> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Jestřáby v prvním přípravném utkání

vloženo: 13.08.2018           komentářů: 0

Konec čekání! Jestřáby v prvním přípravném utkání čeká polský vicemistr GKS Katowice

Po třítýdenní dřině vyrazí LHK Jestřábi Prostějov konečně do boje! V prvním přátelském utkání změří síly se zahraničním soupeřem. Jestřábi se utkají s polským vicemistrem a v letošní sezoně aspirantem na titul z Katowic. Začátek utkání je naplánován na 18:00.

Trenér Jiří Vykoukal naordinoval svým svěřencům neobvyklý začátek přípravy na novou sezonu. První přátelské utkání sehraje náš tým až po třech týdnech na ledě. Během této doby naše letka absolvovala dva týdny kondiční přípravy na ledě, kde si trenér chtěl udělat obrázek, kdo a jak trénoval přes léto. Zároveň chtěl, co nejvíce času, aby poznal nově příchozí hráče a hráče, kteří jsou v Prostějově na zkoušku. Poslední týden se hráči věnovali nácviku herních situací a herního systému. Jak se to trenérovi podařilo můžeme všichni sledovat zítra od 18:00 na zimním stadionu v Prostějově. Můžeme poodkrýt, že v sestavě budou všechny nové tváře (Žálčík, Račuk, Zdráhal, Foltýn) i hráči, kteří bojují v Prostějově o místo (Matys, Kellner, Krejčí, Huf, Krejčiřík).
Začátek zápasu 14.8.2018 v 18:00 zimní stadion Prostějov
LHK Jestřábi Prostějov - Tauron KH GKS Katowice

Tauron KH GKS Katowice je pravidelným účastníkem polské nejvyšší soutěže. Po chudých letech, kdy tým bojoval o holé přežití v lize, se v minulé sezoně povedlo vedení přivést silného sponzora a s naplněnou kasou i velmi kvalitní hokejisty. Tým před minulou sezonou posílila řada polských reprezentantů. Za Katowice nastupuje nejlepší hráč mistrovství světa divize B z před dvou let Patryk Wronka, nejlepší střelec anglické ligy Tomasz Malasiński, pravidelní polští reprezetanti Mikolaj Lopuski, Grzegorz Pasiut a Jakub Wanacki. Tým je doplňen o několik zajímavých zahraničním hráčů. Pro našeho fanouška bude nejznámější dvojice Martin Čakajík (Liberec, Plzeň) a Dušan Děvečka (Dukla Jihlava, Slovan Bratislava). Prvně jmenovaný strávil několik sezon v české nejvyšší soutěži a druhý odehrál čtyři sezony ve Slovanu Bratislava. Dále jsou to finský útočník Jesse Rohtla, švédský brankář Kevin Lindskoug a finský obránce Eetu Heikkinen.

autor: LHK Jestřábi Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.07.2019

Agresivní sourozenec skončil
Těsně po jedné hodině ranní vyjížděli strážníci k případu slovního napadení mezi sourozenci. Na místě je kontaktoval oznamovatel, který uvedl, že bydlí ve společné domácnosti se svým bratrem a ten je neustále pod vlivem alkoholu. Následkem toho je slovní urážení a opakované vyhrožování fyzickým napadením. I za přítomnosti hlídky se agresor choval vůči svému bratrovi velice hrubým způsobem, vyhrožoval mu fyzickým útokem a byl zjevně pod vlivem alkoholu. Jelikož nekontroloval své chování, byl vyzván k provedení orientační dechové zkoušky. Ta měla pozitivní výsledek 3,62 promile alkoholu.

17.07.2019

Před jízdou se vydatně posilnil.
Po sedmnácté hodině bylo přijato oznámení na linku 156 o opilém cyklistovi, který se pohybuje po ulici Krasická směrem k centru města. Vyslaná hlídka na místo našla muže, který ležel na trávě mimo pozemní komunikaci. Strážníci provedli u dotyčného dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Byla naměřena hodnota 1,94 promile alkoholu v dechu.

16.07.2019

Vychutnávali si pivko.
V odpoledních hodinách při vykonávání hlídkové služby zaměřené na veřejný pořádek si strážníci všimli dvou mladíků, jak popíjejí alkohol v parčíku na ulici Josefa Lady u dětského hřiště. Jednalo se o muže ve věku devatenáct a jednadvacet let. Dotyční konzumovali lahvové pivo v místě, kde je to zakázáno obecně závaznou vyhláškou města Prostějova. Nesmí se konzumovat alkoholické nápoje v okruhu 100m od dětských hřišť.

16.07.2019

Lapkové se tentokrát pěkně činili
Za uplynulý týden vyjížděli hlídky městské policie k jedenácti krádežím, které se udály v prostějovských supermarketech. Všechny případy byly spáchány dospělými osobami. U osmi krádeží nedošlo k poškození zboží, a proto bylo vráceno zpět do prodeje. Ve dvou případech si přestupci odcizené zboží odkoupili a jedenkrát nebylo vráceno zpět na prodejnu. Pachatelé odcizili zboží v celkové hodnotě 13 524,60 Kč. Přeborníkem v tomto počínání byl devětadvacetiletý muž, jenž byl dopaden třikrát během dvou dnů a sám dokázal odcizit zboží v hodnotě 7 858 Kč.

12.07.2019

Nechtělo se jim platit za psy
Před osmou hodinou ranní prováděli strážníci kontrolu, která byla zaměřená na dodržování právních předpisů města Prostějova. Konkrétně na obecně závazné vyhlášky o volném pohybu psů a také jestli majitelé mají svého miláčka očipovaného, přihlášeného a řádně platí poplatky. Bylo zjištěno dvakrát protiprávní jednání. V prvním případě je podezřelá z přestupku padesátiletá žena a to tím, že svého psa řádně nepřihlásila a neplatí za něj poplatek.