Klikněte pro zvětšení...

Z utkání s Prostějovem bere Vsetín

vloženo: 16.11.2017           komentářů: 0

Skvělý obrat! Z utkání s Prostějovem bere Vsetín dva body.

První zápas po reprezentační přestávce přinesl napínavou podívanou. Domácí Vsetínští, přestože byli po celý zápas aktivnější, dlouho tahali za kratší konec. Po dvou třetinách prohrávali 2:4 a rýsovala se třetí porážka v řadě. V závěrečném dějství však VHK zabral a trefami Kucharczyka a Slováčka si vynutil prodloužení. V něm Valaši přežili už druhé trestné střílení, které bylo proti nim v utkání nařízeno a v následném rozstřelu strhli vítězství na svou stranu. Jediným úspěšným exekutorem se stal v šesté sérii Jaroslav Markovič.
WSM liga - 22. st 15.11.17:30
VHK ROBE Vsetín
LHK Jestřábi Prostějov
5:4sn(0:1, 2:3, 2:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 26. Podešva (P. Beránek, Kopta), 34. Vávra (Frolo, Ostrčil), 41. Kucharczyk (Březina, Dundáček), 46. Slováček (Teper, Vávra), rozh. náj. Markovič – 6. Starý (Žovinec, Divíšek), 28. Divíšek (Starý, Nouza), 30. Nouza (Divíšek, Mikliš), 38. Rudovský (Venkrbec, L. Luňák). Rozhodčí: Obadal, Koziol – Adamec, Poruba. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2623. Střely na branku: 40:21. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 5:4.
VHK ROBE Vsetín: Šurý – Teper, Janáček, Ostrčil, Frolo (A), Šenkeřík, Dundáček – Markovič (C), Kucharczyk (A), Březina – Slováček, Vávra, Podešva – Protasenja, Kopta, P. Beránek – Kajaba, Karafiát, Šilhavý.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – M. Drtina, D. Kolář, Havlík, A. Holík, Žovinec, Mikliš – Starý, Divíšek (A), Nouza (A) – Dvořáček, Venkrbec (C), Rudovský – L. Luňák, V. Meidl, Nestrašil – Fiala, Hajný.

Úvod zápasu s Prostějovem patřil jednoznačně Vsetínu. Ve třetí minutě hosty vyděsila sražená střela Březiny, která jen o kousek minula hostující svatyni. První opravdu vyloženou šanci si však vypracoval až o minutu později Vávra. Ten byl po Slováčkově zadovce sám před Neužilem, z blízka však ztroskotal na jeho lapačce. To hosté byli výrazně efektivnější a hned první výraznější šanci přetavili v branku. Sražená střela se odrazila k Žovincovi, jehož pokus ještě Šurý vyrazil, číhající Jan Starý ale v poklidu doklepl touš do odkryté brány.

Valachy inkasovaná branka očividně zmrazila a hned o pár sekund později pustili hosty do další šance, závar v okolí Šurého branky ale domácí přestáli bez úhony. Zpátky do hry nevrátily VHK ani dvě slepené přesilové hry, kromě několika pokusů o dorážku, které obstaral Protasenja, se k ohrožení hostující branky vůbec nedostali. Ve zbytku třetiny měli Valaši optickou převahu, nebezpeční ale nebyli. Výjimkou byla Vávrova tutovka, jeho pokus z levého křídla ale zastavila tyč za Neužilem. Do kabin tak odcházeli spokojeněji hráči hostů.

Zatímco první třetina nudila, druhé dějství nabídlo vzrušující podívanou s pěti brankami a spoustou vyloučení. Nejprve se radovali Vsetínští. Poté co hosté překombinovali přečíslení dva na jednoho, ujeli do stejné akce Vsetínští, vykoledovali si faul a v početní výhodě slavili branku. Pohlednou akci na jeden dotek po ose Kopta – Beránek – Martin Podešva zakončil posledně jmenovaný z blízka k pravé tyči. Z vyrovnání se ale domácí neradovali dlouho. O minutu a čtvrt později totiž vsetínská defenzíva zcela zapomněla na Tomáše Divíška, který se po křídle protáhl před Šurého a nadvakrát ho překonal.

Hned vzápětí šli Valaši do oslabení a následně i do tří. Dvojnásobnou přesilovku Prostějovští nevyužili, pár sekund po jejím skončení ale dostal pas zpoza brány Tomáš Nouza a z mezikruží uklidil puk nechytatelně pod víko. O čtyři minuty později slavili kontaktní branku domácí. Frolo vyslal do brejku Tomáše Vávra a ten, ač faulován, dokázal propasírovat puk pod Neužilem do sítě. Šanci na vyrovnání ale Valaši odmítli promrhanou přesilovkou a hned po jejím skončení znovu inkasovali. Velký nedůraz defenzívy VHK využil Jan Rudovský, který se nikým neatakován protáhl kolem Šurého a bekhendem zakončil mimo jeho dosah. Po čtyřiceti minutách tak vedli hosté už o dvě branky.

Do třetí třetiny vtrhli Valaši jako uragán. Hned po úvodním vhazování se do útočného pásma vřítil Radim Kucharczyk a přesnou ranou švihem uklidil puk pod víko hostující svatyně. O půl minuty později už mohlo být srovnáno. Slováček se v přečíslení šikovně uvolnil, z mezikruží ale přestřelil. O pět minut později si však Ondřej Slováček spravil chuť. V přesilové hře totiž šikovně tečoval nahození Tepera od modré a Neužil na změnu směru puku nedokázal zareagovat. Ve čtyřicáté šesté minutě se tak na Lapači začínalo nanovo. V polovině třetího dějství mohl hostům vrátit vedení Divíšek, rychlý protiútok ale zakončil těsně vedle.

S přibývajícími minutami byla na obou celcích stále více patrná snaha především neinkasovat. Vsetín toužil po třech bodech přeci jen více a v poslední minutě byl blízko vyrovnání. Nová tvář v zelenožlutých barvách Kopta se protáhla do střelecké pozice a orazítkovala levou tyč hostující branky. Do sítě však puk neproklouzl a po šedesáti minutách tak skončilo utkání remízou 4.4.

Úvod prodloužení patřil Vsetínu, v největší šanci ale Podešva prudkou ranou těsně minul. V závěru nastavení mohl rozhodnout na druhé straně Drtina, který obešel i Šurého, z úhlu ale odkrytou branku minul. 20 sekund před koncem pak domácí gólman při zákroku posunul branku a hlavní rozhodčí přísně nařídil trestné střílení. Ani druhý nájezdv zápase ale hosté neproměnili, zkušený Divíšek si na Šurého nepřišel.

Utkání tak dospělo až do samostatných nájezdů. V nich dlouho vládli gólmani. Až v šesté sérii se prosadil Jaroslav Markovič, který střelou mezi Neužilovy betony zajistil Vsetínu zasloužený druhý bod.
Ohlasy k utkání

Luboš Jenáček (VHK ROBE Vsetín): Po reprezentační pauze jsme chtěli dnešní zápas určitě vyhrát a nastartovat nějakou sérii, abychom se dotáhli na ty mančafty před námi. Bohužel vývoj utkání byl podobný jako ty před tím, kdy jsme se tlačili do soupeře a on v podstatě z prvního vjetí do našeho obraného pásma dal gól. Hosté pak začali hrát podobný styl jako Havířov a Třebíč tady, tzn., že velmi dobře bránili a čekali na naše chyby. Mají tam velmi kvalitní hráče na přesilovky, jako jsou Divíšek, Venkrbec atd. Po našem vyrovnání Prostějov odskočil o 2 góly a to z důvodu přemíry naší snahy, kdy všichni chceme zachraňovat situaci a jdeme dva k jednomu hráči. Ti zkušení hráči si to pak dokážou jednoduše prostrčit a ty naše chyby potrestat. Nakonec se nám podařilo vyrovnat a mohli jsme brát i tři body, kdyby střela Ondry Kopty minutu před koncem neskončila jen na tyči. Po takovém průběhu jsme však rádi i za ty dva, kdy v nájezdech korunoval svůj velmi dobrý výkon Michal Šurý.

Jiří Vykoukal (LHK Jestřábi Prostějov): Po druhé třetině jsme byli o krok blíže vítězství, ale rychlý gól v poslední části postavil soupeře na nohy. Byli jsme i hodně vylučovaní, kde některé zákroky byly s velkým otazníkem. V oslabení jsme tak dostali tři góly, ale také jsme dnes neproměnili osm samostatných nájezdů a v prodloužení netrefili prázdnou bránu. Přijeli jsme si tady něco odvést, takže i s tím jedním bodem jsme spokojeni.

Byl to žert.
V podvečer přijato telefonické sdělení o tom, že někdo přemístil oznamovateli kolo, zatímco byl v posilovně a uzamkl ho nedaleko původního místa. Vyslána hlídka. Kontaktován oznamovatel. Kolo se nacházelo zhruba 20 metrů od posilovny a bylo zamčené dvěma zámky. Muž měl obavu cizí zámek sám přestřihnout, proto přivolal hlídku. Zjištěno, že kolo skutečně patří šestačtyřicetiletému muži. Za přítomnosti hlídky, řetízek sám přestřihl. Kdo bicykl poponesl opodál a uzamkl se zjistit nepodařilo.

26.10.2017

Neměl zámek.
V odpoledních hodinách přijato sdělení o podezřele se chovajícím muži, který do křoví uschovává jízdní kolo. Na místo, k prověření události vyslán okrskář. Zjištěno, že čtyřiapadesátiletý muž neměl zámek, a tak si chtěl kolo uschovat ve křoví. Jednalo se o staré dámské kolo, které dostal od kamaráda. Strážník zkontaktoval i jeho. Tvrzení čtyřiapadesátiletého muže bylo pravdivé. Kolo mu kamarád přenechal z důvodu svého zdravotního stavu a neschopnosti na něm dál jezdit

26.10.2017

Na dohodu zapomněl.
Půl hodiny před polednem přijato na lince 156 oznámení o uzamčení dvou jízdních kol k sobě, na hlavním hřbitově v Prostějově. Vyslána hlídka. Na místě kontaktován oznamovatel. Pětapadesátiletý muž uvedl, že k jeho kolu si někdo uzamkl další kolo a on nemůže odjet. Během rozhovoru s oznamovatelem se k hlídce přihlásil pětatřicetiletý muž a sdělil, že se starším mužem jsou spolupracovníci a ráno při příjezdu na hřbitov se domluvili, že si kola uzamknou jedním zámkem k sobě. Vše se vysvětlilo. Starší muž na to v průběhu dopoledne zapomněl, a proto si myslel, že druhé kolo je cizí.

21.10.2017

Hledaná osoba.
Při dohledu na veřejný pořádek v centru města si strážníci povšimli na Hlaváčkově náměstí slečny, která se podobala osobě, po které Policie ČR vyhlásila pátrání. Hlídka dotyčnou zadržela. Následně byla předvedena na obvodní oddělení.

20.10.2017

Otevření bytu.
V nočních hodinách přijata SMS zpráva, o výjezdu hasičů k otevření bytu. Na místo vyslána i hlídka MP. Po otevření dveří bytu nalezena na zemi ležící jednadevadesátiletá žena. Ta upadla a volala o pomoc. Přivolána sanitka ZZS.