> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Naši fotbalisté zvládli klíčový ...

vloženo: 03.06.2018           komentářů: 0

1.SK Prostějov - FC Velké Meziříčí 2:0


Naši fotbalisté zvládli klíčový zápas jara, když v souboji prvního s druhým týmem tabulky jasně přehráli Velké Meziříčí. Nakročili tím jednou nohou zpět do druhé ligy, definitivně může rozhodnout už příští, předposlední kolo, v němž budeme hostit 1.HFK Olomouc. Skóre otevřel už po sedmnácti minutách přesnou střelou Koudelka, který po přestávce také nahrál Kroupovi na druhou branku. Brankář Neoral tentokrát udržel čisté konto.

1.SK Prostějov - FC Velké Meziříčí 2:0 (1:0)
Branky: 17. Koudelka, 53. Kroupa
Rozhodčí: Ogrodník - Tomanec, Slováček; ŽK: 38. Koudelka - 21. Berka, 37. Smejkal, 48. Demeter, 73. Dolejš. Diváci: 790.

Sestavy:

1.SK Prostějov: Neoral - Machynek, Sus, Schuster, Hirsch - Píchal (66. Šteigl), Pančochář, Fládr, Hapal (89. Rus) - Koudelka (88. Langer), Kroupa. Trenér: Oldřich Machala.

FC Velké Meziříčí: Kruba - Berka (54. Bouček), Mucha, Šimáček, Kriegsmann (59. Duba) - Dolejš, Šuta, Komínek, Smejkal (73. Puža), Demeter - Simr. Trenér: Libor Smejkal

První střelu na Krubu vyslal po osmi minutách hlavou Kroupa po nepřímém kopu. Příkladným napadáním soupeře získal míč Hapal, jenže nic z toho nebylo. To velké sólo předvedl po necelé čtvrthodině hry po levé straně Koudelka, jeho střelu Kruba vyrazil k Fládrovi, jehož zakončení bylo už slabší. O chvíli později získal Koudelka po chybě soupeře míč, posunul si balón na osu hřiště a střelou k tyči otevřel skóre.

V polovině první půle byla k vidění netradičně zahraná standardní siturace, přímý kop totiž kopal Kroupa a jen poměrně těsně netrefil zamýšlený „vingl“. Další brejkovou situaci řešil Koudelka nabídkou Fládrovi, jeho zakončení ale nebylo dostatečně přesné. Koudelka sám byl za pár minut přesnější, jenže za překonaným Krubou trefil jen spojnici tyče a břevna! Nedosti na tom, osm minut před přestávkou si opět „zajezdil slalom“ mezi protiháči, jeho střela pak orazítkovala tyč.

Naopak osm minut po přestávce zasprintoval doprava až k brankové čáře Koudelka, načechral míč před branku a Kroupa hlavičkou přesně zakončil. Po hodině hry si zachytal i Neoral, který odklidil míč do bezpečí před Dolejšem. Po soupeřově rohu se na výlet vydal také střídající Šteigl, jeho pokus ovšem razancí Krubu nevyděsil. Neoral se ještě jednou vytáhl při střele Duby, pět minut před koncem ještě hlavičku Kroupy zneškodnil Kruba.

Hlasy po utkání

Trenér Oldřich Machala si cenil nuly na kontě obdržených branek a netradičně poděkoval trenérovi soupeře. „Hráli jsme velmi dobře. Jsem moc rád, že nás nabudil pan Smejkal tím svým článkem do novin, který je úplně obludný, to, co tam říká, nemá ani cenu komentovat. Nás tím ale nabudil, za což mu děkuji. Hráli jsme velmi dobrý zápas, VelMez jsme do ničeho nepustili, dali jsme dva góly, měli jsme dvě tyčky, takže z mé strany zasloužené vítězství. Začátek zápasu nám vyšel podobně jako s Rýmařovem, mám velkou radost z toho, že jsme nedostali gól. Teď musíme udělat ten poslední krok,“ byl už myšlenkami u zápasu s HFK Olomouc.

Trenér Velkého Meziříčí Libor Smejkal byl skoupý na slovo. „Co mám hodnotit? Dávno už bylo rozhodnuté, jak to dopadne. My jsme nehráli dobře fotbal, určitě domácí byli lepší v koncovce, ale dávno dopředu bylo rozhodnuté, jak to má dopadnout,“ odcházel kvapně ze stadionu.

autor: 1. SK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

05.12.2018

Pád zapříčinila absence léků
Hodinu před polednem přijato na lince tísňového volání oznámení o starším pánovi, který upadl na zem. Přítomní mladíci se mu snažili pomoci, ale senior nebyl schopen chůze. Strážníci na místě zkontaktovali šestasedmdesátiletého muže. Ten uvedl, že si zapomněl vzít léky na tlak a proto mu není dobře. Provedenou orientační dechovou zkouškou u něj naměřena hladina 0,5 promile alkoholu.

04.12.2018

Odmítnutí dcery, řešil.razantním způsobe
Odmítnutí dcery, řešil razantním způsobem. V odpoledních hodinách přijato telefonické anonymní oznámení o napadání ženy mužem na parkovišti u nemocnice. Dotyčný měl poškodit i vozidlo. Na místo vyslaná hlídka. Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že se jedná o bývalé manžele, kteří nedávno prošli rozvodovým řízením. K incidentu došlo poté, co se čtyřiačtyřicetiletý muž snažil na zastávce MHD zkontaktovat svoji dceru. Ta se s ním nehodlala bavit. Po příjezdu matky, dcera nastoupila do vozidla. Automobil dotyčný zablokoval, svým vozidlem a domáhal se vysvětlení postoje své dcery od bývalé manželky. Obě se s ním odmítly bavit a uzavřely se uvnitř auta. To muže rozčílilo natolik, že začal do auta kopat a bouchat. Když došlo k poškození dveří a rozbití okna, tak se uklidnil a vyčkal na místě do příjezdu hlídky

01.12.2018

Spolupráce s IZS.
Před druhou hodinou odpoledne vyjížděli strážníci k nahlášenému požáru dřevěné budovy skladu u místního vlakového nádraží. Oznámení přijato formou SMS z operačního střediska HZS Olomouckého kraje. Na místě zasahoval hasičský záchranný sbor společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Vrahovic a Žešova.

01.12.2018

Napadena bývalým přítelem.
V odpoledních hodinách se na strážníky, prostřednictvím linky 156 obrátila žena a sdělila, že byla napadena bývalým přítelem před nemocnicí. Na místo vyslána hlídka. V ordinaci zkontaktována jednatřicetiletá oznamovatelka. Ta uvedla, že šla se svojí tříletou dcerou k lékaři, v doprovodu svojí matky. Bývalý přítel je sledoval až před nemocnici, kde je fyzicky napadl. Jí dal několik facek, matku odstrčil, tak že spadla na zem a zranila se.

29.11.2018

Odchyt labutě.
Před polednem přijato telefonické oznámení o zamrzlé labuti na rybníku v Krasicích. Na místo vyslána hlídka. Částečně zamrzlou labuť se strážníkům podařilo z ledu vysvobodit. Po zdravotní stránce byla v pořádku.