Klikněte pro zvětšení...

Jestřábi vlétli do utkání aktivně

vloženo: 07.12.2017           komentářů: 0

Jestřábi i napodruhé poráží v Edenu Slavii

Jestřábi vlétli do utkání aktivně, sešívaní ale prostějovský vlak zachytili a srovnali tempo. Domácí Prostějovu nabídli přesilovku, ve které se Dvořáček nemýlil. O pár minut později dokázal, že na góly přesilovku nepotřebuje a trefil se podruhé. Jestřábí letka se ve druhé třetině musela potýkat s pořádným závarem. Po sérii vyloučení hráli hosté 6 minut chvíli ve 4, chvíli ve 3. Z této šlamastyky se Prostějov dostal s čistým štítem a navíc se málem v závěru radoval potřetí. Radost hráčů v červeném, kteří už měli ruce nahoře, zničily roztažené paže rozhodčího - gól nepadl. Ve třetí třetině se Jestřábi dostali do problémů znovu. Z trestného střilení Slavia snížila na jednobrankový rozdíl, vinou špatného střídání si za šest hráčů na ledě šel trest odsedět Nouza. V posledních dvou minutách odvolali sešívaní brankáře Frodla. Nervydrásající závěr a vlastně celou poslední periodu podržela obrana v čele s Jakubem Neužilem, v samotném konci si pak Jestřábi vynutili vhazování ve své útočné třetině, do brány sešívaných se vrátil Frodl a jednobrankový rozdíl Prostějovští uhájili. Na Hanou vezou 3 body.

včera | Redakce
29., středa 6.12.2017
HC Slavia Praha
1:2(0:0, 0:2, 1:0)
LHK Jestřábi Prostějov

Branky a nahrávky: 50. Ryzák (TS) – 24. Dvořáček (Rudovský), 27. Dvořáček (Venkrbec, A. Holík) Rozhodčí: Grech, Sýkora – Rubáš, Tvrdík Vyloučení: 2:6 Využití: 0:1 V oslabení: 0:0 Diváci: 616 Střely na branku: 31:34
HC Slavia Praha: Frodl – Barák, Pohl, Kasík, A. Růžička, Ryzák, Kolařík (C) – Z. Doležal, Račuk, L. Krejčík – Jankovský, Šafránek, Nedvídek – M. Kadlec, Šagát, Kubica – M. Ondráček, Krliš, Šteiner.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – M. Drtina, D. Kolář, Havlík, A. Holík, Žovinec, Mikliš – L. Luňák (A), Divíšek (A), Nouza – Dvořáček (C), Venkrbec, Rudovský – Zabloudil, V. Meidl, Švec – Fiala, Voženílek, Prokeš.
Komentář k zápasu

Studená sprcha! Tak začalo pro slávisty druhé dějství duelu s Prostějovem. Ačkoliv byli v úvodní dvacetiminutovce pro Jestřáby vyrovnaným soupeřem, nedokázali proměnit žádnou ze svých šancí. Hosté však v kabině seštelovali střeleckou mušku a po návratu na led během pouhých tří minut hned dvakrát rozvlnili síť za Frodlovými zády.

Nejprve pálil zcela přesně David Dvořáček, jenž využil výhodu přesilové hry a po závaru před domácí svatyní a několika neúspěšných pokusech svých spoluhráčů s přehledem zavěsil.

Vzápětí se David Dvořáček předvedl sešívanému publiku podruhé. Prostějovský útočník se v předbrankovém prostoru zmocnil kotouče a po pěkné kličce zakončil povedeným bekhendem.

O pár desítek vteřin později mohli jít Jestřábi do trháku. Na Frodla se hnali Voženílek s Prokešem, jejich únik do dobré šance však překazil výborným obranným zákrokem Kasík. Následně se Prostějov dopustil série faulů a slávisté dostali dlouhou výhodu přesilovky. Zhruba tři minuty dokonce mohli těžit z dvojnásobné početní výhody.

Ani při oslabení soupeřových palebných sil ale nedokázali překonat výtečného Neužila v hostující kleci. V závěru třetiny navíc přišla další příležitost Moravanů. Ti už pomalu zvedali ruce nad hlavu, Frodl utnul jejich radovánky úspěšným zásahem.

A soupeřovy snajpry znemožnil i v úvodu závěrečné periody. Po jedné ze střel už kotouč klouzal za brankovou čáru, maskovaný muž v sešívaných barvách však dokázal situaci zachránit.

Když časomíra odkrojila ze zápasu takřka padesát minut, rozjel se na prostějovskou branku Marek Ryzák. V rozhodujícím momentu ho však zahákoval Prokeš a rozhodčí nařídil trestné střílení. Slávistický obránce ukázal klid na hokejce a zacílil přímo do horního rohu Neužilovy svatyně.

O chvíli později se vydal na výlet do útočného pásma Moravanů zadák Pohl. Dobrá individuální akce mohla skončit gólem, do střely se ale položilo hned několik prostějovských hráčů a nikdo ze slávistů se nedostal k dorážce. Na samotném konci domácí odvolali brankáře a zkoušeli to v šesti. Ani tak na prostějovské obránce nevyzráli.
Ohlasy trenérů

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Pro nás to bylo zklamání. Měli jsme špatný vstup do zápasu, chyběl nám pohyb. Prakticky první střela na bránu soupeře byla až v sedmé minutě. Pak se to zlepšovalo, ale asi největší rozdíl byl v tom, že jsme měli dost přesilovek na to, abychom z toho dali gól. Sehráli jsme je ale trestuhodně, a to byl rozhodující faktor pro vývoj zápasu. Nedali jsme góly, jen jeden z nájezdu. A to je málo. “

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): První třetinu jsme odehráli podle našich představ - v pohybu, s aktivním napadáním. Do druhé jsme měli špatný vstup a hlavně v závěru třetiny jsme asi přežili klinickou smrt. Ve třetí jsme udělali jednu velkou taktickou chybu, ze které soupeř pak skóroval z trestného střílení. Závěr byl o tom, jestli výsledek ubráníme nebo ne. Naštěstí jsme to zvládli a vezeme domů důležité tři body.

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.