> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Naši fotbalisté už jsou v Třinci

vloženo: 27.07.2018           komentářů: 0

V sobotu 28. července čeká naše fotbalisty první utkání na soupeřově půdě. Síly změří s tradičním soupeřem, kterého potkali už ve své první sezóně po postupu do MSFL. Naposledy právě před dvěma lety v druhé lize doma na podzim uhrálo eskáčko s Třincem bezbrankovou remízu, venku v závěru neúspěšného ročníku podlehlo Slezanům hladce 0:4. Tentokrát ovšem o body půjde. A právě proto naši neponechali nic náhodě a k polským hranicím se přesunuli už dnes v podvečer.

V třineckém kádru přes léto velké změny nenastaly, do obrany přišel Mravec ze sousedního Frýdku-Místku, do zálohy Omasta z Havířova a k útočníku Dedičovi Hejný z pražské Olympie.

Ze šesti přípravných utkání neprohrál Třinec ani jediné, polovinu vyhrál a polovinu remizoval. Nejvýraznějšího vítězství 7:1 dosáhl nad třetiligovým Hlučínem, kdy se hattrickem uvedl právě záložník Omasta. Cenným byl určitě skalp prvoligové Sigmy, jenže vítězství 3:2 se zrodilo už v úvodní fázi přípravy obou týmů. Třinec prověřily i kluby z okolních zemí, s polským Górnikem Zabrze se hrálo bez branek, s maďarskou Újpestí 3:3, nad Žilinou Třinečtí vyhráli 3:1 a v generálce remizovali s Ružomberkem 1:1 díky brance Dediče.

V prvním kole zamířili svěřenci trenéra Jiřího Nečka přes celou republiku do Českých Budějovic, kde vyběhla na trávník základní sestava Paleček – Ilko, M. Čelůstka, Reintam, Bedecs, Janoščín – Omasta, Vaněk, Samiec, Šumbera – Dedič.

Na sobotní dopolední zápas ve Slezsku se stočila řeč i na tiskové konferenci po zápase s Vlašimí. „Máme bod, jedeme do Třince, to bude samozřejmě moc těžké, pak Žižkov, doma budou následovat dva velice těžké zápasy s Hradcem a Zbrojovkou, na těch pět kol máme hodně těžký los,“ rekapituloval nejbližší program trenér Oldřich Machala. V něm ještě doznívalo těžké zklamání po ztraceném vítězství nad Vlašimí.

Remíza na úvod připomínala obdobný start před dvěma roky. Machala zdůraznil, že tentokrát musí být ale další průběh sezóny jiný. „Musíme v každém zápase podat takový výkon, abychom aspoň měli šanci na body. Nesmíme opakovat scénář zpřed dvou let, kvalitu máme tentokrát větší. Na Třinec se musíme nachystat tak, abychom předvedli výborný výkon a odvezli si nějaký ten bod,“ plánuje náš trenér.

autor: 1. SK Prostějov / Tomáš Kaláb

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

07.02.2019

Strážníci asistovali při odtahu kamionu.
V ranních hodinách přijato oznámení o stojícím kamionu na trávníku na ulici Okružní. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že vozidlo mělo poruchu. Řidič - cizinec, tahač odstavil tak, aby byla zachována průjezdnost vozovky. Odtah měl již domluvený. Během odtahování vozidla zajišťovali strážníci Besip, aby nedocházelo ke kolizním situacím. O protiprávní jednání se nejednalo.

04.02.2019

Žvýkačka se v automatu zasekla.
V odpoledních hodinách se na linku 156 obrátil pracovník bezpečnostní agentury s tím, že došlo k poškození automatu na žvýkačky. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Ten hlídce označil ženu, která automat poškodila. Ta uvedla, že do přístroje vhodila dvacet korun a žvýkačka, která měla vypadnout, uvízla uvnitř. Proto s automatem začala třepat a při naklonění došlo k jeho pádu na zem.

02.02.2019

Porušil vyhlášku města.
Při dohledu na veřejný pořádek v okolí městských lázní si strážníci povšimli osoby, která konzumovala alkohol na místě, kde je to vyhláškou města zakázáno. Dotyčný, hlídkou zkontaktován a poučen o protiprávním jednání. Rozpitou dvoulitrovou lahev s vínem strážníci muži odebrali. Přestupkové jednání třiačtyřicetiletého bezdomovce, předáno k projednání příslušnému správnímu orgánu. O tom hlídka muže poučila.

01.02.2019

Urážel strážníky.
Při kontrolní činnosti v prostorách hlavního nádraží a jeho okolí si hlídka povšimla na peróně muže popíjejícího pivo. Ten neustále pokřikoval a nadával kolemjdoucím lidem. Strážníci muže vyzvali, aby zanechal hlasitých projevů. Na výzvu dotyčný nereagoval. Při řešení celé situace strážníkům neustále nadával a urážel je. Tím, že neuposlechl výzvy a znevážil postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci, se třiačtyřicetiletý muž dopustil přestupku proti veřejnému pořádku.

31.01.2019

Spící dítě v baru.
Před jedenáctou hodinou večer vyjížděli strážníci prověřit přijaté oznámení o spícím dítěti v baru nedaleko Brněnské ulice. Na místě událost hlídkou potvrzena. V době příjezdu strážníků se muž i s dítětem chystal na odchod. Zkontaktován otec dítěte. Třicetiletý muž uvedl, že čtyřletou dceru hlídá, jelikož její matka je v práci. On si potřeboval jít vyřídit něco za bratrem a dceru neměl kde nechat, proto ji vzal s sebou.