo.

04.02.2019

Žvýkačka se v automatu zasekla.
V odpoledních hodinách se na linku 156 obrátil pracovník bezpečnostní agentury s tím, že došlo k poškození automatu na žvýkačky. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Ten hlídce označil ženu, která automat poškodila. Ta uvedla, že do přístroje vhodila dvacet korun a žvýkačka, která měla vypadnout, uvízla uvnitř. Proto s automatem začala třepat a při naklonění došlo k jeho pádu na zem.

02.02.2019

Porušil vyhlášku města.
Při dohledu na veřejný pořádek v okolí městských lázní si strážníci povšimli osoby, která konzumovala alkohol na místě, kde je to vyhláškou města zakázáno. Dotyčný, hlídkou zkontaktován a poučen o protiprávním jednání. Rozpitou dvoulitrovou lahev s vínem strážníci muži odebrali. Přestupkové jednání třiačtyřicetiletého bezdomovce, předáno k projednání příslušnému správnímu orgánu. O tom hlídka muže poučila.

01.02.2019

Urážel strážníky.
Při kontrolní činnosti v prostorách hlavního nádraží a jeho okolí si hlídka povšimla na peróně muže popíjejícího pivo. Ten neustále pokřikoval a nadával kolemjdoucím lidem. Strážníci muže vyzvali, aby zanechal hlasitých projevů. Na výzvu dotyčný nereagoval. Při řešení celé situace strážníkům neustále nadával a urážel je. Tím, že neuposlechl výzvy a znevážil postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci, se třiačtyřicetiletý muž dopustil přestupku proti veřejnému pořádku.

31.01.2019

Spící dítě v baru.
Před jedenáctou hodinou večer vyjížděli strážníci prověřit přijaté oznámení o spícím dítěti v baru nedaleko Brněnské ulice. Na místě událost hlídkou potvrzena. V době příjezdu strážníků se muž i s dítětem chystal na odchod. Zkontaktován otec dítěte. Třicetiletý muž uvedl, že čtyřletou dceru hlídá, jelikož její matka je v práci. On si potřeboval jít vyřídit něco za bratrem a dceru neměl kde nechat, proto ji vzal s sebou.