vloženo: 27.12.2017           komentářů: 0

HC Frýdek-Místek - LHK Jestřábi Prostějov
2:5(0:0, 1:3, 1:2)

LHK Jestřábi Prostějov

Arena: Hala Polárka, diváci: 1685
Statistiky utkání

Branky a nahrávky: 38. Matyáš (Martynek), 50. J. Kalus (Przybyla) – 24. Rudovský (TS), 32. M. Drtina (Nouza, Divíšek), 33. Prokeš (Nestrašil, Žovinec), 41. Rudovský (Divíšek, Nouza), 43. Žovinec (Nestrašil, Prokeš). Rozhodčí: Čech, Koziol – Poruba, Reich. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1685.

HC Frýdek-Místek: Strmeň (43. L. Daneček) – Bartko, L. Kovář, Zahradníček, Ovčačík (A), Matyáš, Piegl, D. Stránský – Marek Růžička, Pechanec, Christov – Martynek (C), Bajtek, Kofroň – Štumpf, Klimša (A), Kvasnica – Franek, Przybyla, J. Kalus

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – D. Kolář, M. Drtina, Havlík, Rašner, Mikliš, Žovinec, Horyna – Nouza (A), Divíšek (A), L. Luňák – Dvořáček, Venkrbec (C), Rudovský – Hajný, V. Meidl, Zabloudil – Nestrašil, Prokeš, Fiala
Frýdek-Místek na Prostějov nestačil, s rokem 2017 se rozloučil porážkou

dnes | Petr Sumbal

Poslední utkání roku Slezanům nevyšlo, s Prostějovem prohráli 2:5. Po první třetině bylo skóre bezbrankové, ve druhé odskočili Jestřábi na rozdíl tří gólů. Pak sice snížil obránce Matyáš, který využil přesilovku pět na tři, ale na začátku třetí dvacetiminutovky se prosadili znovu dvakrát Jestřábi. Na 2:5 pak ještě snížil Kalus, ale na prohře Frýdku-Místku už to nic nezměnilo.

Do zápasu vstoupili aktivněji hosté, kteří si hlavně díky brzké přesilovce vytvořili tlak. Jan Strmeň za sebe ale žádný puk nepustil. Pak si zahráli v přesilovce také Slezané, ale ani oni kotouč za záda Jakuba Neužila nedostali.

I ve zbytku první dvacetiminutovky oba brankáři svá mužstva drželi, příliš mnoho vyložených šancí ale ani na jedné straně k vidění nebylo. Více se hrálo v obranném pásmu Frýdku-Místku, ale těžší práci měl spíš prostějovský Neužil, protože hokejisté LHK často dopláceli na nepřesnou koncovku.

Na začátku druhé třetiny dostal Frýdek-Místek možnost hrát přesilovou hru, ale v té se do žádné větší šance nedostal. Ve 24. minutě pak bylo proti domácím nařízeno trestné střílení. K nájezdu se rozjel Jan Rudovský a s přehledem proměnil. Kotouč zasunul mezi Strmeňovy betony.

Po inkasované brance domácí tým zvedl svou aktivitu a vytvořil si několik zajímavých náznaků šancí či přečíslení. Všechny jejich akce však troskotaly na špatném zakončení. A tak se opět radovali hosté. Po krásné individuální akci se prosadil Marek Drtina, který udělal Strmeňovi kličku a kolem jeho betonu zasunul puk do brány.

Ve 33. minutě už to bylo 3:0 pro Jestřáby. Nestrašilovu střelu od modré čáry šikovně a hlavně nechytatelně tečoval do frýdecko-místecké brány Radek Prokeš. Čtyři a půl minuty před koncem druhé třetiny dostali domácí velkou šanci na snížení, když měli možnost hrát plné dvě minuty dvojnásobnou přesilovou hru. A tuto výhodu také dokázali využít. Dlouhou kombinací unavili hostující hráče a pak Neužila propálil Jakub Matyáš. Za asistenci si čtvrtý bod ve čtyřech utkáních připsal Rostislav Martynek.

Na začátku třetí třetiny Prostějov ještě dohrával přesilovku z prostřední části zápasu a rozjásal početný kotel prostějovských fanoušků počtvrté. Divíšek našel přihrávkou přes celou šíři pásma na levém kruhu Jana Rudovského, který z první propálil Strmeně, jenž se nestačil přesunout. Ve 43. minutě už to bylo 5:1 pro hosty, z předbrankového prostoru se prosadil Dušan Žovinec. Strmeně pak v brance domácích nahradil Lukáš Daneček.

Domácí se ještě nevzdali a podařilo se jim snížit na 2:5, když Neužila překonal Jan Kalus. Na jejich porážce už to však nic změnit nemohlo. Prostějov si připsal sedmou výhru v řadě, Frýdek-Místek naopak pátou prohru po sobě.

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.