> > >   PROSTĚJOV EXTRA     -     názory, ohlasy, kritika   -   bez cenzury

Tyto příspěvky vyjadřují názory občanů a nemusí se shodovat s názory redakce.
Redakce za obsah těchto příspěvků nepřebírá žádnou odpovědnost.
Klikněte pro zvětšení...

Naši fotbalisté zvládli klíčový ...

vloženo: 03.06.2018           komentářů: 0

1.SK Prostějov - FC Velké Meziříčí 2:0


Naši fotbalisté zvládli klíčový zápas jara, když v souboji prvního s druhým týmem tabulky jasně přehráli Velké Meziříčí. Nakročili tím jednou nohou zpět do druhé ligy, definitivně může rozhodnout už příští, předposlední kolo, v němž budeme hostit 1.HFK Olomouc. Skóre otevřel už po sedmnácti minutách přesnou střelou Koudelka, který po přestávce také nahrál Kroupovi na druhou branku. Brankář Neoral tentokrát udržel čisté konto.

1.SK Prostějov - FC Velké Meziříčí 2:0 (1:0)
Branky: 17. Koudelka, 53. Kroupa
Rozhodčí: Ogrodník - Tomanec, Slováček; ŽK: 38. Koudelka - 21. Berka, 37. Smejkal, 48. Demeter, 73. Dolejš. Diváci: 790.

Sestavy:

1.SK Prostějov: Neoral - Machynek, Sus, Schuster, Hirsch - Píchal (66. Šteigl), Pančochář, Fládr, Hapal (89. Rus) - Koudelka (88. Langer), Kroupa. Trenér: Oldřich Machala.

FC Velké Meziříčí: Kruba - Berka (54. Bouček), Mucha, Šimáček, Kriegsmann (59. Duba) - Dolejš, Šuta, Komínek, Smejkal (73. Puža), Demeter - Simr. Trenér: Libor Smejkal

První střelu na Krubu vyslal po osmi minutách hlavou Kroupa po nepřímém kopu. Příkladným napadáním soupeře získal míč Hapal, jenže nic z toho nebylo. To velké sólo předvedl po necelé čtvrthodině hry po levé straně Koudelka, jeho střelu Kruba vyrazil k Fládrovi, jehož zakončení bylo už slabší. O chvíli později získal Koudelka po chybě soupeře míč, posunul si balón na osu hřiště a střelou k tyči otevřel skóre.

V polovině první půle byla k vidění netradičně zahraná standardní siturace, přímý kop totiž kopal Kroupa a jen poměrně těsně netrefil zamýšlený „vingl“. Další brejkovou situaci řešil Koudelka nabídkou Fládrovi, jeho zakončení ale nebylo dostatečně přesné. Koudelka sám byl za pár minut přesnější, jenže za překonaným Krubou trefil jen spojnici tyče a břevna! Nedosti na tom, osm minut před přestávkou si opět „zajezdil slalom“ mezi protiháči, jeho střela pak orazítkovala tyč.

Naopak osm minut po přestávce zasprintoval doprava až k brankové čáře Koudelka, načechral míč před branku a Kroupa hlavičkou přesně zakončil. Po hodině hry si zachytal i Neoral, který odklidil míč do bezpečí před Dolejšem. Po soupeřově rohu se na výlet vydal také střídající Šteigl, jeho pokus ovšem razancí Krubu nevyděsil. Neoral se ještě jednou vytáhl při střele Duby, pět minut před koncem ještě hlavičku Kroupy zneškodnil Kruba.

Hlasy po utkání

Trenér Oldřich Machala si cenil nuly na kontě obdržených branek a netradičně poděkoval trenérovi soupeře. „Hráli jsme velmi dobře. Jsem moc rád, že nás nabudil pan Smejkal tím svým článkem do novin, který je úplně obludný, to, co tam říká, nemá ani cenu komentovat. Nás tím ale nabudil, za což mu děkuji. Hráli jsme velmi dobrý zápas, VelMez jsme do ničeho nepustili, dali jsme dva góly, měli jsme dvě tyčky, takže z mé strany zasloužené vítězství. Začátek zápasu nám vyšel podobně jako s Rýmařovem, mám velkou radost z toho, že jsme nedostali gól. Teď musíme udělat ten poslední krok,“ byl už myšlenkami u zápasu s HFK Olomouc.

Trenér Velkého Meziříčí Libor Smejkal byl skoupý na slovo. „Co mám hodnotit? Dávno už bylo rozhodnuté, jak to dopadne. My jsme nehráli dobře fotbal, určitě domácí byli lepší v koncovce, ale dávno dopředu bylo rozhodnuté, jak to má dopadnout,“ odcházel kvapně ze stadionu.

autor: 1. SK Prostějov

přidat komentář            zobrazit komentáře

  > > >   náhodná fotka

 Náhodná fotka z Fotogalerie Prostějov

  >  PROSTĚJOVSKÁ 112

04.10.2018

Trhala květiny ze záhonu.
Při kontrolní činnosti ve Smetanových sadech si hlídka povšimla ženy, která se sklání nad záhonem a trhá z něj kytky. Dotyčná vyzvána k zanechání protiprávního jednání. Žena nebyla schopna na místě prokázat svoji totožnost, proto k jejímu zjištění předvedena na služebnu Policie ČR. Osmapadesátiletá žena je svým jednáním podezřelá z přestupku proti majetku. Celá záležitost postoupena příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

04.10.2018

Opilý řidič zadržen.
V ranních hodinách přijato na lince 156 anonymní oznámení o řidiči osobního vozidla, který každý den ráno požije v restauraci alkohol a poté usedne za volant a odjede. V době oznámení se dotyčný nacházel v restauraci. Na místo, k prověření oznámení vyslána hlídka. Uvedený muž, po odchodu z podniku, nastoupil do auta a započal jízdu. Hlídkou, vozidlo zastaveno. Řidič vyzván k prokázání totožnosti a k provedení orientační dechové zkoušky. Čtyřicetiletý muž, při dechové zkoušce nadýchal 2,16 a 1,97 promile.

03.10.2018

Závada na vozidle.
V odpoledních hodinách přijato na lince 156 telefonické oznámení o vyjetém vozidle z řady zaparkovaných aut na ulici Wolkerova. Na místo vyslaná hlídka oznámení potvrdila. Vozidlo strážníci zatlačili zpět na parkoviště. Zanedlouho se dostavila majitelka, která uvedla, že se jedná o technickou závadu.

01.10.2018

Hledaná osoba.
V dopoledních hodinách si strážník okrskové služby, při dohledu na veřejný pořádek v okolí lázní na ulici Blahoslavova, povšiml osoby, o které z místní znalosti věděl, že je celostátně hledaná Policií ČR. Při ověřování totožnosti, bylo pátrání po pětapadesátiletém muži potvrzeno. Dotyčný předveden na Obvodní oddělení PČR, kde byl předán službu konajícím policistům k dalším úkonům. Při předvedení nebylo užito donucovacích prostředků. Muž nekladl žádný odpor.

29.09.2018

Kradl nadvakrát.
Večer přijato oznámení od ostrahy suprermarketu na Olomoucké ulici, že se do prodejny vrátil muž, který se před chvílí dopustil krádeže a je pravděpodobné, že se o stejné jednání pokusí znovu. Na místo vyslána hlídka. Zkontaktován oznamovatel. Uvedl, že si na záznamu z kamer všiml muže, který pronesl přes pokladní zónu zboží, za které nezaplatil. Zanedlouho se do prodejny vrátil a vložil si do bundy další zboží. Za pokladní zónou byl ostrahou zadržen a vyzván k setrvání na místě do příjezdu hlídky. Strážníkům se k oběma krádežím doznal. Uvedl, že zboží z první krádeže je již zkonzumované. Z druhé krádeže, zboží vráceno zpět do prodeje.