> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Naši fotbalisté už jsou v Třinci

vloženo: 27.07.2018           komentářů: 0

V sobotu 28. července čeká naše fotbalisty první utkání na soupeřově půdě. Síly změří s tradičním soupeřem, kterého potkali už ve své první sezóně po postupu do MSFL. Naposledy právě před dvěma lety v druhé lize doma na podzim uhrálo eskáčko s Třincem bezbrankovou remízu, venku v závěru neúspěšného ročníku podlehlo Slezanům hladce 0:4. Tentokrát ovšem o body půjde. A právě proto naši neponechali nic náhodě a k polským hranicím se přesunuli už dnes v podvečer.

V třineckém kádru přes léto velké změny nenastaly, do obrany přišel Mravec ze sousedního Frýdku-Místku, do zálohy Omasta z Havířova a k útočníku Dedičovi Hejný z pražské Olympie.

Ze šesti přípravných utkání neprohrál Třinec ani jediné, polovinu vyhrál a polovinu remizoval. Nejvýraznějšího vítězství 7:1 dosáhl nad třetiligovým Hlučínem, kdy se hattrickem uvedl právě záložník Omasta. Cenným byl určitě skalp prvoligové Sigmy, jenže vítězství 3:2 se zrodilo už v úvodní fázi přípravy obou týmů. Třinec prověřily i kluby z okolních zemí, s polským Górnikem Zabrze se hrálo bez branek, s maďarskou Újpestí 3:3, nad Žilinou Třinečtí vyhráli 3:1 a v generálce remizovali s Ružomberkem 1:1 díky brance Dediče.

V prvním kole zamířili svěřenci trenéra Jiřího Nečka přes celou republiku do Českých Budějovic, kde vyběhla na trávník základní sestava Paleček – Ilko, M. Čelůstka, Reintam, Bedecs, Janoščín – Omasta, Vaněk, Samiec, Šumbera – Dedič.

Na sobotní dopolední zápas ve Slezsku se stočila řeč i na tiskové konferenci po zápase s Vlašimí. „Máme bod, jedeme do Třince, to bude samozřejmě moc těžké, pak Žižkov, doma budou následovat dva velice těžké zápasy s Hradcem a Zbrojovkou, na těch pět kol máme hodně těžký los,“ rekapituloval nejbližší program trenér Oldřich Machala. V něm ještě doznívalo těžké zklamání po ztraceném vítězství nad Vlašimí.

Remíza na úvod připomínala obdobný start před dvěma roky. Machala zdůraznil, že tentokrát musí být ale další průběh sezóny jiný. „Musíme v každém zápase podat takový výkon, abychom aspoň měli šanci na body. Nesmíme opakovat scénář zpřed dvou let, kvalitu máme tentokrát větší. Na Třinec se musíme nachystat tak, abychom předvedli výborný výkon a odvezli si nějaký ten bod,“ plánuje náš trenér.

autor: 1. SK Prostějov / Tomáš Kaláb

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

18.04.2019

Povedený syn.
Po půlnoci přijato oznámení o ženě v noční košili a županu. Ta se dle oznamovatelky nemohla dostat domů. Na místo vyslána hlídka. Šestapadesátiletá žena strážníkovi uvedla, že její syn se vrátil opilý domu a při cestě povalil a vysypal popelnici. Ona šla odpadky posbírat a postavit shozenou popelnici. Mezitím syn vešel domů a zabouchl dveře. Na zvonění nereagoval

16.04.2019

Fekálie znečistili vozovku
Fekálie znečistili vozovku v délce několika desítek metrů. V dopoledních hodinách přijato prostřednictvím linky 156 anonymní oznámení o zemědělském stroji, ze kterého na komunikaci vytéká neznámá tekutina. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Komunikace byla znečištěna fekáliemi. Dle stop se strážníkům podařilo dohledat řidiče traktoru s cisternou. Nacházel se na poli u Brněnské ulice. Muž hlídkou zkontaktován. Uvedl, že při prudkém brždění, na červenou na semaforu, došlo k přetečení cisterny horním víkem, které bylo špatně zajištěné. Na místo přivoláni hasiči, kteří provedli očištění vozovky proudem vody. Strážníci, po dobu splachování komunikace usměrňovali provoz.

15.04.2019

Porušili vyhlášku města.
Při dohledu na veřejný pořádek v okolí ulice Olomoucké, si strážníci povšimli dvojice osob konzumujících pivo, v místě, kde to zakazuje vyhláška města. O tom byli pánové hlídkou poučeni. Oba vyzváni k prokázání totožnosti. S pětačtyřicetiletým mužem strážníci vyřešili přestupek příkazem na místě.

11.04.2019

Konflikt vznikl kvůli ubrousku.
V nočních hodinách nahlásila obsluha provozovny problémy s opilou ženou. Na místo vyslána hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dotyčná do podniku přišla se dvěma kamarády. Společně si objednali jídlo. Během objednávky se žena chovala hlučně a dělala nepořádek kolem stolu. Obsluhou upozorněna na nevhodnost svého chování. Po obdržení jídla požadovala přinesení dalších ubrousků. To bylo obsluhou odmítnuto. Neslušné jednání mladé žerny hlídce potvrdili i její dva kamarádi. Spor mezi ženou a personálem se vyhrotil natolik, že dotyčná po obsluze hodila objednané jídlo, a to i před strážníky. Tím došlo k ušpinění oblečení obsluhujícího muže a také koberce.

09.04.2019

Záchytka.
Ve večerních hodinách přijato telefonické oznámení od obsluhy v restauraci, že mají problém s podnapilým zákazníkem. Do uvedené provozovny vyslána hlídka. Servírka označila muže, který si objednal pivo a v průběhu konzumoval i tvrdý alkohol. Ten si s sebou do podniku sám přinesl. Po upozornění obsluhy, na nevhodné počínání, začal být vulgární až agresivní. Další host se servírky zastal a muže vyvedl ven. Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu a nekontroloval své chování. Hlídkou vyzván k prokázání totožnosti a provedení orientační dechové zkoušky. Naměřeno 2,22 promile alkoholu v dechu.