> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Naši fotbalisté už jsou v Třinci

vloženo: 27.07.2018           komentářů: 0

V sobotu 28. července čeká naše fotbalisty první utkání na soupeřově půdě. Síly změří s tradičním soupeřem, kterého potkali už ve své první sezóně po postupu do MSFL. Naposledy právě před dvěma lety v druhé lize doma na podzim uhrálo eskáčko s Třincem bezbrankovou remízu, venku v závěru neúspěšného ročníku podlehlo Slezanům hladce 0:4. Tentokrát ovšem o body půjde. A právě proto naši neponechali nic náhodě a k polským hranicím se přesunuli už dnes v podvečer.

V třineckém kádru přes léto velké změny nenastaly, do obrany přišel Mravec ze sousedního Frýdku-Místku, do zálohy Omasta z Havířova a k útočníku Dedičovi Hejný z pražské Olympie.

Ze šesti přípravných utkání neprohrál Třinec ani jediné, polovinu vyhrál a polovinu remizoval. Nejvýraznějšího vítězství 7:1 dosáhl nad třetiligovým Hlučínem, kdy se hattrickem uvedl právě záložník Omasta. Cenným byl určitě skalp prvoligové Sigmy, jenže vítězství 3:2 se zrodilo už v úvodní fázi přípravy obou týmů. Třinec prověřily i kluby z okolních zemí, s polským Górnikem Zabrze se hrálo bez branek, s maďarskou Újpestí 3:3, nad Žilinou Třinečtí vyhráli 3:1 a v generálce remizovali s Ružomberkem 1:1 díky brance Dediče.

V prvním kole zamířili svěřenci trenéra Jiřího Nečka přes celou republiku do Českých Budějovic, kde vyběhla na trávník základní sestava Paleček – Ilko, M. Čelůstka, Reintam, Bedecs, Janoščín – Omasta, Vaněk, Samiec, Šumbera – Dedič.

Na sobotní dopolední zápas ve Slezsku se stočila řeč i na tiskové konferenci po zápase s Vlašimí. „Máme bod, jedeme do Třince, to bude samozřejmě moc těžké, pak Žižkov, doma budou následovat dva velice těžké zápasy s Hradcem a Zbrojovkou, na těch pět kol máme hodně těžký los,“ rekapituloval nejbližší program trenér Oldřich Machala. V něm ještě doznívalo těžké zklamání po ztraceném vítězství nad Vlašimí.

Remíza na úvod připomínala obdobný start před dvěma roky. Machala zdůraznil, že tentokrát musí být ale další průběh sezóny jiný. „Musíme v každém zápase podat takový výkon, abychom aspoň měli šanci na body. Nesmíme opakovat scénář zpřed dvou let, kvalitu máme tentokrát větší. Na Třinec se musíme nachystat tak, abychom předvedli výborný výkon a odvezli si nějaký ten bod,“ plánuje náš trenér.

autor: 1. SK Prostějov / Tomáš Kaláb

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.

29.11.2018

Pomoc přišla za pět minut dvanáct.
V ranních hodinách vyjížděla hlídka prověřit oznámení o promrzlé ženě na křižovatce ulic Studentská, Lidická. V uvedené lokalitě zjištěna čtyřiasedmdesátiletá, silně podchlazená žena. Ta již nebyla schopna s hlídkou komunikovat. Strážníci seniorku ihned přemístili do služebního vozidla. Na místo přivolána ZZS.

28.11.2018

Soused mu zachránil život.
V podvečer se na linku 156 obrátil muž a vyslovil obavu o svého souseda, kterého již delší dobu neviděl a bojí se, aby se mu něco nestalo. Na místo vyslána hlídka. V zahradě domu se volně pohyboval německý ovčák. Na bouchání a zvonění nikdo nereagoval. Hlídce se podařilo zkontaktovat syna dotyčného muže. Ten se ihned dostavil na místo i s klíči od domu. Po otevření dveří byl uvnitř nalezen ležící jednasedmdesátiletý muž, který se ze zdravotních důvodů nemohl hýbat.

26.11.2018

Nález snubního prstenu.
V průběhu dne se na služebnu MP dostavil třiapadesátiletý muž, s tím, že předešlý den nalezl v prostorách u kluziště na nám. T. G. Masaryka snubní prsten z bílého a žlutého kovu s vyrytým jménem a datem na vnitřní straně. Přes veškerou snahu se strážníkům nepodařilo vypátrat jeho majitele.

25.11.2018

Nezajištěné vozidlo.
Před polednem přijato oznámení o vozidle s otevřenými dveřmi na ulici Svatoplukova. Na místo vyslána hlídka. Oznámení potvrzeno. Z registru vozidel zjištěn provozovatel. Toho se hlídce nepodařilo zkontaktovat.