vloženo: 30.05.2017           komentářů: 0

Sestava Určic: Pokorný - Fréhar, Zelina, Bureš (54. Račanský), Menšík, Bokůvka, Plajner, Halouzka, Vodák (74. Mohelník, Kvapil (71. Dračka), Neubauer.

Branky: 12. Bureš, 79. Bokůvka, 31. a 89. Halouzka.

ŽK: Fréhar, Vodák -Štefek.

ČK: Voslař.

Diváků: 140.

V neděli 28. května bylo na našem hřišti odehráno důležité utkání 28. kola krajského přeboru, ve kterém proti nám nastoupilo mužstvo SK Chválkovice. Jednalo se o přímý souboj o 13. místo. Domácí jedenáctka byla po celé utkání fotbalovější, zaslouženě vyhrála a vzhledem k počtu šancí, které domácí zahodili, je pro hosty výsledek ještě milosrdný. Ve 12. minutě šel Bureš do souboje jeden na jednoho, udělal obránci kličku a prostřelil gólmana Voslaře - 1:0. Vzápětí mohly Určice vést o dvě branky. Halouzka přihrál Vodákovi a jeho střelu brankář vytěsnil na roh. Po dalším rohu hlavičkoval Zelina nad branku. Po půl hodině hry nechala hostující obrana Halouzkovi více času a prostoru než bylo zdrávo a ten toho dokázal patřičně využít - 2:0. V 36. minutě nastřelil Kvapil břevno. Minutu na to fauloval ve velkém vápně Štefek za což viděl žlutou kartu a rozhodčí nařídil penaltu. Míč si na značku pokutového kopu postavil domácí kapitán Bokůvka, ale počínal si trestuhodně. Vystřelil dobré dva metry nad branku. Hosté měli za celý první poločas pouze dvě vyloženější šance, v obou měl prsty Drexler, ale v prvním případě jeho střelu po trestném kopu vytěsnil brankář Pokorný na roh a ve druhém případě po rohovém kopu zakončoval nad branku. Na začátku druhého poločasu si Určice vypracovaly hned tři vyložené šance, tu největší zazdil po Kvapilově centru Vodák. V 57. minutě se řítila sama na hostující branku dvojice Halouzka - Račanský. Prvně jmenovaný mohl zakončovat, ale volil přihrávku na Račanského. Ten sice rozvlnil síť hostující branky, bohužel z vnější strany. V 79. minutě složil reparát za neproměněnou penaltu Bokůvka, který běžel sám proti golmanovi a nedal mu šanci - 3:0. V 85. minutě se řítil na hostující branku Mohelník. Hostující brankář jej fauloval, za což viděl červenou kartu a musel opustit hříště. V samém závěru utkání vsítil čtvrtou branku domácích Halouzka a dal výsledku konečnou podobu - 4:0.

Spolupráce s IZS.
Formou SMS přijata žádost od HZS Ol. kraje o asistenci při otevření bytu. Do uvedené lokality vyslána hlídka. Zjištěno, že majitelka upadla na zem a zranila se. Hasiči byt otevřeli. Přivolaný lékař rozhodl o převozu zraněné šestasedmdesátileté ženy do nemocnice na ošetření.

23.10.2018

Ustlal si v kontejneru.
V ranních hodinách kontaktovali pracovníci firmy svážející odpad, okrskáře a upozornili ho na spícího muže v kontejneru na papír na Brněnské ulici. Na místo vyslána hlídka, která oznámení „popelářů“ potvrdila. Hlídkou dotyčný probuzen a z nádoby na odpad vykázán. Pětadvacetiletý muž bez domova upozorněn na nevhodnost svého počínání. Po té z místa odešel.

22.10.2018

Nedopalek zapříčinil požár.
V podvečer oznámil strážníkům muž, doutnající zásobník na ubrousky na veřejných toaletách na Školní ulici. Uvedl, že věc nahlásil i na Policii ČR. Po příchodu k veřejnému WC hlídka událost potvrdila. Do zásobníku byl vhozen nedopalek cigarety, od kterého vzplály papírové utěrky. Strážníci počáteční požár uhasili. Zásobník byl vlivem tepla poškozen. V zápětí se na místo dostavila i hlídka PČR společně s HZS. Hasiči provedli kontrolu prostor a dohašení schránky.

21.10.2018

Nezabezpečené vozidlo.
Ve večerních hodinách přijato oznámení o vozidle, ve kterém řidič ponechal klíče v zámku dveří. Na místo vyslána hlídka. Vozidlo nalezeno. Majitele se strážníkům podařilo zkontaktovat.

19.10.2018

Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění
Mladistvý řídil bez řidičského oprávnění a ještě k tomu v podnapilém stavu. V nočních hodinách hlídka provádějící kontrolní činnost na ulici Jungmannova zaznamenala agresivní jízdu osobního vozidla. Autohlídka se vydala za rychle jedoucím vozidlem. Po zastavení, strážníci zkontaktovali osádku. Místo řidiče bylo prázdné. Uvnitř se nacházeli dva muži ve věku 17 a 36 let. Jednalo se o rodinné příslušníky.