> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Do Znojma míří Prostějov

vloženo: 02.09.2018           komentářů: 0

V sedmém kole do Znojma míří Prostějov

V sedmém kole do Znojma míří Prostějov Z N O J M O - První zápas v měsíci září čeká v neděli na znojemské fotbalisty. Ti během posledního týdne remízovali na hřišti Žižkova, o tři dny později následně vypadli v domácím poháru. V sedmém kole je ke všemu nebude čekat nic jednoduchého, na domácím hřišti budou hostit Prostějov, který naposledy porazil Zbrojovku Brno. V kádru moravského protivníka je i bývalý reprezentant Jan Polák.
Středeční vyřazení v Mol Cupu se příliš neočekávalo. Ačkoliv naši hráči vstoupili do zápasu výborně a v prodloužení byli pár chvilek od postupu, nakonec z půdy divizního Slavičína odjížděli s prohrou po neúspěšném penaltovém rozstřelu.

„Předvedli jsme špatný výkon v prvním poločase. V obranné části nastaly hrubé chyby, ze kterých jsme obdrželi laciné branky. V neposlední řadě jsme nevyužili vyložené šance,“ stěžoval si po neúspěšném zápase trenér Leoš Kalvoda.

Ten už se poprvé od prvního kola mohl spolehnout na Michala Ordoše. Bývalý hráč Olomouce stál u zrody první branky Znojma, ze hřiště odešel v 68. minutě. „Po šesti týdnech pauzy nastoupil do prvního ostřejšího utkání. Musím říci, že v něm obstál. Bylo vidět, že je to pan fotbalista,“ uvedl trenér na adresu Ordoše.

Zda se však pětatřicetiletý fotbalista objeví v základní sestavě, stejně jako ve středu s menšími problémy laborující Mahamadou Dramé, však Kalvoda neprozradil. „O základní sestavě bych jasno měl, uvidíme však, jak bude vypadat zdravotní stav hráčů,“ dodal zkušený kouč, který v letošní sezóně své svěřence dovedl k pěti bodům.

Další tři by rád získal v neděli od 18:00, proti ale bude stát nováček z Prostějova. Ten loni vyhrál MSFL o deset bodů před Velkým Meziříčím, přičemž se mu podařilo nastřílet 79 branek a inkasovat 33, v daných ohledech byl nejlepším týmem z celé ligy.

V letošním ročníku druhé ligy zatím Prostějov získal devět bodů, díky čemuž mu aktuálně patří devátá příčka. Kromě zmíněného duelu s Brnem ještě dokázal uspět v Třinci (2:0) a třikrát remízovat (domácí zápasy s Vlašimí, Žižkovem a Hradcem Králové). Venku zatím prohrál v Českých Budějovicích.

Tým z Olomouckého kraje, jenž trénuje bývalý kouč Znojma Oldřich Machala, disponuje zkušenými fotbalisty. Hlavní hvězdou je Jan Polák, bývalý reprezentant, který v průběhu sezóny přišel z Brna. Mezi další ostřílené hráče se řadí Aleš Schuster nebo Karel Kroupa (oba dříve Brno). Pomůžou obrat náš tým o body a nebo zůstanou u nás doma, jak věříme?

autor: Radek Štohl

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.07.2019

Agresivní sourozenec skončil
Těsně po jedné hodině ranní vyjížděli strážníci k případu slovního napadení mezi sourozenci. Na místě je kontaktoval oznamovatel, který uvedl, že bydlí ve společné domácnosti se svým bratrem a ten je neustále pod vlivem alkoholu. Následkem toho je slovní urážení a opakované vyhrožování fyzickým napadením. I za přítomnosti hlídky se agresor choval vůči svému bratrovi velice hrubým způsobem, vyhrožoval mu fyzickým útokem a byl zjevně pod vlivem alkoholu. Jelikož nekontroloval své chování, byl vyzván k provedení orientační dechové zkoušky. Ta měla pozitivní výsledek 3,62 promile alkoholu.

17.07.2019

Před jízdou se vydatně posilnil.
Po sedmnácté hodině bylo přijato oznámení na linku 156 o opilém cyklistovi, který se pohybuje po ulici Krasická směrem k centru města. Vyslaná hlídka na místo našla muže, který ležel na trávě mimo pozemní komunikaci. Strážníci provedli u dotyčného dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Byla naměřena hodnota 1,94 promile alkoholu v dechu.

16.07.2019

Vychutnávali si pivko.
V odpoledních hodinách při vykonávání hlídkové služby zaměřené na veřejný pořádek si strážníci všimli dvou mladíků, jak popíjejí alkohol v parčíku na ulici Josefa Lady u dětského hřiště. Jednalo se o muže ve věku devatenáct a jednadvacet let. Dotyční konzumovali lahvové pivo v místě, kde je to zakázáno obecně závaznou vyhláškou města Prostějova. Nesmí se konzumovat alkoholické nápoje v okruhu 100m od dětských hřišť.

16.07.2019

Lapkové se tentokrát pěkně činili
Za uplynulý týden vyjížděli hlídky městské policie k jedenácti krádežím, které se udály v prostějovských supermarketech. Všechny případy byly spáchány dospělými osobami. U osmi krádeží nedošlo k poškození zboží, a proto bylo vráceno zpět do prodeje. Ve dvou případech si přestupci odcizené zboží odkoupili a jedenkrát nebylo vráceno zpět na prodejnu. Pachatelé odcizili zboží v celkové hodnotě 13 524,60 Kč. Přeborníkem v tomto počínání byl devětadvacetiletý muž, jenž byl dopaden třikrát během dvou dnů a sám dokázal odcizit zboží v hodnotě 7 858 Kč.

12.07.2019

Nechtělo se jim platit za psy
Před osmou hodinou ranní prováděli strážníci kontrolu, která byla zaměřená na dodržování právních předpisů města Prostějova. Konkrétně na obecně závazné vyhlášky o volném pohybu psů a také jestli majitelé mají svého miláčka očipovaného, přihlášeného a řádně platí poplatky. Bylo zjištěno dvakrát protiprávní jednání. V prvním případě je podezřelá z přestupku padesátiletá žena a to tím, že svého psa řádně nepřihlásila a neplatí za něj poplatek.