> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Naši fotbalisté zvládli klíčový ...

vloženo: 03.06.2018           komentářů: 0

1.SK Prostějov - FC Velké Meziříčí 2:0


Naši fotbalisté zvládli klíčový zápas jara, když v souboji prvního s druhým týmem tabulky jasně přehráli Velké Meziříčí. Nakročili tím jednou nohou zpět do druhé ligy, definitivně může rozhodnout už příští, předposlední kolo, v němž budeme hostit 1.HFK Olomouc. Skóre otevřel už po sedmnácti minutách přesnou střelou Koudelka, který po přestávce také nahrál Kroupovi na druhou branku. Brankář Neoral tentokrát udržel čisté konto.

1.SK Prostějov - FC Velké Meziříčí 2:0 (1:0)
Branky: 17. Koudelka, 53. Kroupa
Rozhodčí: Ogrodník - Tomanec, Slováček; ŽK: 38. Koudelka - 21. Berka, 37. Smejkal, 48. Demeter, 73. Dolejš. Diváci: 790.

Sestavy:

1.SK Prostějov: Neoral - Machynek, Sus, Schuster, Hirsch - Píchal (66. Šteigl), Pančochář, Fládr, Hapal (89. Rus) - Koudelka (88. Langer), Kroupa. Trenér: Oldřich Machala.

FC Velké Meziříčí: Kruba - Berka (54. Bouček), Mucha, Šimáček, Kriegsmann (59. Duba) - Dolejš, Šuta, Komínek, Smejkal (73. Puža), Demeter - Simr. Trenér: Libor Smejkal

První střelu na Krubu vyslal po osmi minutách hlavou Kroupa po nepřímém kopu. Příkladným napadáním soupeře získal míč Hapal, jenže nic z toho nebylo. To velké sólo předvedl po necelé čtvrthodině hry po levé straně Koudelka, jeho střelu Kruba vyrazil k Fládrovi, jehož zakončení bylo už slabší. O chvíli později získal Koudelka po chybě soupeře míč, posunul si balón na osu hřiště a střelou k tyči otevřel skóre.

V polovině první půle byla k vidění netradičně zahraná standardní siturace, přímý kop totiž kopal Kroupa a jen poměrně těsně netrefil zamýšlený „vingl“. Další brejkovou situaci řešil Koudelka nabídkou Fládrovi, jeho zakončení ale nebylo dostatečně přesné. Koudelka sám byl za pár minut přesnější, jenže za překonaným Krubou trefil jen spojnici tyče a břevna! Nedosti na tom, osm minut před přestávkou si opět „zajezdil slalom“ mezi protiháči, jeho střela pak orazítkovala tyč.

Naopak osm minut po přestávce zasprintoval doprava až k brankové čáře Koudelka, načechral míč před branku a Kroupa hlavičkou přesně zakončil. Po hodině hry si zachytal i Neoral, který odklidil míč do bezpečí před Dolejšem. Po soupeřově rohu se na výlet vydal také střídající Šteigl, jeho pokus ovšem razancí Krubu nevyděsil. Neoral se ještě jednou vytáhl při střele Duby, pět minut před koncem ještě hlavičku Kroupy zneškodnil Kruba.

Hlasy po utkání

Trenér Oldřich Machala si cenil nuly na kontě obdržených branek a netradičně poděkoval trenérovi soupeře. „Hráli jsme velmi dobře. Jsem moc rád, že nás nabudil pan Smejkal tím svým článkem do novin, který je úplně obludný, to, co tam říká, nemá ani cenu komentovat. Nás tím ale nabudil, za což mu děkuji. Hráli jsme velmi dobrý zápas, VelMez jsme do ničeho nepustili, dali jsme dva góly, měli jsme dvě tyčky, takže z mé strany zasloužené vítězství. Začátek zápasu nám vyšel podobně jako s Rýmařovem, mám velkou radost z toho, že jsme nedostali gól. Teď musíme udělat ten poslední krok,“ byl už myšlenkami u zápasu s HFK Olomouc.

Trenér Velkého Meziříčí Libor Smejkal byl skoupý na slovo. „Co mám hodnotit? Dávno už bylo rozhodnuté, jak to dopadne. My jsme nehráli dobře fotbal, určitě domácí byli lepší v koncovce, ale dávno dopředu bylo rozhodnuté, jak to má dopadnout,“ odcházel kvapně ze stadionu.

autor: 1. SK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

19.07.2019

Agresivní sourozenec skončil
Těsně po jedné hodině ranní vyjížděli strážníci k případu slovního napadení mezi sourozenci. Na místě je kontaktoval oznamovatel, který uvedl, že bydlí ve společné domácnosti se svým bratrem a ten je neustále pod vlivem alkoholu. Následkem toho je slovní urážení a opakované vyhrožování fyzickým napadením. I za přítomnosti hlídky se agresor choval vůči svému bratrovi velice hrubým způsobem, vyhrožoval mu fyzickým útokem a byl zjevně pod vlivem alkoholu. Jelikož nekontroloval své chování, byl vyzván k provedení orientační dechové zkoušky. Ta měla pozitivní výsledek 3,62 promile alkoholu.

17.07.2019

Před jízdou se vydatně posilnil.
Po sedmnácté hodině bylo přijato oznámení na linku 156 o opilém cyklistovi, který se pohybuje po ulici Krasická směrem k centru města. Vyslaná hlídka na místo našla muže, který ležel na trávě mimo pozemní komunikaci. Strážníci provedli u dotyčného dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. Byla naměřena hodnota 1,94 promile alkoholu v dechu.

16.07.2019

Vychutnávali si pivko.
V odpoledních hodinách při vykonávání hlídkové služby zaměřené na veřejný pořádek si strážníci všimli dvou mladíků, jak popíjejí alkohol v parčíku na ulici Josefa Lady u dětského hřiště. Jednalo se o muže ve věku devatenáct a jednadvacet let. Dotyční konzumovali lahvové pivo v místě, kde je to zakázáno obecně závaznou vyhláškou města Prostějova. Nesmí se konzumovat alkoholické nápoje v okruhu 100m od dětských hřišť.

16.07.2019

Lapkové se tentokrát pěkně činili
Za uplynulý týden vyjížděli hlídky městské policie k jedenácti krádežím, které se udály v prostějovských supermarketech. Všechny případy byly spáchány dospělými osobami. U osmi krádeží nedošlo k poškození zboží, a proto bylo vráceno zpět do prodeje. Ve dvou případech si přestupci odcizené zboží odkoupili a jedenkrát nebylo vráceno zpět na prodejnu. Pachatelé odcizili zboží v celkové hodnotě 13 524,60 Kč. Přeborníkem v tomto počínání byl devětadvacetiletý muž, jenž byl dopaden třikrát během dvou dnů a sám dokázal odcizit zboží v hodnotě 7 858 Kč.

12.07.2019

Nechtělo se jim platit za psy
Před osmou hodinou ranní prováděli strážníci kontrolu, která byla zaměřená na dodržování právních předpisů města Prostějova. Konkrétně na obecně závazné vyhlášky o volném pohybu psů a také jestli majitelé mají svého miláčka očipovaného, přihlášeného a řádně platí poplatky. Bylo zjištěno dvakrát protiprávní jednání. V prvním případě je podezřelá z přestupku padesátiletá žena a to tím, že svého psa řádně nepřihlásila a neplatí za něj poplatek.