> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Naši fotbalisté už jsou v Třinci

vloženo: 27.07.2018           komentářů: 0

V sobotu 28. července čeká naše fotbalisty první utkání na soupeřově půdě. Síly změří s tradičním soupeřem, kterého potkali už ve své první sezóně po postupu do MSFL. Naposledy právě před dvěma lety v druhé lize doma na podzim uhrálo eskáčko s Třincem bezbrankovou remízu, venku v závěru neúspěšného ročníku podlehlo Slezanům hladce 0:4. Tentokrát ovšem o body půjde. A právě proto naši neponechali nic náhodě a k polským hranicím se přesunuli už dnes v podvečer.

V třineckém kádru přes léto velké změny nenastaly, do obrany přišel Mravec ze sousedního Frýdku-Místku, do zálohy Omasta z Havířova a k útočníku Dedičovi Hejný z pražské Olympie.

Ze šesti přípravných utkání neprohrál Třinec ani jediné, polovinu vyhrál a polovinu remizoval. Nejvýraznějšího vítězství 7:1 dosáhl nad třetiligovým Hlučínem, kdy se hattrickem uvedl právě záložník Omasta. Cenným byl určitě skalp prvoligové Sigmy, jenže vítězství 3:2 se zrodilo už v úvodní fázi přípravy obou týmů. Třinec prověřily i kluby z okolních zemí, s polským Górnikem Zabrze se hrálo bez branek, s maďarskou Újpestí 3:3, nad Žilinou Třinečtí vyhráli 3:1 a v generálce remizovali s Ružomberkem 1:1 díky brance Dediče.

V prvním kole zamířili svěřenci trenéra Jiřího Nečka přes celou republiku do Českých Budějovic, kde vyběhla na trávník základní sestava Paleček – Ilko, M. Čelůstka, Reintam, Bedecs, Janoščín – Omasta, Vaněk, Samiec, Šumbera – Dedič.

Na sobotní dopolední zápas ve Slezsku se stočila řeč i na tiskové konferenci po zápase s Vlašimí. „Máme bod, jedeme do Třince, to bude samozřejmě moc těžké, pak Žižkov, doma budou následovat dva velice těžké zápasy s Hradcem a Zbrojovkou, na těch pět kol máme hodně těžký los,“ rekapituloval nejbližší program trenér Oldřich Machala. V něm ještě doznívalo těžké zklamání po ztraceném vítězství nad Vlašimí.

Remíza na úvod připomínala obdobný start před dvěma roky. Machala zdůraznil, že tentokrát musí být ale další průběh sezóny jiný. „Musíme v každém zápase podat takový výkon, abychom aspoň měli šanci na body. Nesmíme opakovat scénář zpřed dvou let, kvalitu máme tentokrát větší. Na Třinec se musíme nachystat tak, abychom předvedli výborný výkon a odvezli si nějaký ten bod,“ plánuje náš trenér.

autor: 1. SK Prostějov / Tomáš Kaláb

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.